Dokonalá manželka

Dokonalá manželka https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428003/bmid_dokonala-manzelka-iMK-428003.png 4 596 203

Dokonalý život. Dokonalá láska. Dokonalá lež. Nový thriller autora bestsellerů Ta přede mnou a Věř mi, který neodložíte, dokud ho nedočtete. Když se vzbudí, bolí ji každičký kousek jejího těla a nepamatuje si, kdo je, kde se nachází ani jak se tam ocitla, a tak ji hned napadne, že je v nemocnici – že měla těžkou nehodu. Muž sedící vedle její postele tvrdí, že je její muž. Ona se prý jmenuje Abbie, je nadaná umělkyně, vášnivá surfařka, milující matka a dokonalá manželka. A také jí tvrdí, že měla před pěti lety děsivou nehodu a jen díky tomu, že je Tim vizionář a obrovskému technologickému průlomu byla přivedena zpět z propasti. Abbie je zázrakem vědy. Ovšem když se Abbie začnou vybavovat střípky vzpomínek, zjišťuje, že její předchozí život asi nebyl tak úžasný, jak jí Tim tvrdí. Může mu věřit? A co se vlastně před pěti lety stalo?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Perfect Wife , 2019

Lucc93
27.11.2021 3 z 5

Zvláštní .. pro mě hodně sci-fi, pořád jsem se nemohla nějak smířit s tím, že příběh vypráví robot a že jsou vlastně běžnou součástí světa .. Posledních par stran jsem ani nedočetla, už jsem u toho nevydržela. Hodnotím průměrem.

jihej
21.10.2021 5 z 5

Pro mě super knížka.

Bara52
17.10.2021 5 z 5

Uz dlouho jsem nic lepsiho necetla. Od spisovatele jsem cetla i ostatni knizky, proto jsem po teto v knihovne hned sahla, zacala cist a nestacila se divit - roboti? Nechapu, jak to spisovatele napadlo, ale je to genialni. Pribeh perfektni, konec prekvapivy a necekany, roboti mi vubec nevadili, naopak, vnimala jsem je spis v pozadi a soustredila se na ten mistrne vykresleny pribeh a zapletku. Precteno za dva dny a plny pocet hvezd.

BlueTer
02.09.2021 4 z 5

Taky jsem si ze začátku říkala, že mě to nebude bavit, kvůli tématu robotů. Opak byl pravdou. Je to opravdu kvalitní psychologický thriller. Všechno do sebe krásně zapadá a konec, ten mě vážně dostal.

nikca3976
25.08.2021 2 z 5

Musím se přiznat že tohle nebyla zrovna dobrá investice... Možná jsem divná,vzhledem k tomu že jsem četla strašně moc kladných hodnocení,ale mě to prostě nesedlo..ležela mi v knihovničce dlouho,tak jsem se hecla a dočetla...četla jsem ji snad na padesátkrát,ale když už si ty knížky kupuju,tak je přečtu všechny..byla to na mě moc o robotech

Kekik
24.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Je jedna hodina ráno. Právě jsem dočetla a nenacházím slova, kterými bych vystihla, jako moc jsem knize propadla.

Přečteno během pár hodin. Kniha mě zaujala od prvních chvil. Úplně jsem propadla příběhu. Poměrně brzy mě zaujalo, jakým stylem jsou vyprávěny obě dějové linky. Říkala jsem si proč je to psáno zrovna takto? Na konci mi pak spadla brada. Skládačka do sebe zapadla, i když některé pasáže jsem si musela přečíst dvakrát, než jsem to úplně pochopila. Abbie jsem si oblíbila. Moc jsem ji fandila. Konec mě dostal.

Ta kniha je prostě dokonalá. Autor napsal zajímavý příběh, při kterém mi naskakovaly otázky k zamyšlení. Co když to tak jednou bude? Jak moc je Abbie skutečná? Proč tohle umí a tohle ne? Kde je pravda a kde lež? Je Tim milující manžel nebo zrůda? A jiné...

Knihy Ta přede mnou a Věř mi se moc líbily, přesto jsem s přečtením této knihy otálela. Odrazovalo mě téma- Roboti. (Neberu to jako spoiler. Je to napsáno již v anotaci, ale raději na začátku o spoileru informuji). Myslela jsem si, že mě kniha nebude bavit. Opak byl pravdou. Já se od čtení nemohla odtrhnout.

Za mě obrovské doporučení !

kob
11.08.2021 5 z 5

Skvělá kniha - mohu vřele doporučit i těm, kteří roboty moc nemusí, což jsem zrovna i já sama ;)

eva8941
07.08.2021 3 z 5

Tahle knížka mě trochu zklamala, ale nebylo to špatné čtení.

WaN635
22.07.2021 5 z 5

No tedy, za mě rozhodně výborná kniha. Na toto téma jsem ještě noc nečetla a musím říct, že jsem prekvapena poměrně nízkým hodnocením knihy.
Nápad originální, zápletka zajímavá.

micha-ella
15.07.2021 5 z 5

Tak tohle bylo moje kafe! Po všech knížkách na podobné téma (a kolik už jich bylo!) jsem marně pátrala po dalších - a hele! Fakt jsem si tuhle knížku užívala! Autor přiznává, že technické detaily se moc nesnažil vysvětlovat, to možná chybělo, a přestože bylo leccos dost nadsazené, já si přišla na své! Doporučuji!

