P3_tis P3_tis komentáře u knih

Skvělá známost Skvělá známost T. M. Logan

Nebylo to špatné... kniha se hezky četla, příběh odsýpal. Žádný wow efekt se nekonal, i když ten konec jsem opravdu nečekala. Celou dobu je příběh v poklidu a poslední část nabírá na obrátkách.

07.03.2022 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Kniha se dobře čte a děj má spád. Oproti ostatním čtenářům mi byla Claire sympatická - nebo tedy spíš její sarkastické vyprávění, kterým se kniha liší od ostatních trillerů.
Závěr knihy mě překvapil.

02.03.2022 4 z 5

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

Byla jsem zvědavá na romantický příběh plný lásky. Ale tak nějak jsem byla trochu zklamaná.
Kniha se četla hezky. Ihned se ponoříte do děje. Přesto mi tam chyběl nějaký spád. Něco, co vás chytne za srdce asi jako v knize "Co když se utopíme".
Bohužel jsem nahlédla na konec knihy a i zde na některé recenze a Julianovo tajemství jsem tedy vytušila. Téma určitě zajímavé, protože jsem se s ním v knize ještě nesetkala a řekla bych, že je i dost aktuální.
Nejsem si jistá, jestli se pustím do dalšího dílu. Tenhle byl na můj vkus zbytečně zdlouhavý.

02.03.2022 3 z 5

Noc, kdy zemřela Noc, kdy zemřela Jenny Blackhurst

Toto byla první kniha, kterou jsem od autorky četla a byla jsem ohromena. Líbilo se mi jednotlivé uspořádání kapitol z pohled nevěsty a z pohledu její nejlepší kamarádky. Ale vůbec celkové propojení přítomnosti a minulosti a všech vztahů... a na konci přijde ten wow efekt, který u trillerů tak miluji.

28.02.2022 5 z 5

Další oběť Další oběť Helen H. Durrant

Skvěle a svižně napsané. Krátké kapitoly, žádné protahování. Zkrátka skvělý a čtivý triller.

25.02.2022 5 z 5

V zajetí klamu V zajetí klamu Suzy K. Quinn

Uf, tak toto na mě bylo opravdu silné kafe... Nejprve mě příběh "strašně rozčiloval" tou zvláštní školou. Říkala jsem si, co se to ksakru děje a jak tohle dopadne.... no, ale ten konec... vůbec jsem to nečekala a je mi z toho úzko. Toto byl opravdu psycho triller.

23.02.2022 4 z 5

Láska mého života Láska mého života Penelope Ward

Krásně popsána ta pravá láska vašeho života.

21.02.2022 5 z 5

Čarodějky ze Sanctuary Čarodějky ze Sanctuary V. V. James (p)

Musím říct, že mě zaujal námět magie, kterou je příběh protkán. Zároveň se řeší mezilidské vztahy a vražda/ nehoda Daniela.
Velmi na mě zapůsobila nenávist, která byla z příběhu cítit. A přitom není nic takové jak to na první pohled vypadá. Konec byl velmi povedený. Přesto mi trvalo, se do knihy začíst. Rušilo mě množství postav, kterým byly věnovány jednotlivé kapitoly, a já se musela ze začátku stále vracet k tomu, kdo je kdo. Mám z příběhu takové smíšené pocity. Nic co by mě uchvátilo s nějakým wow efektem.

18.02.2022 3 z 5

Co když se utopíme Co když se utopíme Sarah Sprinz

Krásný silný příběh.

15.02.2022 5 z 5

Pojď trochu blíž Pojď trochu blíž Rachel Abbott

Kniha sice nebude patřit mezi moje TOP trillery, ale pokud máte autorku rádi, zkuste ji dát šanci.
Příběh je čtivý. Na začátku mi chvíli trvalo, než jsem pochopila linii 3 dějových linek. Ale říkala jsem si, že autorka zřejmě zamýšlí nějaký "vyšší záměr". Jako vždy do sebe všechno pěkně zapadlo a konec? No, poslední věta mě trochu šokovala, takže jsem ji musela číst asi 3x.
V knize nechybí sympatická dvojice Toma a Becky, díky čemuž mě kniha přesvědčila, abych si ji přečetla, přestože nemá u čtenářů takovou oblibu jako jiné autorčiny knihy.

