Adrian Mole – Léta u kapučína

Adrian Mole – Léta u kapučína https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3626/deniky-adriana-molea-3626.jpg 4 162 15

Deníky Adriana Molea série

Pátý svazek neuvěřitelných příhod Adriana Molea, největšího smolaře pod sluncem, zastihuje hrdinu v kamrlíku nad restaurací, kde dělá šéfkuchaře, přestože vůbec neumí vařit. Touží po kariéře spisovatele, ale je mu souzeno pozorovat z povzdálí úspěch druhých: nenáviděný spolužák Barry Kent se stává mediální hvězdou a nedosažitelná Pandora mizí v parlamentních kuloárech, aby se stala pravou rukou Tonyho Blaira.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Příběhy

Vydáno: , Mladá fronta

Adrian Mole: The Cappuccino Years , 1999

Vidlička
10.01.2024 5 z 5

Adrian mě provází skoro celým životem a krásně mi sňal klapky z očí, co se týče skutečného života v Anglii. K tomu se pokaždý, ale skutečně pokaždý když ho čtu (a že už pohodněkrátý), nehorázně nachlámu. Díky Sue!!!

Tentokrát jsem objevila tuhle větu: "Oč dál ještě může lidstvo pokročit k debilitě? Už teď jsme u dna."

magnolia
24.05.2022 5 z 5

Na začátku trochu politikaření kvůli Pandoře, ale potom už zase Adrian - kuchař, co neumí vařit, autor (tentokrát rozhlasové hry), syn, bratr, otec ... moc mě baví, tenhle moula moulovatej:)
A jako u všech dílů - skvělé kresby Václava Kabáta.

hippiesak
19.05.2022 5 z 5

Jo! Starej dobrej Adrian je zpět a opět v plné polní :) No konečně jsem se po čase dostal k 5. pokračování a opět jsem se smál v MHD cestou do práce. Bože, to je ale moula toto :) :) :) Člověk má obavy, když sahá po 5. pokračování, jestli to ještě pořád může mít kvalitu prvních 4 dílů. Ano! Může! ;) Doporučuji :)

Pítrs85
28.04.2022 3 z 5

Už o něco slabší než předešlé výtečné Deníky Adriana Mouly, ale pořád je to ta správná dávka ironie, sarkasmu, absurdity, maloměšťáctví a jedné nedoceněné literární duše. Minusem jsou načaté, ale nedovyprávěné storky, plusem... no vlastně všechno ostatní.

Dom95
14.04.2022 5 z 5

Další povedený díl, který mě rozhodně bavil více, než díl předchozí. Tak...a jde se na další :-)

JancaMia
26.12.2020 3 z 5

A zase Adrian a jeho životní kotrmelce, jeden ze slabších deníku ale humor nechybí ..

Jaruš7
03.08.2020 4 z 5

Autorka svého hrdinu zahrne vším co se v tom období odehrává v politice, ve skandálech a v tragédii královské rodiny, a do jeho existenčních problémů zahrnuje jeho tvůrčí pokusy s flirtujícími vydavateli. Jako hojivý balzám jsou jeho potomci, důvod proč se držet naděje na radost ze života.

Citace:" Ahoj, je mi pět týdnů, vážím jedenáct liber a potřebuju "nakrmit" každé čtyři hodiny, dnem i nocí. Jsem naprogramováno tak, abych plakalo v nemožné hodiny. Pokud se mnou bude zacházeno hrubě , bude aktivován uši drásací alarm, který by mohl rušit sousedy.
Varování: Nepokoušejte se hrát si s mými solárními bateriemi. Nekoupejte mě. Nepolykejte mé oční bulvy.
"Budu jí říkat Ashby."
William (2,5) se choval zpupně. Poletoval v noční košilce po pokoji jako pominutý.
Matka řekla :"... určitě na to nový mimino žárlí.".
Domácnost (a sousedy) probudilo dne ráno v 6,15 něco jako klakson užívaný ke svolávání posádky pobřežní hlídky. Byla to Ashby. Rosie popřela, že by s panenkou zacházela hrubě... Hluk klaksonu ustal teprve tehdy, když jsem vzal dítě do náručí a procházel jsem s ním po chodbičce... William nás pozoroval a v obliččeji měl výraz žárlivé zlosti.
Dneska ráno jsem našel Ashby na zahrádce za domem, byla mokrá, studená a měla důlek v hlavě.
Rosie měla paže omotané kolem těla tak, jak to ženy dělají když postávají venku , řekla :" Rozhodla jsem se...".

