Tajný deník Adriana Molea

První z oblíbené série deníků Adriana Molea zastihuje hlavního hrdinu ve věku třinácti a půl roku. Je to pro něj nelehká doba, puberta s ním cloumá, svět je plný hlupáků a zabedněnců, kteří pro jeho umělecké vzlety nemají špetku pochopení. On je však pevně rozhodnutý statečně nést těžký úděl intelektuála. A jako by neměl dost starostí sám se sebou, doma vrcholí rodinná krize, matka odchází a Adrian zůstává s otcem, nepraktickým smolařem, navíc právě propuštěným z práce. A do toho všeho se ještě Adrian smrtelně vážně zamiluje do Pandory. Uprostřed osobních trablů a zmatků však hrdina dokáže svérázným klukovským pohledem sledovat a s neodolatelným anglickým humorem komentovat vážné i nevážné problémy, které hýbou britskou společností....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/3263/big_tajny-denik-adriana-molea-36M-3263.png 4.3822

Deníky Adriana Molea 1.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy

Vydáno: , Mladá fronta

Secret diary of Adrian Mole aged 13 3/4, 1982

Kniha Tajný deník Adriana Molea

Pítrs85

To, že se mi Deníky Adriana Molea budou líbit, mi bylo dáno už tak nějak osudem, ono když se narodíte ve stejný den (2. dubna) jako Adrian... tak to prostě nemůže být náhoda! :-) Ale hlavně miluju onen britský suchý a hlavně sarkastický humor Sue Townsend. Aby bilancování nad stavem Británie osmdesátých let v podání mouly, teda Molea (tohle ani Sue nevymyslela :-), tedy 13 a 3/4 let mladého kluka, bavilo i mě, komu je víc než jedenkrát tolik, už o něčem svědčí.

slawa.cap

Poslouchal jsem jako audioknihu.
Myslím že většina z nás měla v dospívání spoustu podobných zážitků a podobné pocity. Číst to před dvaceti lety, určitě by se mi to líbilo víc, teď to ve mně občas vyvolávalo pocit melancholie a někdy až beznaděje. Ale celkově mi to náladu spíš vylepšilo.
A hlavní nedostatek je že jsem to četl až po Mladí v hajzlu se kterým jsem to v duchu pořád srovnával.

Dom95

Bohužel musím dát 5* pouze z nostalgie. Ve 13 letech jsem tuto knihu miloval, četl jsem ji několikrát, ale poté se mi ze života na velice dlouhou dobu vypařila. Když jsem ji četl tentokrát, moc jsem nechápal, jak jsem se kdysi u knihy mohl tolik lámat. Jasně - jsou zde hlášky, pasáže, životní situace a mladistvé názory, které jsou vtipné, ale celkově mě kniha již tolik nebavila. Hodnotím tedy tak, jak bych hodnotil před těmi X lety (ve věku, kdy jsem patřil do cílové skupiny čtenářů této knihy).
Mladistvým mohu doporučit a třeba se budou u knihy smát, jako já kdysi.

Ava365
06.12.2021

Moc hezká a vtipná knížka.

Štěpinambura
18.11.2021

Hezké, ale nevím jak to popsat... Moc sexuality.

cibulka 8
16.10.2021

Moje pubertální dítě je nadšené. Já už méně. Stálo mně spoustu přemáhání, abych to vůbec dočetla.

AraVulpecula
08.10.2021odpad!

Musím říct, že netuším, co na knize lidé vidí. Bylo těžké se tím prokousat.

MiLiška
07.09.2021

Vtipná oddechovka... Ani nevím, pokolikáté jsem tuto knihu už četla. Teď ji mám konečně ve své knihovně, skvělý kup v Levných knihách.