Hakate
06.07.2021 4 z 5

Opět super jízda, Originální nápad. Knize se nedá moc co vytknout,
-* jen za to, že obě předchozí knihy byly o něco lepší.

kackahracka
30.06.2021 3 z 5

(SPOILER) Perfektní rozjezd. Originální námět. Nečetla jsem anotaci, tak mě závěr první kapitoly dost šokoval. Super. Mašinka šlape, užívám si bezva výlet, i když si úplně nejsem jistá, jestli jsem nenasedla do špatného vlaku. Téma se mi dvakrát nepozdává. No uvidíme. Mám kliku, řidič je zkušený, autorsky žádnej brak, navíc se ukazuje, že příběh nabírá neprobádaný a hodně zajímavý směr. Jsem u vytržení, dokonalé. Jenže potom, bác ho, autistické dítě. Dočetla jsem se sebezapřením, vážně jsem nečekala, že u skvěle rozjetého sci-fi thrilleru budu poslední třetinu řešit metody behaviorální terapie a jejich vliv na poruchy autistického spektra. A rozuzlení jsem už vůbec nepochopila. Prostě propadák. Chápu, že měl autor potřebu se vypsat z osobního traumatu (vycházel z vlastních zkušeností), ale narvat to do téhle knížky mi přišlo jako pomsta na čtenářích. Příště prosím bez dítěte, bez autismu a bude to skvělé!

Míša02
11.06.2021 4 z 5

Předešlé knihy od J. P. Delaney byly skvělé a tahle se k nim zařadí taky. Příběh je zajímavý a kniha je hodně čtivá. Jen bych možná trochu upravila konec. Příběh se v průběhu knihy posouval docela pomalu, ale konec byl pak napsaný poměrně stručně.

Malíček
23.05.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila, protože byla překvapivá a konec jsem opravdu nečekala. Mám ráda styl psaní autora a zaujalo mě téma technologií a umělé inteligence, které je v knize skvěle podané. Doporučení!

LisaBella
22.05.2021 4 z 5

Dokonalá manželka je zprvu jako ukázka Stepfordských paniček. Směs reality dnešního světa a pokročilé technologie umělé inteligence je více než poutavé. Čím hlouběji se ale dostáváte do příběhu, tím méně toho víte, tím více nechápete. Celá kniha je rozdělena do dvou časových os, z nichž jedna popisuje událost jak se stala od úplného začátku a druhá vypráví děj v reálném čase. Kontinuálně se tak dostáváte pod kůži navenek dokonalého manželství.
Autor se nepouští do žádných technických detailů, což je skvělé, celá kniha je tak jen o mezilidských vztazích, do kterých jsem se vpila jako inkoust do pijáku.
JPD je mistr ve vytváření podivuhodných spletitostí, zastírá nejasnosti a celou pravdu nakonec ukáže až na úplný závěr. Rozhodně stojí za to udělat si čas a začíst se do příběhu milujícího manžela a jeho dokonalé ženy... Nebo to tak úplně není ... ?

Janadvorackova
20.05.2021 4 z 5

Divná vize blízké? budoucnosti :)?
Autor to namíchal dobře: "vědomí" manželky v umělém těle, do toho zajímavé prostředí, autistické dítě a nejasné, tomu všemu předcházející události.
Konec mě docela mile překvapil.

martineden
16.05.2021 4 z 5

Tak to byla panečku jízda, co by na to asi řekl Karel Čapek? Myslím ale, že by se mu robot s citem líbil. Bod ubírám za překombinovanost na konci, ale jinak knihu doporučuji.

MirKop
11.05.2021 3 z 5

(SPOILER) No....3 hvězdy za čtivost, Delaney prostě v tomto umí. Prostředí AI mi nevadilo, naopak některé Timovy názory a úvahy o budoucnosti byly opravdu zajímavé, nenapadlo mě tímto směrem samozřejmě nikdy přemýšlet.

Byl jsem hrozně zvědavý na rozuzlení a čekal jsem opravdu úplně něco jiného...a tím, že se to celé na můj vkus ke konci překombinovalo, ubralo na celkovém hodnocení.

SPOILER

Pevně jsem věřil, že se objeví skutečná Abbie a vnese do toho ponurého světa cobotů živé vody a energie. Čekal jsem, že zašitá kdesi kuje plány na Tima a pak vyrukuje s nějakou parádou, ale to se nekonalo...ten závěr už působil hodně chaoticky, chvílema jsem nevěděl, kdo je robot a kdo člověk. Tu scénu s potápějící Abbie zeta gama 2.0 a Dannym už jsem vůbec nepochopil...

KONEC SPOILERU

I tak bude mít Delaney u mě nadále místo...

Nixa
21.04.2021 3 z 5

Do této knihy se mi moc nechtělo, protože hlavní postava je robot. Čekala jsem tedy nějaké sci-fi, ale nakonec to nebylo vůbec špatné. Bylo to čtivé, napínavé a ten konec mě dostal.
Předešlé autorovi knihy se mi líbily ale víc.

zvídaváStela
15.04.2021 4 z 5

Napínavý a čtivý příběh s hodně překvapivým koncem. Hlavní postava, robotická Abbie, mi přišla sympatická. Po předchozí knize "Věř mi", která mě moc nenadchla, jsem příjemně překvapená. :)

roboti autismus umělá inteligence psychologické thrillery technologie budoucnosti thrillery pro ženy

J. P. Delaney (p)
britská, 1962