P3_tis P3_tis komentáře u knih

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Třetí díl mě sice nebavil tak jako první dva, ale je to hezké zakončení série.

23.05.2022 3 z 5

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

Krásná a čtivá kniha z prostředí knihkupectví.
Kapitoly ze současnosti se prolínají s minulostí a m se tak dozvídáme spletitý příběh Charlottiny maminky a tety.

23.05.2022 5 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Další skvělý díl! Těším se, jak se bude dal vyvíjet vztah Luca a Avy.

11.05.2022 5 z 5

Za každou lží Za každou lží Christina McDonald

Velmi čtivý román, který chcete přečíst na jeden zátah. Skvělá zápletka i styl psaní.
Jednotlivé kapitoly jsou vyprávěny očima matky a dcery. Postupně se tak odhalují tajemství minulosti, která vás nutí číst dál a dál, dokud nebudete na poslední straně.

29.04.2022 5 z 5

Hned vedle Hned vedle Leah Montgomery

Na jedné straně nás kniha seznámí s manželským párem Marcy a Johnem. Na straně druhé se Shannon, která se stala oběti únosu.
Ze začátku jsem se nemohla začíst. Kapitoly, které střídaly život manželů s unesenou Shannon, mi nedávaly moc smysl.
Ale pokud vydržíte, tak konec skutečně stojí za to!

28.04.2022 4 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Krásné navázání na první díl. I tady vám 400 stran uteče jak nic. Opravdu skvěle zpracovaná série.

16.04.2022 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Kniha, která vás chytne za srdce…
Přestože si raději přečtu detektivku či triller, nemohla jsem se od tohoto příběhu vůbec odtrhnout. Čtenář čeká klasiku, kdy ona je ta hodná, šedá myška a on je ten lover boy, kterému není nic svaté. Přesto tam Laura Kneidl dokázala přidat prvek, ze kterého mi nebylo vůbec dobře…
400 stran vám uteče jako nic. Konec vám vyrazí dech a vy musíte okamžitě sáhnout po druhém dílu.

16.04.2022 5 z 5

Dívky, které zmizely Dívky, které zmizely Amanda Quick (p)

Oddechová detektivka bez nějakého většího mordu. Čte se dobře, ale chyběl mi tam nějaký wow efekt.
Vztah mezi Maxem a Charlotte na mě působil až moc dokonale.
Nejsem si jistá, jestli se pustím do dalších dílů.

15.04.2022 3 z 5

Klinická smrt Klinická smrt Markéta Harasimová

Začátek knihy nás seznámí s Marií, která postrádá veškerou pokoru, a jejím povrchním životem. Jako manželka bohatého muže nemusí hnout ani prstem a má vše, na co si vzpomene. Po čase se však začne nudit a manžela podvádět. Její přístup k životu změní až nehoda, při které prožije - jak již název knihy napovídá - klinickou smrt.
Od té chvíle vidí sebe i svůj život úplně jinak. A kromě toho se jí začnou dít zvláštní věci...

M.Harasimová je spisovatelka, která vás dokáže okamžitě vtáhnout do děje. Její knihy jsou nesmírně čtivé. A tahle má v sobě určité poslání. Po jejím přečtení, se chtě nechtě, musíte zamyslet nad svým životem. Opravdu krásná kniha...

08.04.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

"Nikdy nevíš, jak to skončí..." Kniha o životních rozhodnutích nás nutí, zamyslet se nad vlastním životem.

06.04.2022 4 z 5

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Hlavní hrdina Lukasz se nudí ve vztahu s přítelkyní Jagodou, a proto hledá zpestření v mobilní aplikaci Ukaž mi. V této aplikaci plní úkoly a sbírá body, aby se na konci měsíce mohl setkat s Královnou. Úkoly jsou však čím dál tím zvrhlejší a děsivější a Lukasz najednou neví, jak to celé ukončit. Místo setkání s Královnou přichází zvrat, který nikdo nečeká... zároveň se ze současnosti dostáváme do období před čtyřiadvaceti lety, kde to vlastně celé začalo...
Kniha je ohromně čtivá, nedokážete ji odložit, protože musíte zjistit, co bylo dál. Na konci do sebe vše zapadne a člověk pochopí jednotlivé kapitoly.
Odhalení Královny pro mě bylo šokující.

