Dokonalá manželka

Dokonalý život. Dokonalá láska. Dokonalá lež. Nový thriller autora bestsellerů Ta přede mnou a Věř mi, který neodložíte, dokud ho nedočtete. Když se vzbudí, bolí ji každičký kousek jejího těla a nepamatuje si, kdo je, kde se nachází ani jak se tam ocitla, a tak ji hned napadne, že je v nemocnici – že měla těžkou nehodu. Muž sedící vedle její postele tvrdí, že je její muž. Ona se prý jmenuje Abbie, je nadaná umělkyně, vášnivá surfařka, milující matka a dokonalá manželka. A také jí tvrdí, že měla před pěti lety děsivou nehodu a jen díky tomu, že je Tim vizionář a obrovskému technologickému průlomu byla přivedena zpět z propasti. Abbie je zázrakem vědy. Ovšem když se Abbie začnou vybavovat střípky vzpomínek, zjišťuje, že její předchozí život asi nebyl tak úžasný, jak jí Tim tvrdí. Může mu věřit? A co se vlastně před pěti lety stalo?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428003/big_dokonala-manzelka-iMK-428003.png 3.6505
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Perfect Wife, 2019

Kniha Dokonalá manželka

Kira747
27.12.2022

Podle nazvu by me nenapadlo, ze se bude jednat o manzelku s umelou inteligenci...ale Abbie jsem si zamilovala (obe verze), fandila jim od zacatku, naopak jejiho idiotskyho manzela jsem od zacatku podezirala. Je fakt, ze konec me dost zmatl a musela jsem ho cist dvakrat, aby mi doslo, kdo to tam vsechno je a kdo to vypravi ale wow efekt se brzy dostavil! A samozrejme konec probrecenej, vyborna kniha, za par hodin prectena.

Dela111
13.12.2022

Jak říká sám autor, neměl v úmyslu napsat techno-thriller, ale napínavý psychologický román, což se mu docela podařilo. Námět knihy je originální tím, že hlavní postava je umělá bytost, která je tak dokonalou kopií manželky svého tvůrce, že mimo vzhled má i některé její vzpomínky. Abbie se před pěti lety ztratila a dodnes není jasné, co se s ní stalo.
Příběh je vyprávěný ve dvou časových linkách. Minulost popisuje začátek vztahu Abbie a Tima, v současnosti, která je napsaná v méně časté du-formě, se umělá Abbie snaží dopátrat, co se před pěti lety vlastně stalo. Přestože, nebo možná právě proto, že to celé působí jako šíleně ujeté, se to čte jedním dechem.
Bohužel závěr byl za mě slabší, rozuzlení toho, co se stalo v minulosti a co se děje v současnosti, mě zklamalo. Něco podobného jsem čekala, takže žádné překvapení a působilo to na mě trochu hloupě a překombinovaně a hodně uspěchaně.
Během četby bych hodnotila 4*, to mě ještě bavilo, ale pointa mé hodnocení snížila na 3*.

Kami33
03.12.2022

Knížka se mi líbila. Zajímavý námět, i když závěr byl poněkud matoucí.

Malýmedvěd
02.12.2022

Pěkná knížka, profesionálně zpracovaná, krásně a lehce se to čte. Ode všeho trochu SCI-FI, horor, detektivka, výchova dětí a i trochu těch vztahů a romantiky. Oddechové čtení by se skoro dalo říci, ale je tam zajímavý přesah a hned v několika tématech. Příběh nabízí spoustu otázek a ukazuje i možné a různé odpovědi. Jaká práva a jaké svobody mají patřit umělé inteligenci? Může bytost s city někomu patřit? Co třeba takové autistické dítě - to všichni řekneme, že v žádném případě, ale u AI bude spousta lidí váhat. Jakou máme za takovou bytost zodpovědnost? U dítěte ji všichni přijmeme, ale u AI se nám moc nechce a jsme na to vůbec připraveni. Jak se máme chovat k něčemu, k někomu co je jiné? Je nesmrtelnost ráj, nebo peklo? Chceme, aby AI byla nesmrtelná? Má AI právo na smrt?

uzivatel6305
27.11.2022

Já mám knížky od Delaneyho ráda a ani tato me nezklamala, přestože se nejedná o vyloženě náročnou literaturu. Autor dokáže vždy opravdu překvapit a jeho postavy vás nenechají chladnými, což je přesně to pravé. Zatím jsem byla vždy rozhořčená a pořádně vytočená. U Dokonalé manželky jsem zpočátku nevěděla, co to má znamenat, ale příběh se postupně krásně rozuzloval. Skoky v čase jsou příjemné a vysvětlující. Do konce v podstatě hádáte, jak to dopadne. Mně se to nepovedlo. Překvapení nakonec je opravdu třešnička! Nenechte si ujít!

maryska09
19.11.2022

Knížka se zajímavým námětem, která se moc dobře čte, ale které na konci jakoby došel dech. Děj je dobře vystavěný a napínavý, proto nedotažený a uspěchaný závěr zamrzí. I tak díky za knihu

Makůvka
17.11.2022

Já a sci-fi? To nejde dohromady, není to můj šálek kávy a proto nevyhledávám knížky ani filmy s tímto tématem. Ale jelikož jsem špatně pochopila anotaci, tak jsem se dala do čtení.
A mě se to hned od začátku hrozně líbilo. Hltala jsem stránku za stránkou a čekala, kam se děj bude posouvat. Líbilo se mi, jak autor vystlihl pocity a charakter všech postav a jak nám přiblížil problém s autismem a vše ještě skloubil s tématem umělé inteligence. V poděkování autora na konci knížky se vlastně dozvídáme, že tyto informace a problémy s autismem čerpá z vlastního soukromého života.
Konec byl pro mě trošku zamotanější než jsem se zorientovala kdo je kdo.
Knížka byla moc dobrá, napínavá, čtivá a námět originální.

mstychov
25.10.2022

Tento román byl naprostá jízda. V ději se prolínaly dvě časové linky. Současná a minulá. Navíc byla jedna z nich psaná v druhé osobě. Neměla jsem se čtením sebemenší problém. Naopak to bylo příjemné zpestření.

Abbie se probouzí a neví, co se s ní děje. Netuší, kde je. Posléze je jí vysvětleno, že tragicky zahynula. Její muž- vizionář Tim ji však oživil v podobě robota, kterému nahrál její vzpomínky a část minulosti. Dozvídá se, že s ním vychovává autistického syna Dannyho. Stává se jeho dokonalou manželkou.

Abbie na vše přistoupí. Začne bydlet v jeho domě, učit se pracovat se synem, který potřebuje speciální přístup. Po čase si ale začne všímat, že na jejich životě něco nesedí. Je opravdu Tim ten, za koho ho považuje? Může mu věřit? Jak vlastně skutečná Abbie zemřela?

Celý příběh jsem si maximálně užila a byla napnutá od začátku do konce. K Abbie robotovi jsem si vytvořila vztah, jaký bych nečekala. Závěr příběhu bych neodhadla ani ve snu. Celou dobu nás autor směřoval k nečekanému konci knihy. Příběh jsem obrečela a ode dneška je pro mě J.P. Delaney PAN autor, kterého si řadím mezi své oblíbené. O to víc, že ohledně Dannyho psal podle své vlastní zkušenosti se svým synem. Klobouk dolů.