15.02.2022 4 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Teda to bylo tak správně praštěný :-D Jako oddechovka super, hned se začtete a i když je vám naprosto jasný, jak celý příběh dopadne, stejně čtete. Okamžitě se zamilujete do hlavní hrdinky, která má nejen nevymáchanou pusu, ale navíc je obrovsky ztřeštěná :-D
Celý příběh je tak trochu "rychlý", ale to vůbec nevadí, protože vy se prostě skvěle bavíte :-)

11.02.2022 4 z 5

Ztichlý dům Ztichlý dům Jenny Blackhurst

Zajímavý námět na psychotriller. Ze začátku jen čtete a čtete a říkáte si, jak to spolu všechno souvisí? Nic z toho vám nedává smysl. Ale potom… všechny postavy do sebe zapadly, všechny měly svoje místo a celý příběh začal dávat smysl. Skvělé!

28.01.2022 5 z 5

Podivná holka Podivná holka Jenny Blackhurst

No teda… knihu si dokážu představit jako skvěle filmové zpracování!
Příběh o přetvářet, manipulaci, dětské šikaně a bolestech dětské duše, pokud vám nevěří žádný dospělí. Vše se zda být zcela jednoznačné, ale co když to zas tak jednoznačné není?
Poslední stránka knihy vám tak zamotá hlavu, že budete jen sedět a říkat si: “No, to snad ne…”

26.01.2022 5 z 5

Skryté okno Skryté okno Rachel Abbott

Tak tohle byla jizda! Skvělý příběh, skvělé načasování propojení všech postav. Pro všechny nadšence trilleru doporučuji!

22.01.2022 5 z 5

Rule Rule Jay Crownover

Taková oddechovka, ve které přesně víte, co od ní očekávat. Žádný wow efekt, přestože některé momenty jsou opravdu ze života.
Do dalších dílů se zatím nepustím, ale třeba se k nim někdy vrátím.

19.01.2022 3 z 5

Tady, teď a tehdy Tady, teď a tehdy Mike Chen

Nejsem fanoušek sci-fi, přesto jsem knize dala šanci.
Na začátku jsem se vůbec nemohla začíst a poslední strany jsem již přeskakovala, abych zjistila, jak příběh skončí… ten konec je skvělý, ten se mi opravdu líbil. A věřím, že by knize slušelo i filmové zpracování. Ale jinak se k ní již nevrátím.

19.01.2022 3 z 5

Otec neznámý Otec neznámý Julie Clark

Teda - to byla jízda. Jak je již psáno níže, jedna se spíše o společenský román, který pojednává o genetice a jejím vlivu na další generace. Přesto, že se toto téma může zdát na první pohled složité a kniha tak může působit nezáživně, četla se mi mnohem lépe, než Poslední let.
Hlavní hrdinka využije spermabanku a nyní sama vychovává syna. Při velké touze po dítěti ji ale nenapadlo, jaký kolotoč to cele způsobí…
Kniha je plná zvratů a když už tušíte, co se stane, tak vás autorka překvapí a celý příběh otočí vzhůru nohama. Přestože je v knize plno genetických vysvětlivek, je to kniha o životě, o ztrátách i nálezech, o bolesti i radosti… zkrátka o všem, co se může přihodit každému z nás…

05.01.2022 5 z 5

Hra na vraždu Hra na vraždu Rachel Abbott

Kniha se čte sama, stejně jako ostatní autorčiny knihy. Přečetla jsem ji za necelé dva dny. Na konci knihy přijde skvělý zvrat, jal to autorka umí. Přesto si myslím, ze u ostatních knih ji ten wow efekt šel lépe.

05.01.2022 4 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Zajímavý námět. Ke konci knihy do sebe cely příběh zapadá, přesto mi trvalo, než jsem se skutečně začetla. A bohužel ani nepřišel takový ten wow efekt.

24.11.2021 2 z 5

Muž z labyrintu Muž z labyrintu Donato Carrisi

Na třetí díl série jsem se ohromně těšila. Začátek knihy mě dost zmátl. Chyběla mi tam Mila. Celou dobu jsem si říkala, jestli je to skutečně třetí díl série. Ale autor nezklamal a knihu ukončil brilantně jako oba předchozí díly a stačí vydržet do konce, aby do sebe všechno zapadlo. Tak teď jen čekat na další.

07.11.2021 4 z 5