04.04.2022 5 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Skvělé, nemohla jsem se odtrhnout! Baví mě sympaťák Tom s Becky, kteří kromě případu musí řešit i své osobní životy. Vše tak do sebe hezky zapadá!

01.04.2022 5 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Tohle byla první kniha, kterou jsem od autorky četla a byla to jízda. Přečetla jsem ji již dvakrát a pořád mě baví. Tom je neskutečný sympaťák a o závěru knihy ani nemluvím! Prostě nemůžete se odtrhnout!

01.04.2022 5 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Rachel Abbott

Rachel Abbottovou zbožňuju, ale série s Tomem byla podle mě lepší. Trochu mi tady chybí takovéto napětí, kdy se nemůžete odtrhnout. Závěr jsem tak nějak čekala, protože jsem si říkala, že celý příběh je až moc jednoduchý.
Kdo má spisovatelku rád, tak ať si knihu určitě přečte. Není to ale taková jízda jako např. Zabij mě znovu nebo Skryté okno.

01.04.2022 4 z 5

Věř mi Věř mi T. M. Logan

Vůbec jsem se nemohla začíst, takže jsem skončila u 100. strany.

30.03.2022 2 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Oproti ostatnim dílům, jsem se zpočátku ztrácela ve velkém množství postav. Přesto i tato kniha dokáže vtáhnout do děje. Dokonce se mi i podařilo odhalit vraha.

25.03.2022 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

(SPOILER) Tahle série mě obrovsky baví. Luc a Ava jsou ohromní sympaťáci.
Narozdíl od prvního dílu je tato kniha rozdělena na dvě části. První se zaměřuje na příběh kolem vražd. Druhá část nás přibližuje více k vrahům, jejichž vraždy jsou velmi promyšlené a děsivé.
Co mě hodně rozčilovalo byl vztah Avy a Joea.
A u osudu Salterové jsem brečela…

24.03.2022 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Tento díl jsem četla až jako třetí , protože jsem mezitím v knihovně objevila jako první díl čtvrtý a pátý.
Díly ze série na sebe lehce navazují, ale v dalších dílech je vše hezky vysvětleno, takže úplně nevadí, pokud nezačnete prvním. Přesto je tento díl ten úvodní a seznámí nás s hlavními hrdiny - inspektory, kteří jsou velmi sympatičtí.
Nevím, jak bude pokračovat druhý a třetí díl, ale na rozdíl od čtvrtého a pátého dílu, zde vraha známe (ve třetím a čtvrtém si můžeme pouze domýšlet, kdo má všechna ta zvěrstva na svědomí). Co všechny díly ale spojuje je fakt, že probíhá více vyšetřování současně a kromě hledání pohřešovaných či vraha se autorka také zabývá peripetiemi soukromých životů inspektorů.
Velké doporučení pro všechny milovníky detektivek či trillerů.

18.03.2022 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Skvělé, skvělé, skvělé!
Miluju to napětí mezi Lucem a Avou. Stejně jako několik různých rovin vyšetřování, které do sebe nakonec perfektně zapadnou. Těším se na další díl!

15.03.2022 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Přestože se jedná již o 4.díl série, četla jsem tuto knihu jako první, protože jsem ji objevila v knihovně.
Postavy inspektorů mi byly velmi sympatické a od první stránky jsem tušila, že to bude přesně můj šálek kávy.
Skvěle napsané a místy skutečně děsivé. Těším se na další díly a už teď vím, že mi tato série nesmí chybět v knihovně.

14.03.2022 5 z 5