Tajný deník Adriana Molea

První z oblíbené série deníků Adriana Molea zastihuje hlavního hrdinu ve věku třinácti a půl roku. Je to pro něj nelehká doba, puberta s ním cloumá, svět je plný hlupáků a zabedněnců, kteří pro jeho umělecké vzlety nemají špetku pochopení. On je však pevně rozhodnutý statečně nést těžký úděl intelektuála. A jako by neměl dost starostí sám se sebou, doma vrcholí rodinná krize, matka odchází a Adrian zůstává s otcem, nepraktickým smolařem, navíc právě propuštěným z práce. A do toho všeho se ještě Adrian smrtelně vážně zamiluje do Pandory. Uprostřed osobních trablů a zmatků však hrdina dokáže svérázným klukovským pohledem sledovat a s neodolatelným anglickým humorem komentovat vážné i nevážné problémy, které hýbou britskou společností....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/3263/tajny-denik-adriana-molea-36M-3263.png 4.3768

Deníky Adriana Molea 1.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno, Mladá fronta

Secret diary of Adrian Mole aged 13 3/4, 1982

Kniha Tajný deník Adriana Molea

růžestolistá

Další z knížek, od které se těžko můžete odtrhnout - najdete v ní vtip, nadhled, pocity 14letého kluka, který prožívá rozchod rodičů, první lásku a zároveň o sobě zjistí, že je asi intelektuál. A s tím žijte! Jak praví Adrian: "To už je můj osud!"

Jirok

Skvělý milý humor

april4

Deník psaný pohledem náctiletého kluka, který zaručeně pobaví i dospěláky.

Petras99
31.12.2020

Kdysi dávno jsem ji četla v pubertě, nezapomenutelných situací je v ní dost- "rolničky na zdi stále prosvítají". Nedávno jsem se k ní vrátila jako matka pubertálních synů. A stále mi přijde vtipná ;-)

Luciefever
27.12.2020

Ať mi nikdo nevykládá, že jsou britové suchaři. Jejich humor v naškrobeném těsném límečku mě nesmírně baví. Možná proto je někdy lehce kousavý. Mrs. Townsend vymyslela Adrianovi vskutku úsměvný charakter:)

simonit
12.11.2020

Vtipná, rychle čtivá, pravdivá knížka. Pro malé i velké :-) moc doporučuji!

palka452
06.11.2020

Geniální

Maria404
30.10.2020

Vtipné čtení, ke kterému se budete pořád vracet.