P3_tis P3_tis komentáře u knih

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Druhý díl série mi neubíhal tak rychle jako ten předchozí.
Líbilo se mi, ze svůj prostor dostaly i sestry hlavních hrdinů. Ke konci jsem si říkala, ze to autorka mohla trochu zkrátit a stránky jsem více méně přelétla, ale to jsem netušila, co přijde nakonec… zase ten konec. Totální zvrat jako v prvním díle. Skvělé! Teď znovu čekat na další díl :-)

04.11.2021 5 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Klasický YA román. Už od začátku tušíte, co přijde. Ona je ta "hodná", ona je ten "zlý". Přesto se od knihy neodtrhnete a ten konec? Tak ten mi vyrazil dech a už se těším na druhý díl.

21.10.2021 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

I když od začátku tušíte, jak příběh skončí. Stejně vás ta hra na kočku a myš baví!
Oddechová a čtivá kniha s nádechem erotiky. A přitom žádná slátanina, u které byste museli přeskakovat budou stránky.

15.09.2021 5 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Tak tohle byla skvělá kniha! Ačkoliv čtu v poslední době hlavně trillery, chtěla jsem něco oddechového, ale zároveň nic nudného. Kniha “Hořím pro Tebe” je přesně taková! Od začátku víte, jak to dopadne, ale stejně se nemůžete odtrhnout. Styl psaní je velmi sympatický, vtáhne vás do děje a vy nepřestanete, dokud nemáte před sebou poslední stránku. Autorka nic nenatahuje, ale ani neurychluje. Žádná přehnaná romantika ani erotika. Opravdu je vše skvěle dávkováno. A když si říkáte, ze je vše zalité sluncem, tak přijde zvrat…
Skvělé oživení knihy jsou Bianciny recepty.

15.08.2021 5 z 5

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Knize jsem nejprve nevěnovala takovou pozornost, jakou by si zasloužila. Při čtení několika prvních stránek jsem neměla pocit, že je to TA, od které se nedokážu odtrhnout.
To se ale změnilo asi v půlce knihy. Najednou příběh dostal spád a já strašně toužila zjistit, jak to vlastně celé tedy je. A ten konec? To jsem opravdu nečekala. Chvíli jsem seděla jak opařená a všechno vstřebávala. I slzička ukápla.

14.08.2021 4 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Skvělý a čtivý příběh, od kterého se neodtrhnete.
Hlavní hrdina je velký sympaťák, který pomáhá 17ti -18ti leté Evie, ale zároveň vyšetřuje vraždu studentky.
Moc se mi líbí propojení postav, závěrečné vyšetření vraždy a zároveň jsem v napětí, kdo je vlastně Evie. Těším se moc na další díly!

29.05.2021 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Podle recenzi jsem se na tuto knížku těšila. Spisovatelčiny knihy jsou čtivé. Velmi mě i baví krátké kapitoly a touha nepřestat číst. Přesto mi chyběl jakýsi WOW efekt na konci. Určitě jsou lepší trillery.

21.05.2021 3 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Toto je přesně ten typ trilleru, který vás chytne od první stránky a nepustí. Jakmile začnete číst, tak nemůžete přestat. Hltáte každé slovo a tělo vám rezonuje s každou novou informací. Není snad kapitola, ve které by nedošlo k nějakému zvratu. Přesto kniha nepůsobí nijak přeplácaně, vše do sebe zapadá a vy jste udržováni v napětí až do konce, kdy padá jedna bomba za druhou. Pak jenom sedíte, všechno vstřebáváte a říkáte si, že se nemůžete dočkat dalšího dílu - což bude nekonečně dlouhé, když tenhle třetí právě vyšel.

07.05.2021 5 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Kniha je čtivá od první stránky. Jednotlivé kapitoly jsou rozděleny z pohledu obou žen, které se potkaly na letišti a vymění se.
Postupně se tedy dozvídáme, co výměně předcházelo a proč k ní došlo ...

Kniha mě bavila, mám ráda, jak do sebe všechny okamžiky postupně zapadají. Přesto mi na konci chyběl takový ten WOW efekt, ze kterého bych si “sedla na zadek” a určitě bych knihu nezaradila mezi trillery.

