Tajný deník Adriana Molea

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V deníkových zápiscích se odrážejí nejen Adrianovy domácí trampoty - doma vrcholí rodinná krize, matka od rodiny odchází a chlapec zůstává se svým nepraktickým otcem, ale i obecný stav anglické společnosti 80. let 20. století. Hrdina uprostřed osobních zmatků dokáže svérázným klukovským pohledem sledovat a s neodolatelným humorem komentovat vážné i nevážné problémy, které hýbají britskou společností. Knížka zaujme i pobaví právě tímto originálním pohledem rošťáka a snílka na lidi, události i okolní svět....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439576/tajny-denik-adriana-molea-rnx-439576.jpg 4.3776
Série

Deníky Adriana Molea 1.

Žánr
Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno, Mladá fronta
Orig. název

Secret diary of Adrian Mole aged 13 3/4, 1982

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (132)

Kniha Tajný deník Adriana Molea

Přidat komentář
Kuxka
12. dubna

Celkem hezké lehké čtení. Místy smutné, když šlo o jeho rodiče, ale zároveň i vtipné.

pedroK
27. března

Ale jo, taková veselá jednohubka. Takový lehčí odvar Nicka Twispa.


RMarkéta
26. března

To jsem se ale nasmála. Kniha pro všechny generace a to nejen pro ty mladší ročníky, i když jde o příběh o čtrnáctiletém puberťákovi. Autorka se naprosto dokonale trefila do klukovského pohledu na věc. Až mě to překvapilo. Někdo to prostě dokáže. Mimo vypořádání se s klukovskými problémy se něco dozvíme o životě v Británii.

růžestolistá
07. února

Další z knížek, od které se těžko můžete odtrhnout - najdete v ní vtip, nadhled, pocity 14letého kluka, který prožívá rozchod rodičů, první lásku a zároveň o sobě zjistí, že je asi intelektuál. A s tím žijte! Jak praví Adrian: "To už je můj osud!"

Jirok
01. února

Skvělý milý humor

april4
12. ledna

Deník psaný pohledem náctiletého kluka, který zaručeně pobaví i dospěláky.

Petras99
31.12.2020

Kdysi dávno jsem ji četla v pubertě, nezapomenutelných situací je v ní dost- "rolničky na zdi stále prosvítají". Nedávno jsem se k ní vrátila jako matka pubertálních synů. A stále mi přijde vtipná ;-)

Luciefever
27.12.2020

Ať mi nikdo nevykládá, že jsou britové suchaři. Jejich humor v naškrobeném těsném límečku mě nesmírně baví. Možná proto je někdy lehce kousavý. Mrs. Townsend vymyslela Adrianovi vskutku úsměvný charakter:)

1