Dokonalá manželka

Dokonalá manželka https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428003/bmid_dokonala-manzelka-iMK-428003.png 4 596 203

Dokonalý život. Dokonalá láska. Dokonalá lež. Nový thriller autora bestsellerů Ta přede mnou a Věř mi, který neodložíte, dokud ho nedočtete. Když se vzbudí, bolí ji každičký kousek jejího těla a nepamatuje si, kdo je, kde se nachází ani jak se tam ocitla, a tak ji hned napadne, že je v nemocnici – že měla těžkou nehodu. Muž sedící vedle její postele tvrdí, že je její muž. Ona se prý jmenuje Abbie, je nadaná umělkyně, vášnivá surfařka, milující matka a dokonalá manželka. A také jí tvrdí, že měla před pěti lety děsivou nehodu a jen díky tomu, že je Tim vizionář a obrovskému technologickému průlomu byla přivedena zpět z propasti. Abbie je zázrakem vědy. Ovšem když se Abbie začnou vybavovat střípky vzpomínek, zjišťuje, že její předchozí život asi nebyl tak úžasný, jak jí Tim tvrdí. Může mu věřit? A co se vlastně před pěti lety stalo?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Perfect Wife , 2019

pavčape
07.04.2022

Právě čtu... No čtu, prokousávám se příběhem, který mě vůbec nebaví. Nemám ve zvyku odkládat knížky nedočtené, proto se mořím dál . Dopíšu až dočtu.
Dočtena a názor jsem nezměnila. Kniha mě nezaujala, téma roboti/lidi mě prostě nebere. Vracím se pokorně k osvědčeným tématům

Fialka78
24.03.2022 3 z 5

Tenhle žánr není úplně můj šálek kávy, ale přesto mě kniha docela bavila, byly v ní zajímavé momenty a psychologicky propracované myšlenky. Obzvlášť na popisu autismu bylo vidět, že s tím má autor zkušenosti :-(

KatyM.
15.03.2022 2 z 5

Na knihu jsme se těšila, ale ani trochu mě nebavila. Na mě to bylo moc scifi.

veronika3141
15.03.2022 2 z 5

Kniha kterou jsem si vybrala nahodou jelikoz jsem uz jednu cetla od tohoto spisovatele,ale tentokrat jsem sahla vedle,dej mi prisel moc slozity,a lamala jsem se aby knihu docetla,takove scifi…

MilackovaN
07.03.2022 3 z 5

Není to ten druh knihy, který bych četla jedním dechem a za žádnou cenu ji nehodlala odložit z ruky, ať se děje, co se děje. Ale do půlky knihy dobrý, střed už se tak hrozně vlekl, že jsem si říkala, zda nebudu číst jen současnost, ale nakonec jsem úspěšně přelouskala všechny kapitoly. Sakra ale ten konec? Nevím, zda jsem to už chtěla mít za sebou, a tak jsem moc nevnímala co čtu, nebo jsem prostě nepochopila, co se tam během těch pár stránek s osobami a roboty stalo...

čef
24.02.2022 5 z 5

Trochu scifi, ale hlavní je psychologie v případu dvojníka, z nichž je jeden uměle stvořený. Příběh je hodně složitý, závěr ještě více. Druhým plánem, ale neméně důležitým, je náročná péče o autismem postižené dítě. Hodnotím celkově kladně, některé technické nedotaženosti popisu funkce v případě cobota přehlížím.

Jessica007
13.02.2022 4 z 5

Takováto témata nevyhledávám, ale bylo to čtivé a napínavé. Sci-fi psychothriller. Zvláštní - aspoň pro mě. A místy i překombinované. Díky knize jsem se dozvěděla o Hellerově syndromu.

Kulča
10.02.2022 4 z 5

Na prvních stránkách mě trochu zarazilo téma umělé inteligence, protože kdybych to tušila, knížku bych si nekoupila, což by tedy byla škoda. Říkala jsem si, že to zkusím a knížku jsem si moc užila, slupla jsem ji jako malinu.

MiraRunaway
08.02.2022 3 z 5

Téma umělé inteligence místy přecházelo do pocitu "to si z nás snad dělá pan spisovatel legraci". Téma autistického dítěte, metod přístupu a vzdělávání, bylo velmi zajímavé. Autor vychází i z vlastní zkušenosti. Stepfordské paničky (50 let stará kniha!!!) jsou na 5*. Ta přede mnou od J.P. Delaney na 4*, takže tímto výpočtem se dostávám k hodnocení: Dokonalá manželka 3* za mě :) Jazyk je čtivý. Kniha je "jiná". Za přečtení stojí, ale do kolen nejdu.

Angell328
04.02.2022 odpad!

Příběh bez špetky nápadu. Musel jsem se přemáhat abych došel do konce a ani ten konec to nevylepšil.

PetK
18.01.2022 3 z 5

No, jakmile jsem zjistila výchozí situaci, přiznám se, že jsem byla dost rozpačitá. Ale protože Delaney píše oddechové knihy, co se dobře poslouchají, dala jsem tomu šanci. Nicméně mě to celé nijak neuchvátilo. Tři hvězdičky dávám, protože se téma dotklo mnoha etických problémů, nad kterými ně donutilo se trochu zamyslet (ale opravdu kniha jen klouzala po povrchu). A upřímně - nevím, jak to dopadlo. Na konci jsem se úplně ztratila v tom, kdo je kdo.

