Chaloupka strýčka Toma I.

Román zobrazuje život černochů na otrokářském Jihu Ameriky v období před válkou Severu proti Jihu.

https://www.databazeknih.cz/images_books/59_/59054/chaloupka-strycka-to-59054.jpg 4.728

Uncle Tom´s Cabin (1852)

Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Chaloupka strýčka Toma I.

Marekh
06.07.2018

Tato kniha se mi moc líbila včetně ilustrací. Knihu určitě doporučuji pro čtenáře, které zajímá téma otroctví.

hana1984
20.06.2016

Dlouho mi o této knize někdo vykládal,až jsem na ni narazila,přečetla jsem ji.Už mám za svůj život něco přečteno,a toto patří k těm nejlepším.Úplně jsem se zamilovala.Doporučuji všem.

TaLu
09.08.2015

Klasický román, pojednávající o době, ve které otroci a otrokáři a všechno s tím spojené bylo každodenní náplní společnosti i lidí v ní. Skvěle vypovídá o době, o nezlomnosti lidství a o hrdinech všedních dnů. Na rozdíl od knihy Kořeny jsem při čtení neměla tak pocuchané nervy.

Millagros115
19.07.2014

Poprvé jsem Chaloupku četla asi ve čtrnácti letech, kdy jsme měli úryvek v čítance a já byla tak zvědavá, jak to dopadne, že jsem si knížku půjčila. Od té doby sjem ji četla asi 3x. Je to knížka, ke které se ráda vracím, protože obsahuje osudy lidí, kteří to v životě nikdy neměli lehké. Ukazuje nestálost života, a to, že se jim do té chvíle šťastný život mohl sesypat jak domeček z karet a oni s tím nemohou vůbec nic dělat.