07.05.2021 4 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Knihu jsme si koupila na základě recenzi a reklam. Většinou si kupuji trillery, proto jsem se těšila na oddechové čtení.
Jsem trochu na rozpacích, co si o knize myslet. Svou tloušťkou je kniha na jedno odpoledne a čte se opravdu hezky.
Po tom, co se Dannie zda sen o pět let později, jsem byla v napětí, co jak si s tím autorka poradí, aby to dávalo smysl.
Přiznám se, ze mi to smysl moc nedavalo, přesto je tam zajímavý námět především o nejlepších kamaradkach a jejich přátelství, kterým zatřese... no, to si přečtěte sami.

27.04.2021 3 z 5

Co se o ní říká Co se o ní říká Kristyn Kusek Lewis

Bess se se svou rodinou přestěhuje do rodného městečka svého muže. Ve stejný okamžik se vrací i Susanne - stará dáma, která odsud před 50ti lety utekla a Bess má o ní napsat článek...
Celá kniha se točí tedy kolem psani článku a zapeklitych vztahů maloměsta. Každý se zná s každým. A drby a pomluvy tu jsou na denním pořádku.
Přiznám se, ze jsem měla ze začátku problém, se do knihy zacist. Zajímavá mi přišla až někdy od půlky a vydržela jsem číst jen proto, abych zjistila, jak to tedy vše bylo.
Námět knihy byl určitě zajímavý, ale ty “věčné drby” mě nebavily. Z konce jsem byla trochu zklamaná, chyběl mi tam takový ten wow efekt, kdy knihu dočtete, odlozite a zážitek z ní ve vás doznívá.

13.03.2021 3 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Velmi zajímavý a čtivý námět na knihu. Při odhalení vraha jsem si říkala, tomu něco chybí, to ještě nemůže být konec a také ze ano. Konec byl skvělý a krásně do sebe vše zapadlo. Těším se na další příběhy Frosta :-)

10.03.2021 5 z 5

Udělala jsem chybu Udělala jsem chybu Paula Daly

Zajímavá zápletka. Určitě se kazda žena dokáže vcitit do hlavní hrdinky.
Ale chybělo mi tam asi trochu napětí, které mě nutí číst dal a dal.

26.02.2021 3 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

“ Nic není takové jak se na první pohled zda “ to je první, co mě napadne po dočtení této knihy.
Kniha, která je rozdělena na tři části a čte se opravdu pěkně. Nemá v sobě žádné složitosti ani odborné názvy či termíny - takové oddechové čtení.
Přiznám se, ze více jsem se začetla až po ukončení první části. Teprve tehdy mě to začalo skutečně zajímat a já si začala říkat: “Hergot, tak jak to teda bylo?” A pak uz jsem ji neodlozila. Rozuzlení bylo určitě zajimave, ale pripadalo mi, že autorky po touze napsat dokonalý triller, to trochu překombinovaly.

24.02.2021 4 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Skvělý druhy díl agentky Sayer. Ačkoliv 100 stran před koncem již bylo jasne, kdo je vrahem, přesto je to skvělý triller.
Tím, ze autorka studovala neurovědu a také pracovala jako vysetrovatelka, tak její knihy dostávají úplně jiný formát.
Otevřený konec, který se týká života hlavní hrdinky, slibuje další skvělý díl.

20.02.2021 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Tak tohle bylo skvělý! Vůbec nechápu, ze jsem tuto knihu neobjevila dříve. Člověk se ihned začte a nemůže se odtrhnout. Skutečně hltáte každé slovo. Už se těším na druhy díl a doufám, ze se dozvím, co se stalo s Jakem.

17.02.2021 5 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Skvělé zakončení série!

12.02.2021 5 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Kniha je stejně skvělá jako Podzimní případ!

06.02.2021 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Prvnímu dílu - Konci léta - něco chybělo. Přesto jsem na základě recenzi dala šanci Podzimnímu případu a dobře jsem udělala!
Celá kniha působí jako kdyby ji psal úplně jiný autor. Moc mě se mi líbilo, jak se postupně odkryvala všechna tajemstvi minulosti, která se vzájemně doplňovala s tajemstvím hlavní hrdinky.
A ten konec? Jednoduše geniální. Proto se nenechte odradit prvním dílem, protože v teto knize je všechno daleko více propracované a nic tomu nechybí!

03.02.2021 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Kniha se čte velmi snadno. Člověk se ihned začte a jde mu to pěkně
“od ruky”. Líbí se mi prolínání minulosti a přítomnosti. Ale NĚCO mi tam proste chybělo, proto davam 4 hvězdy.
Konec je super. Ale jinak je to za mě spis “oddechová” kniha.

30.01.2021 3 z 5