"Matka mi řekla jako nejpřísnější tajemství, že je T.. k smrti otrávená z nových sex. požadavků mého otce.... že vždycky leží hodinu na zádech a myslí na katalogy semínek. Modlí se, aby ji (Via...) ministerstvo zdravotnictví odmítlo impotentním mužům předepisovat. "

Už je o kapku starší, ale je stále fajn.

Angie_Missfit
24.10.2019 3 z 5

Pořád ještě mě baví číst deníkové záznamy životních peripetií Adriana Molea, ale tentokrát musím své hodnocení o půl hvězdy snížit. Dějově mi přišel tento díl slabší než předchozí, ale stále se jedná o příjemný a čtivý počin. Adrian se pořád dívá na svět pohledem sobě vlastním, je vtipný a občas zoufale nedospělý (ale ostatní postavy v knize na tom nejsou o moc líp). Trochu otravné mi přišlo, že Adrian dělá pořád stejné chyby, aniž by se poučil a jeho výstřednosti, které mi dřív přišly milé, mi v souvislosti s jeho věkem (v knize už je mu 30) trochu lezly na nervy. Přesto mám toho moulu ráda (v lecčems mu rozumím) a díky kombinaci s příjemným britským humorem už si mě získal navždy. Možná SPOILER: Pandora mi nikdy k srdci nepřirostla, ale v rámci této a předchozí knihy se pro mě stává horkou kandidátkou na krávu roku. Adriane, ty máš na víc.

happy-smile
29.03.2017 3 z 5

Připadalo mi, že tento díl už není tak zábavný jako předchozí, ale nedokážu identifikovat, jestli je to opravdu poklesem kvality nebo tím, že předchozí díly jsem četla už před nějakou dobou nebo jsem z toho už možná trochu vyrostla, nevím. Ale pokud se mi dostane do rukou ještě nějaký další díl, tak si ho ráda přečtu.

fruitbueno
03.01.2017 3 z 5

Adrian stárne a (bohužel) až moc mluví či píše a vlastně nic neřekne. To, v čem v předchozích dílech tkvěl vtip, funguje u kapučínových let trochu jako křeč...

Patapuf
08.10.2014 4 z 5

Jediné co mě mrzí, že sem to nečetl jak to jde po sobě...... ale i když je to tak trochu smolař a z větší části hroznej mimoň - mám ho rád....

Alca007
02.10.2013 5 z 5

Adrian prostě nemá chybu.
oddechová knížka, člověk by ho docela rád "poznal" osobně.
mohl by to být prima kamarád. Jen bych mu přála více štěstí

Kate.S
07.05.2013 5 z 5

Tak tohle bylo opravdu vynikající pokračování. Britský humor jsem si oblíbila. Chudák Adrian. Líbilo se mi celá kniha od začátku až do konce. Nenašla jsem žádnou část, u které bych se nudila. Adrian mě chytil a pustil až na konci. Chvílemi jsem si myslela, že už bude mít Adrian klid, ale ono ne. SPOILER Když jsem četla o tom, jak mu celý dům hoří, nejprve jsem na to koukala s vykulenýma očima. Mě osobně tento počin velice překvapil. Bylo mi Adriana líto. Na tomto díle se mi líilo, jak zde autorka popisuje jeho život rodiče. Oblíbila jsem si Williama:)

Kapis
07.02.2013 5 z 5

Další výborné a velice vtipné pokračování. Jestli se dostane Townsendová do mužského pekla, tam ji to už za Adriana spočítají. Doporučuji tuto skvělou sérii plnou suchého britského humoru.

princesse
19.06.2012 5 z 5

Stejně jako předchozí díly ani tento nezklamal. Čtivá a zábavná kniha. Doporučuji.

Sue Townsend
anglická, 1946 - 2014