P3_tis P3_tis komentáře u knih

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Cela série s Josie je proste super. Už aby tu byl další dil!

26.01.2023 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Třetí dil se mi líbil víc, ale je to spíš osobní preference. Josie mě ohromně baví a já se nemůžu dočkat dalšího dílu!

22.01.2023 4 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Tak tenhle díl byl skvělý! Líbil se mi určitě víc, než díly předchozí. Byla to jedna velká jízda a my se dozvídáme zase o něco víc z Josiina života. Bavilo mě střídání kapitol Teď a Malá Josie. Plno věcí tak konečně dává smysl.
Vrhám se na další díl!

11.01.2023 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Druhý díl se mi četl lépe, než první. Okamžitě jsem se začetla a po přečtení se těšila, jak si vezmu díl další.

Přestože v knize není žádný “velký mord”, dokáže vás udržet v napětí. Nechci tvrdit, že je to úplně oddechovka, ale pokud bych to srovnala např. se sérii Helen Fields “Dokonalé ticho”, tak to oddechovka vlastně je :-)

Ohromně mě baví Josie - sympaťanda, která si jde za svým a dělá to, co je správné a ne to, co se od ní očekává. A těším se na další rozkrývání střípků z jejího života …

08.01.2023 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Druhá kniha, kterou od autorky čtu a začínám být silně přesvědčena, že je chci ve své knihovně všechny :-)

Tahle kniha vás chytne za srdce. Není to klasický milostný příběh, přesto je plný lásky a porozumění, které cítíte z každé stránky. Zároveň je i plný bolesti a vy chtě nechtě pláčete spolu s hlavními hrdiny.

Colleen se zde pustila do opravdu velmi těžkého a bolestivého tématu. Přesto mám pocit, že by lidem, kteří si prochází něčím podobným, dodala naději… tahle kniha ve mně bude dlouho rezonovat.

01.01.2023 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Moje prvotina od Colleen a hned tak silný příběh …
Po přečtení recenzí jsem byla moc zvědavá, co se děje za dveřmi rodiny Crafwordových, ale tohle jsem opravdu nečekala. Knížka nešla odložit, musela jsem číst dál a dál a ke konci mi tekly i slzy… po dočtení jsem seděla a přemýšlela, co je pravda a co lež…

30.12.2022 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Velmi čtivá knížka od samého začátku. Ačkoliv jsem si říkala, že je “taková jednoduchá” a nic moc jsem od ní neočekávala. Od půlky jsem ji ale nemohla odložit a hned jsem si objednala další díly :-)

28.12.2022 5 z 5

To, že je kniha naprostou povinností pro všechny fanoušky Harryho Pottera, zaznělo již ve všech recenzích a je to fakt!
Kniha je opravdu čtivá a Tom umí velmi poutavě vyprávět / psát.
Kromě zákulisí filmů o HP nás seznámí se svým soukromím. Jak se vlastně dostal k hraní, jaké to bylo vyrůstat se třemi staršími bratry, … a co bylo po dotočení HP.

Velmi mě překvapilo, s jako otevřeností Tom knihu napsal. Prožíváte s ním jeho úspěchy i nezdary. Při zmínce o pláči, ho chcete obejmout, ale zároveň se smějete jeho vtipům.

Poslední dvě kapitoly mě hodně překvapily, protože Tom nás opravdu pustí do svého soukromí…

A je tu poslední stránka a mně je tak líto, ze jsem knihu už dočetla, stejně jako tomu bylo u knih HP.

28.11.2022 5 z 5

Našeptávačova hra Našeptávačova hra Donato Carrisi

Začátek knihy mě utvrzoval v tom, ze první díl - Našeptáváč už žádný další nepřekoná. Ani mě ty první kapitoly příliš nebavily. No, hluboce jsem se spletla. Konec je geniální a díky němu budu netrpělivě čekat na pokračování.

Jak již byly níže zmíněny psychologické hrátky, tak kniha je jich plná. A je až děsivé, jak se vám někdo může dostat do hlavy.

