P3_tis P3_tis komentáře u knih

Hypotéza zla Hypotéza zla Donato Carrisi

Musím se přiznat, ze mi dost dlouhou dobu trvalo, než jsem se zacetla. Pořad jsem nechapala smysl a představovala si nějakou zombie apokalypsu.
Ale ten konec? Jak do sebe najednou zase všechno zapadlo a začalo to dávat smysl? Nemůžu se dočkat dalšího dilu!

26.01.2021 4 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Tento triller mi přišel naprosto geniální. Jedno zlo odhalovalo zlo další.
Některa hodnocení uvádí, ze pribeh byl prekombinovan. Já jen žasla nad tím, jak autor docílil toho, ze všechno - každá situace, každé odhalení souviselo s “něčím větším”.
Pro mě to nebyla klasická kniha, od které bych se nemohla odtrhnout, přestože se četla úplně sama. Ale stejně jako autor postupně odhaloval jednotlivé vraždy, tak i mne přišlo správné, si knihu tak nějak davkovat.
Nemohu se dočkat dalších dílů.

18.01.2021 5 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Ačkoliv se jedna o spisovatelčinu prvotinu, tak je to jedna z těch knih, do které se velmi snadno začtete a nechcete ji odložit, dokud nejste na poslední stránce.
Kniha je sice krátká, ale propracovaná, má spád a všechno hezky odsýpá. Velmi mě baví, ze jsou jednotlivé kapitoly psány z pohledu obou žen a že “pachatel” nemusí byt ten, kdo se na první pohled zdá jako ten nejvíce pravděpodobný.

Určitě se těším na další autorčiny knihy.

13.01.2021 5 z 5

Chci to taky! Chci to taky! Ellen Berg

Oddechova kniha s dávkou romantiky!
Autorčiny knihy jsou čtivé, humorné a nenáročné. A někdy proste mate chuť, přečíst si přesně takovou knihu. :-)

25.04.2020 5 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Myslím, ze kdyby v anotaci bylo upozornění, ze je z hlavní hrdinky robot, tak bych si knihu nekoupila. Tato tematika mě nijak neláká, avšak knizka je čtivá a zajímalo mě, co se tedy stalo se skutečnou Abbie. Konec knihy mi připadá trochu zmatený a špatně jsem se v něm orientovala.
Dle autora mělo jít o psychologicky román a pokud se nad tím člověk zamysli, tak se mu to povedlo. Když se zkusíme odprostit od toho, ze čtete o robotovi, tak na vás začne působit manipulace Abbieina manžela a náročnost, vychovávat postižené dítě.
Titul “Ta přede mnou” nasadil hodně vysokou laťku. “Dokonalá manželka” neurazi, ale ani nenadchne.

24.04.2020 3 z 5

Když jsem tě viděla naposledy Když jsem tě viděla naposledy Liv Constantine

Po přečtení recenzi se mi do knihy moc nechtělo. Přesto jsem však byla překvapena. Na plný počet hvězdiček to není, ale nakonec mě kniha bavila, i když jsem ji nebyla úplně pohlcena.
Prvních par stran mi trvalo, než jsem se zacetla, ale poté už mi přišla zajímavá. Fandila jsem nejlepší kamarádce a podezirala manžela hlavní hrdinky, ačkoliv jsem si říkala, ze by to bylo až moc okaté. Cekala jsem zvrat a ten přišel.

31.03.2020 3 z 5

Dívky, které slyšely plakat moře Dívky, které slyšely plakat moře Elizabeth Blackwell

Kniha je čtivá,ale něco mi tam chybělo.
Ač člověk nechce, tak si musí představovat filmové zpracování. Slyší volání o pomoc a hrůza ledové vody je nepředstavitelná. Námět mi proto přišel zajímavý. Těšila jsem se na příběh, ale trochu mi tam chyběl nějaký velký důvod, proč se životy hrdinek nakonec znovu “propojí”.

31.03.2020 4 z 5

Vražedná vášeň Vražedná vášeň Markéta Harasimová

Hedvabna past či Purpurové doteky byly mnohem čtivejsi!
Tento titul mi od začátku příliš nesedl. Vztah Liliany a Artura byl na můj vkus takový rychlý, ale přitom mi nepřišel tak propracovaný jako u předchozích titulů. Možná mi tam chyběla větší vášeň. Nevím. Celkově to bylo takové až moc předvídatelné. Odhalení vrahovych kompliců bylo super, ale knihu jsem spis docetla jen proto, abych věděla, jak to cele skončí. Nebyl to ten titul, od kterého bych se nemohla odtrhnout.

