Hořké zrání Adriana Molea

Adrianovi je patnáct a s věkem jako by problémů přibývalo. Uprostřed čekání na přírůstek do rodiny přichází nová krize ve vztahu mezi rodiči, závěrečné zkoušky se kvapem blíží a citová nejistota a obavy z nedostatku sexuálních zkušeností jen prohlubují hrdinovy trable. Ani na poli básnické tvorby nemá Adrian úspěch, nikdo z nakladatelů, které neúnavně bombarduje svými úžasnými básněmi, nedokáže ocenit jeho nevšední talent. Čtenáři se i tentokrát mohou těšit na vtipné postřehy ze života anglického teenagera, obyčejné středostavovské rodiny a samozřejmě i celé britské společnosti počátku osmdesátých let, politikou počínaje a kulturou konče....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3623/horke-zrani-adriana-molea-3623.jpg 4.3240

Deníky Adriana Molea 2.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno, Mladá fronta

The Growing Pains of Adrian Mole, 1984

Kniha Hořké zrání Adriana Molea

Cajda

Dobrá blbina :o) Není třeba u toho nijak přemýšlet, s vyšším věkem bráno vtipně a s nadhledem. Půjčila jsem si z knihobudky na nádraží a zase ráda vrátila, čili poslala dál. Tohle by mi v knihovně zabíralo místo. Za přečtení jsem ale ráda :o)

Jaruš7

Hořké zrání - jak by ne, když se nic nedaří jak by mělo. Vše, co se šustne kolem osobnosti Adriana mění jeho stanovený cíl, být básníkem, spisovatelským intelektuálem.
Vlny rodinných vztahů jej pohltí, škola a žáci nedostatečně chápou jeho svéráznost, svou dobročinností je vtažen do služeb o přestárlé a jeho láska a školní zkoušky deptají jeho nervy.
Citace :" 21. června
Dnes ráno svolal ředitel školy S. celou školu do auly. Když celá škola stála ve vyrovnaných řadách, kývl na paní F. u piána, aby začala hrát "Aleluja!".
Pak řekl : "Dnešní den se zapíše do historie... Dnes , tři minuty před devátou, se narodil budoucí král Anglie." Všechny holky kromě Pandory (je pro republiku) spustily :"Óóóó! Lady Diana už to má za sebou!"
Pandora vykřikla :" Kolik nás to bude stát?" a pan S. ji vykázal z auly.
Chudák Pandora. .. byla rudá jako ruská vlajka.
Pandoru dali ve škole do izolace. Učí se v lavici před S. kanceláří. Nechal jsem ji na jejím háčku vzkaz :
Pandoro, píšu krátce, jen abych vyjádřil svůj obdiv k Tvému kurážnému vystoupení. Adriam Mole, Tvůj bývalý milenec
P.S. Moje matka čeká dítě.
24,června
Dneska dopoledne jsem o přestávce našel na svém háčku vzkaz :
Adriane,
nikdy jsme nebyli milenci, takže to bylo nepřesné a navíc urážlivé, když ses podepsal jako "bývalý milenec". Přesto ti děkuji za Tvá slova podpory.
Pandora
P.S. Jsem šokovaná, že Tvoje matka otěhotněla. Řekni ji, ať si zavolá na kliniku. "

Jo, sladkých, moudrých patnáct.

Citace:" (dopis - odpověď od BBC, Londýn)
" Nedělej si starosti s naším archivem. Bude skartován dřív, než by se k němu mohla KGB dostat. Tvá tajemství jsou v archivech ve Ware a Cavershamu v bezpečí.
Se srdečnými pozdravy a přáním dalších úspěchů při Tvých literárních pokusech Tvůj J.T. "

Radost číst.

Pavlinek

Četla jsem to na střední škole a Adrian mě fakt bavil. Skvělý sarkastický humor!

Lessana

Na knihu ma v čase, keď som bola s hlavným hrdinom rovesník, upozornila sestra, a tak som sa s chuťou začítala a rozprávačovi presne rozumela - jeho humoru i problémom.

SSTknihy

Problémy patnáctiletého puberťáka, který se potýká s problémy doma i ve škole, s neuspokojivým citovým životem a údělem nepochopeného a vysmívaného intelektuála, servírované formou osobní zpovědi plné sarkastického humoru. Svého času kultovní kniha a dobrá zábava.

evismaior
10.09.2019

60% - Máme tu duben následujícího roku poté, co si Adrian bez zjevných příčin začal psát deník. Klukovi táhne na patnáct, Pandora s ním kdoví proč ještě chodí, Británie se chystá na konflikt ohledně Falkland, princezna Diana čeká následníka trůnu, Adrianova matka čeká další dítě a taktéž těhotná je milenka jeho otce, s níž se tatík scházel v době, kdy ho Adrianova matka opustila. Adrianovi tradičně dochází všechno poněkud opožděně, ale díkybohu se dost zlepšuje jeho básnická tvorba, kterou nadále posílá do BBC a kupodivu dostává občas i nějakou povzbudivou odpověď. A dokonce se koná i jeden jeho útěk z domova, který skončí celkem potupným návratem. Druhý díl byl o chlup lepší než ten první, asi dvakrát jsem se i zasmála. S ohledem na pověst, která tuhle sérii knih provází, jsem ale čekala mnohem víc.

hippiesak
11.06.2019

Skvělé, zábavné :) Ani jsem nepostřehl, že čtu druhý díl. Ona jak "jednička" tak i "dvojka" jsou tak útlé knihy, které na sebe plynule navazují, že se není čemu divit. Dovedl bych si představit i vydaní, kde budou tyto dvě knihy jako jedna. Ale proč to dělat :) Je to zkrátka celkem 8 deníků. Tajných deníků. Za mě úroveň jedničky, skvělá zábava, Adrian roste, je mu 15+. Za mě opět plný počet bodů a status "doporučuji" :)

Jura999
28.04.2019

Hodně jsem se nasmál u deníku tohoto mladého intelektuála :D

Kvak a Žbluňk jsou kamarádi
Kvak a Žbluňk jsou kamarádi