Doufám, že v dalších dílech dostane více prostoru Alice. Přece jen s ní byly některé okamžiky jako např. z druhého dílu takové otevřené.

17.11.2022 5 z 5

Psí Vánoce Psí Vánoce W. Bruce Cameron

Krásná čtivá kniha, která pohladí po duši.

Příběh nás seznámí s rodinou, ve které si každý “řeší své problémy”. Po onemocnění maminky se vše otočí vzhůru nohama a pro pubertální Ello, prací zaneprázdněného tatínka a zatrpklého dědečka to znamená, no… však se to dočtete sami :-)

10.11.2022 4 z 5

Říkejte mi Win Říkejte mi Win Harlan Coben

Tak toto bylo povedené. Baví mě sarkastický a neodolatelný Win, který si jde za svým stůj co stůj, a jeho neotřelý styl vyprávění.
Jestli Coben bude takto pokračovat, tak se můžeme těšit na skvělou sérii.
Jedna hvězda dolů za velké množství postav, ve kterém jsem se trochu ztrácela.

28.10.2022 4 z 5

Drž se blízko Drž se blízko Harlan Coben

Chlapec z lesů mě trochu zklamal, ale tohle je zase ten starý Harlan Coben.
Člověk se rychle začte do děje a jednotlivé kapitoly vám ubíhají pod rukama.
Jedna hvězda dolů za chybějící konečný wow efekt na posledních stránkách, jak jsem u něj zvyklá a jak to Harlan umí. A teď hurá na Říkejte mi Win :-)

05.10.2022 4 z 5

Dvojník Dvojník Brian Freeman

Kniha má určitě zajímavý námět, přestože mi ze začátku trvalo, než jsem se začetla. Chvílemi jsem si říkala, jaký je autorův záměr, když tam jsou “dva” Dylanové, a stále jsem čekala na nějaké rozuzlení.
Asi 50 stran před koncem to už opravdu začínalo být napínavé. Nemohla jsem se odtrhnout, přestože mi myšlenka paralerních světů moc nedávala smysl…
No, … asi jsem čekala od knihy víc. Série s Frostem byla určitě lepší. Takže za mě - kniha je čtivá, ale nějaký wow efekt se nekoná.

25.09.2022 3 z 5

Toužím po tobě Toužím po tobě J. T. Geissinger

I tenhle díl se čte sám a je plný vtipných okamžiků, jak jsme u této série zvyklí. Přesto byly první dva díly z mého pohledu lepší. Což ovšem nemění nic na tom, že doufám, že bude další díl.

18.09.2022 4 z 5

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Nic není takové, jak se na první pohled muže zdát. Knihy od Harlana Cobena jsou toho zárukou. Myslíte si, že znáte konec / pravdu a on vás na poslední stránce vyvede z omylu.

18.09.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

S knihami Shari Lapeny se nedá nikdy šlápnout vedle. Jsou čtivé, mají krátké kapitoly a pěkně to odsýpá. Ani tato není výjimkou.

01.08.2022 4 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Tady mi chvíli trvalo, než jsem se zacetla a zorientovala v množství postav.
Autor nás celou dobu udržuje v napětí , kdo je Lombard. A ten konec? Rada bych se dočkala nějakého pokračování, protože tohle bylo dost nečekané….

19.06.2022 4 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Čtivý triller. Frost je velký sympaťák. Ale ten konec? Ten vás dostane.

19.06.2022 5 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

Od nenávisti k lásce… jak tenká hranice to může být? Některé části byly celkem predvídatelné, přesto je to krásný příběh. Řekla bych i lepší, než první díl. Konec mě skutečně dojal a slzička ukápla…

25.05.2022 5 z 5

Nezvaný pár Nezvaný pár Sarah J. Naughton

Dobrý námět a zápletka. Líbilo se mi propletení postav, které se na konci knihy dozvíme. Ale jak je psáno níže - žádný wow efekt.

23.05.2022 3 z 5