06.02.2020 3 z 5

Purpurové doteky Purpurové doteky Markéta Harasimová

Kniha se čte od první strany sama. Moc se mi líbil na jedné straně eroticky náboj a na straně druhé vraždící maniak. Kromě toho se autorka zabývá i problémy domácího násilí či úmrtí dítěte, takže to není jen sladká harlekynka či triller.
Celkové propojení všech těchto problému dává knize úplně jiný spád!
Byla to již čtvrtá kniha, kterou jsem od autorky četla a zatím nejlepší! Titul Vrazedna vášeň byl takový předvídatelný, nic mě v něm neoslnilo. Titul Mrazivé hry byl také velmi čtivý a stalker těžko odhalitelny. Titul Hedvabna past je stejně skvělý jako Purpurové doteky!

06.02.2020 5 z 5

Ohrožená Ohrožená Rachel Abbott

Knihy od této spisovatelky mám rada, přesto mě tato na začátku příliš neohromila.
Kniha je čtivá, ale na můj vkus ma až příliš mnoho postav. Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala. A az do dvousté strany se prakticky nic moc nedělo. Pravé napětí přišlo až poté. To už jsem se skutečně nemohla odtrhnout a kdo je únosce mě opravdu nenapadlo. Takže ano, kniha se mi líbila, ale napr. Zabij mě znovu pro mě byla mnohem napinavejsi a ctivejsi.

27.01.2020 4 z 5

Hedvábná past Hedvábná past Markéta Harasimová

Kniha se četla sama. Líbila se mi milostná zápletka s detektivním příběhem. Ale nebylo to nic předloženého, ačkoliv se ten výboj dal očekávat. Ale o vrahovi jsem neměla nejmenší tušení.
Těším se na další autorciny knihy.

19.01.2020 5 z 5

Mrazivé hry Mrazivé hry Markéta Harasimová

Tato kniha je první, kterou od autorky čtu, ale už se těším na další.
Do příběhu dvou sester jsem zacetla prakticky ihned. Moc se mi líbilo, ze to není nijak pritazene za vlasy, ale ze napr. ta nevěra, na dnešní dobu skutečně sedí. Z počátku se tedy kniha muže jevit jako “dívčí čtení”, kdy se starsi sestra snaží vyrovnat s nevěrou a najednou potkává vysneneho prince. Ale odhalení stalkera tomu dodá jiný rozměr. Celou dobu jsem tipovala někoho jiného, takže ten závěr byl opravdu vydareny a nepredvidatelny!

15.01.2020 5 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Kniha se četla velmi hezky, ale možná jsem podle recenzí čekala trochu víc. Pro mě takové oddechové čtení, nebylo to nic, od čeho bych se vyloženě nedokázala odtrhnout.
Druhý díl mě však už ale neláká.

13.01.2020 4 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Zactete se od první stránky a neustále vám vrtá hlavou, jak spolu všechny informace a příběhy souvisí.
Knihy od H.Cobena jsou opravdu zárukou kvality!

28.12.2019 5 z 5

Nikomu ani slovo Nikomu ani slovo Harlan Coben

Ještě žádná kniha od H.Cobena mě nezklamala!!! Vždy se zactete od první strany. Miluji jeho zápletky a rozuzlení. Fascinuje mě, jak dokáže vymyslet tak ctivy příběh. Člověk si mysli, ze je už konec, ale posledních pět stran ho vždy vyvede z omylu!

25.12.2019 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Předchozí autorčiny knihy se mi četly lépe. Nemohla jsem se úplně začíst do děje. Zpočátku mi připadalo, ze je tam zbytečně moc postav. Nakonec jsem byla zvědavá, kdo je vrah. A jak to bylo i u předchozích knih, autorka nechala tak trochu otevřeny konec.
Takže za mě je to fajn kniha, ale pokud bych chtěla skutečně dobrou detektivku či triller, tak raději sahnu po H. Cobenovi.

07.12.2019 3 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Do knihy se zactete od první strany. Řekla bych, ze je svým způsobem “oddechová”. Přesto vás napíná, jak se vlastně hlavní hrdinka rozhodne.

07.12.2019 5 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Kniha se opravdu dotkne srdce. Ze začátku mi trvalo, než jsem si zvykla na autorčin styl psaní, ale poté jsem se nemohla odtrhnout. Knihu jsem četla jedním dechem a ten konec se opravdu dotkl mého srdce.

05.12.2019 5 z 5