Tajný deník Adriana Molea

První z oblíbené série deníků Adriana Molea zastihuje hlavního hrdinu ve věku třinácti a půl roku. Je to pro něj nelehká doba, puberta s ním cloumá, svět je plný hlupáků a zabedněnců, kteří pro jeho umělecké vzlety nemají špetku pochopení. On je však pevně rozhodnutý statečně nést těžký úděl intelektuála. A jako by neměl dost starostí sám se sebou, doma vrcholí rodinná krize, matka odchází a Adrian zůstává s otcem, nepraktickým smolařem, navíc právě propuštěným z práce. A do toho všeho se ještě Adrian smrtelně vážně zamiluje do Pandory. Uprostřed osobních trablů a zmatků však hrdina dokáže svérázným klukovským pohledem sledovat a s neodolatelným anglickým humorem komentovat vážné i nevážné problémy, které hýbou britskou společností....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72199/tajny-denik-adriana-molea-TD5-72199.jpg 4.3772

Deníky Adriana Molea 1.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno, Mladá fronta

Secret diary of Adrian Mole aged 13 3/4, 1982

Kniha Tajný deník Adriana Molea

Kuxka

Celkem hezké lehké čtení. Místy smutné, když šlo o jeho rodiče, ale zároveň i vtipné.

pedroK

Ale jo, taková veselá jednohubka. Takový lehčí odvar Nicka Twispa.

RMarkéta

To jsem se ale nasmála. Kniha pro všechny generace a to nejen pro ty mladší ročníky, i když jde o příběh o čtrnáctiletém puberťákovi. Autorka se naprosto dokonale trefila do klukovského pohledu na věc. Až mě to překvapilo. Někdo to prostě dokáže. Mimo vypořádání se s klukovskými problémy se něco dozvíme o životě v Británii.

růžestolistá

Další z knížek, od které se těžko můžete odtrhnout - najdete v ní vtip, nadhled, pocity 14letého kluka, který prožívá rozchod rodičů, první lásku a zároveň o sobě zjistí, že je asi intelektuál. A s tím žijte! Jak praví Adrian: "To už je můj osud!"

Jirok

Skvělý milý humor

april4

Deník psaný pohledem náctiletého kluka, který zaručeně pobaví i dospěláky.

Petras99
31.12.2020

Kdysi dávno jsem ji četla v pubertě, nezapomenutelných situací je v ní dost- "rolničky na zdi stále prosvítají". Nedávno jsem se k ní vrátila jako matka pubertálních synů. A stále mi přijde vtipná ;-)

Luciefever
27.12.2020

Ať mi nikdo nevykládá, že jsou britové suchaři. Jejich humor v naškrobeném těsném límečku mě nesmírně baví. Možná proto je někdy lehce kousavý. Mrs. Townsend vymyslela Adrianovi vskutku úsměvný charakter:)