Youn@n
17.01.2022 3 z 5

určitě stojí za přečtení :-)

lencav
13.01.2022 odpad!

Na knížku jsem se těšila, ale vzdala jsem hned na začátku. Absolutně mě nebavila.
Název byl slibný...

Karoley
04.01.2022 4 z 5

Dokonalá manželka. Dokonalý život. Dokonalá láska. Dokonalá lež.
Kdybych věděla, o čem to celé bude, tak bych po knize asi nesáhla, ale nakonec jsem ráda. Přečteno za dva dny, byla jsem zvědavá na závěr, pár tipů jsem měla, ale stejně jsem se nestačila divit :) Některé myšlenky a etické problémy mě docela zaujaly.

"Postupem doby se z idealismu vždycky stane realismus."

andulka1406
03.01.2022 5 z 5

Moje první knížka od autora. Velmi mě bavila. Pokud vás baví téma robotů a thriller, tak by vás to mohlo zaujmout. Konec jsem takový nečekala, překvapil mě.
Hodnotím 4,5/5

ddkk
02.01.2022 4 z 5

Předem musím přiznat, že jsem knihu nečetla, ale poslouchala. A tudíž nevím přesně, co autor napsal v doslovu, jen to tuším podle zmínek v recenzích a komentářích. A nevím, jestli je doslov důležitý pro pochopení děje nebo ne. Taky musím přiznat, že jsem musela o knize o chvíli déle přemýšlet než tak činím obvykle a výsledkem je změna hodnocení z pěti na čtyři hvězdy. To úvodem...

JPD napsal docela originální knihu na pomezí psychothrilleru a scifi, z každého žánru si vzal něco. Pro mne tam však je nejvíce psychologie: manžel, geniální IT vědec, který ovšem trpí Galatea syndromem, perfektní manželka, která svou dokonalostí zdánlivě přesně zapadá do jeho požadavků, ale přitom je to docela normální žena s běžnými chybami, touhami a nedostatky, a konečně syn, u něhož se projeví porucha autistického spektra. Tohle je vražená kombinace, na jejímž základě se příběh Dokonalé manželky odvíjí. Není to jen o empatických cobotech a robotické manželce nebo o skutečných zločinech, je to příběh o ne-komunikaci, o vzájemném ne-pochopení, o chybách, s nimiž se rodíme a s nimiž musíme a často neumíme žít. A do toho ta super sofistikovaná IT společnost produkující umělou inteligenci, která v knize hraje ústřední roli...

Bylo to docela komplikované a občas až těžko pochopitelné. I mne trochu mátl způsob vyprávění v druhé osobě, mnohdy jsem si nebyla tak úplně jistá, kdo že právě příběh vypráví a kdo vlastně nakonec situaci v Timově rodině vyřešil. I proto jsem nakonec ubrala jednu hvězdičku.

I tak ale knihu doporučuji, připravte se však na čtení, které není jednoduché.

Hvězdinka
01.01.2022 5 z 5

Dokonalá manželka, dokonalý thriller. Nic podobného jsem nečetla, velmi originální, neboť hlavním hrdinou je robot.

MartulkaS
17.12.2021 2 z 5

Podle recenzí jsem se těšila, že to bude pecka, ale kniha mě zklamala. Po pár stránkách, které jsem zhltla přišlo zklamaní, 3/4 knihy se pořádně nic nedělo, pořád se jen popisovali různé rádoby technologie firmy, behaviorální terapie atd, které dle mě nebyli vůbec potřeba (hodně takové té vata kolem a kolem, tím potom knížka ztrácí spád a napětí). Kapitoly minulosti by šli shrnout tak do 3 zajímavých kapitol a úplně by to stačilo. Do knihy jsem se začetla až ke konci, kdy jsem byla zvědavá kde a co se s tou Abbie stalo, čekala jsem ten konec úplně jiný (zajímavější, jak mu to živá Abbie natře), byl na mě až moc překombinovaný.
Možná pro fanouška robotiky zajímavé téma, pro mě byla kniha velkým zklamáním a do čtení jsem se musela nutit.

The_Kim
09.12.2021 5 z 5

Tohle bylo jednoduše úžasné! Kniha se mi líbila úplně stejně jako "Ta přede mnou". Skvěle vykreslený příběh, psychologie a popsané prostředí. Tím, že v Silicon Valley navíc částečně žiju a popisovaná místa znám, pro mě byl příběh naprosto bravurní a skvěle jsem se do postav vžila. Super, doporučuji!

janina66
02.12.2021 5 z 5

Dokonalé! Tato kniha se mi líbila nejvíce. Od první strany velmi čtivé. Zajímavé téma. Také jsem musela stále číst, abych zjistila, jak to vlastně celé dopadne. Čekala jsem trochu jiný konec, ale i tak super. Též, jako ostatní, doporučuji k přečtení.

roboti autismus umělá inteligence psychologické thrillery technologie budoucnosti thrillery pro ženy

J. P. Delaney (p)
britská, 1962