Rule

Románový příběh o dnešních mladých Američanech. První ze série šesti románů – pojmenovaných vždy podle hlavního hrdiny. Všichni jsou mladí, divocí, komplikovaní, potetovaní, často i opiercingovaní, ale uvnitř jiní než navenek. Své příběhy vyprávějí napůl sami, druhou a často i protikladnou část vyprávějí jejich přítelkyně. Vždy jde o komplikované vztahy, lásku, sex i nenávist. Rule a Shaw jsou odlišní ze všech možných úhlů pohledu. S výjimkou jednoho… Shaw Rula miluje od prvního okamžiku, co ho spatřila. Chodila s jeho bratrem – dvojčetem, ten však tragicky zemřel. Od té doby je z ní anděl strážný žijícího dvojčete. Všechno mu odpouští, chlast i děvky, nevlídné chování, vše. Ona sama je z citově chladné tzv. lepší rodiny, proto se lépe cítí v Rulově rodině, která ji zbožňuje a syna se marně snaží „znormalizovat". Shaw se nebojí divokosti, tetování ani piercingu svého Rula, který ji však považuje jen za kamarádku. Cítí, že pro ni není „správný" partner, ale nemůže si pomoci. Ona sama se snaží žít podle uznávaných společenských pravidel, kterými Rule opovrhuje. Jedna noc plná vášně všechno změní… Zůstanou spolu, aniž by zničili svou lásku – nebo sebe navzájem?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400423/big_rule-Kc0-400423.jpg 4.2419

Označení muži 1.

Vydáno: , Oldag

Rule, 2012

Kniha Rule

Ewe291

(+ SPOILER) Chapem Rula, teda nie uplne ale chapem. Ta Shaw nesadla mi, vobec ale ze vobec! Toto sa mi nestava casto, ze doslova znenavidim hlavnu hrdinku ale jej sa to podarilo. Raz sa postavi, raz sa stiahne, migreny a dovoli aby s nou "zametali". Nic si nevedela povedat a ani sa ozvat ak sa jej nieco nepacilo, aj co sa tykalo Rula, on tam tiez robil veci raz tak raz inak. No ani neviem troska inak to mohlo byt, ale za precitanie to stalo

Miška935

Za me velmi povedena kniha, je to taková fajn oddychovka, která me neskutečně bavila. Rozhodne si přečtu další díly.

petulkapeta

,,Měj rozum, Rule. Přestaň se chovat jako rozmazlený spratek, který není schopen vyjít z bratrova stínu. Rozjel sis úspěšnou ka riéru, máš oddané kamarády a pořád ještě rodinu, a i když teď možná není v nejlepším stavu, přesto tě má ráda. A hlavně máš senzační dívku, která čeká, až si konečně uvědomíš, že je tvoje.“

Zasloužila jsem si lásku, ale také jsem si zasloužila jeho, at už by láska, kterou by mi dával on, měla jakoukoliv podobu.

Jo čekala jsem dlouho než jsi ji přečtu a stalo to za to, myslim si že mam před sebou skvělou serii a i když se Rule ze začatku choval jako pěkný pitomec i přesto jsem byla zvědavá na jeho příběh a taky na Shaw, ktera neměla idealní rodinu a jeho rodina byla pro ni jako zachranná síť v životě. Jsem rada že si oba uvědomili co v sobě mají.

P3_tis

Taková oddechovka, ve které přesně víte, co od ní očekávat. Žádný wow efekt, přestože některé momenty jsou opravdu ze života.
Do dalších dílů se zatím nepustím, ale třeba se k nim někdy vrátím.

Ralemo

Velmi pěkný příběh. Už jsem jej před pár lety četla, ale stejně me to neodradilo a pustila jsem se do něj zase. Mám ráda knihy z obou dvou pohledů hlavních hrdinů. Rule i Shaw mi padli do noty. Bylo hezké číst jejich zamilované pohledy a po tom co vše překonali si zasloužili šťastný konec.

lihate
09.10.2021

"Celá láska je k posrání."

"V mém životě je spousta věcí, kterých lituju. Ale jestli mají pořád mezi nás vstupovat, tak to radši hned zabalme, protože já nemíním vést boj se svou minulostí, když vidím, že by má budoucnost konečně mohla začít mít smysl."

Jakože jo. Kniha se mi líbila, byla krásná a příběh byl propracovaný. Ale něco mi tam chybělo. Trochu mi přišlo, že dialogy jsou až moc nereálný. Měla jsem ten pocit víckrát, ovšem ale netuším, zda to není jen nešťastným překladem.
Jinak se kniha četla rychle a skoro sama. Shaw si zamilujete hnědé. Je pozitivní, krásná, milá, loajální a všude kolem sebe se snaží roznášet energii i když se jí to někdy nedaří. Trochu potrhlá postava Rula se mi ale líbila ještě o maličko víc. Miluju, když si někdo stojí za svým a odlišuje se od ostatních. Když je to badboy a i přesto má víc citů na rozdání, než milý a hodný chlapec.
Líbila se mi především dramatická linka v knize, že to nebyl jen jakýsi románek. Byl to příběh i o vztazích v rodině, které ne vždy musejí být zdraví. Občas mi z toho, co si dokázali říct bylo úzko, jindy jsem se těšila, až se zase uvidí.

"Rodina je jako cokoliv jiného, vyžaduje práci, trpělivost a lidí ochotné dělat všechno pro to, aby fungovala."

"Láska je něco mimořádného, protože dokáže učinit člověka šťastným a lepším.

havrmoni
07.09.2021

Já jsem spokojená, taková oddychovka. Hrdinka byla celkem sympaťanda, věděla jaký Rule je a co od něj čekat a hlavně nechtěla ho měnit. Jo, za mě fajn.

Janulkaxxx
14.07.2021

Tuhle serii jsem objevila hlavne kvuli knize Nash. Ta me upotala svoji obalkou a jsem za to moc rada. Tuhle serii miluju a urcite se kni v budoucnu znovu vratim. Kniha Rule je ztehle serii moje nejoblibenejsi, hned jsem si ho zamilovala.