Rule

Rule https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400423/bmid_rule-Kc0-400423.jpg 4 519 82

Označení muži série

Románový příběh o dnešních mladých Američanech. První ze série šesti románů – pojmenovaných vždy podle hlavního hrdiny. Všichni jsou mladí, divocí, komplikovaní, potetovaní, často i opiercingovaní, ale uvnitř jiní než navenek. Své příběhy vyprávějí napůl sami, druhou a často i protikladnou část vyprávějí jejich přítelkyně. Vždy jde o komplikované vztahy, lásku, sex i nenávist. Rule a Shaw jsou odlišní ze všech možných úhlů pohledu. S výjimkou jednoho… Shaw Rula miluje od prvního okamžiku, co ho spatřila. Chodila s jeho bratrem – dvojčetem, ten však tragicky zemřel. Od té doby je z ní anděl strážný žijícího dvojčete. Všechno mu odpouští, chlast i děvky, nevlídné chování, vše. Ona sama je z citově chladné tzv. lepší rodiny, proto se lépe cítí v Rulově rodině, která ji zbožňuje a syna se marně snaží „znormalizovat". Shaw se nebojí divokosti, tetování ani piercingu svého Rula, který ji však považuje jen za kamarádku. Cítí, že pro ni není „správný" partner, ale nemůže si pomoci. Ona sama se snaží žít podle uznávaných společenských pravidel, kterými Rule opovrhuje. Jedna noc plná vášně všechno změní… Zůstanou spolu, aniž by zničili svou lásku – nebo sebe navzájem?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Oldag

Rule , 2012

Slavomiras99
29.01.2020 3 z 5

Čakala som viac od tejto knihy. Nič moc zápletka a ani všetko ostatné. Na to, že ma toľko percent nie je až taká dobrá.

maafa
23.01.2020 2 z 5

Když se podívám na komentáře, mám pocit, že jsem četla úplně jinou knihu. A mrzí mě to, protože jsem se na ni těšila. Vím, že už dávno nejsem cílová skupina, ale třeba knížky od E. Kennedy nebo J. Lynn mě bavily. Tohle ale drhlo. Zápletky tak strašně průhledné, žádné napětí, jiskra mezi hlavními hrdiny pro mě těžko uvěřitelná....A možná, že je to překladem, já nevím, ale způsob vyjadřování mi k drsňákovi vůbec neseděl....Druhý díl mám také půjčený, ale ani se mi do něj nechce.....pardon, ale za mě zklamání.

Nuttelka
19.01.2020 4 z 5

Klasické klišé, ale od toho tyto knihy jsou a očekává se to :-)
Shaw a Rule mě bavili, i když místy jsem nad nimi kroutila hlavou, ale dopadlo to tak, jak je od začátku jasné a jsem tedy zvědavá na Jeta a Ayden.
A také musím uznat, že výjimečně jsou naše české obálky o mnohem hezčí než původní, které se mi vůbec nelíbí.

pavlikova9332
10.01.2020 5 z 5

Moc hezka kniha a místy velmi napínavá. Tesim se na další díl a budu doufat, že budou postupně vydaný i další díly této série

Maruš.D
30.10.2019 3 z 5

Začátek knihy mne rychle oslovil. Bavila jsem se, vžívala se do denních dramat, kterým byly obě postavy vystavovány. Co mne ale zklamalo natolik, že hodnotím pouze 3* je zápletka. Přišlo mi to chvilkami nerozumné a celkově reakce byla moc přehnaná. Čekala jsem něco víc. Nicméně postavy se mi líbily, jejich charakter a osobnost mě zaujala a nelituju přečtení.

georginaa
05.10.2019 5 z 5

První díl za jeden večer přečtený a úžasný. Seznámení s kamarády na které se těším v dalších dílech. Každému bude věnována jedna kniha. Není nic hezčího, než mít kolem sebe dobré kamarády, kteří s vámi jdou cestou životem ať v štěstí, smutku, bolesti ..... a věřte že Rule toho měl na srdci víc než dost. Shaw je jedna z mála která se mu dostane do hlavy, že sám neví co to znamená. Ale nakonec......?

LittleK
01.10.2019 4 z 5

Celkově se jedná o příjemné čtení. Byla místa, kdy mi Shaw lezla na nervy a jejich závěrečná hádka mi připadala jako ušitá horkou jehlou, aby se neřeklo, že se nic zásadního neděje, což ale nakonec vykompenzovali závěrečným zvratem. Na základě anotace jsem očekávala o málo víc, ale nemohu říct, že bych byla vyloženě zklamaná, takže směle do toho.
P.S. Celkem nekvalitní překlad.

Lucuschka
20.09.2019 3 z 5

Zajímavý příběh na odreagování, bez potřeby u čtení přemýšlet nebo něco řešit ;-)

Pedruska01
14.09.2019 4 z 5

Na tuhle knihu jsem se těšila, protože anotace zněla dobře a takové příběhy mě baví a tohle byl vážně dobrý příběh. Četlo se to rychle a vlastně samo, byť to mělo trošku delší kapitoly. Vyhovoval mi náhled obou hlavních hrdinů, je dobré to znát z obou stran.
Tentokrát začnu mužským hlavním hrdinou, a to Rulem. Toho chlapa jsem si zamilovala. Na každé stránce, při každém jeho slově nebo úkonu, absolutně proti němu nemám ani popel. Líbil se mi. Poznala jsem, jaký je. Co dokáže a umí. Potěšilo mě, že na sobě může pracovat a udělat něco, aby vyšel vstříc druhé osobě, byť se nemusí dvakrát cítit ve své kůži. Ten chlap něco dělal, snažil se, což ohromně oceňuji a i to, co se nestalo je mu odpuštěno. Fakt. Nelíbilo se mi chování jeho matky, nebylo fér ho pokaždé tvrdě ranit, ale na druhou stranu chápu, proč to tak měla. Ztráta nejbližšího je mrcha. Hrozně se mi líbil ten nápad, že Rule je ze tří bratrů a ještě on sám z dvojčat. Autorka se taky skvěle trefila do věkové kategorie hrdinů, přeci jenom roky přibývají, takže na puberťáky jsem stará a na "střední věk" mám ještě kapku čas. :D Ne, takový věk se v podobném žánru moc nevidí, což je příjemná věc.
Druhá hlavní hrdinka Shaw. To byla holka, kterou jsem měla z velké části ráda. Soucítila jsem s ní, byla to obyčejná holka, nijak výstřední oproti Rulemu, která si prostě to svoje trápení nesla životem a když měla příležitost, využila toho a já vlastně byla ráda za ni. Fandila jsem jí a s úsměvem na tváři jsem to dění sledovala. Jenže. Jenže pak přišel zlom. Shaw se začala chovat jak blbka, která neví co chce, dokáže se nepochopitelně urazit a naštvat a ještě se tváří smutně. Vážně, měla jsem chuť jí jednu vrazit, aby se probrala, aby v tom klukovi viděla snahu, měla to ocenit a pokud se jí na tom něco nelíbilo, měla si s tím o tom promluvit, protože on v tomhle chodit neuměl, což věděla. Bylo to na ní a ona se zachovala jak... škoda slov. Štvala mě. Vážně. Dělala unáhlené závěry a všechno převracela. Občas si taky hrozně ráda hrála na obrovskou chudinku. Co mi taky přišlo přitažené za vlasy při jejím vystupování/povaze bylo, že neměla problém nechat si udělat piercing a zrovna na tak "citlivé" místo. Nesedělo mi to k ní. Na konci bych i pochopila malá tetování, ale to přes půl těla, no tak ale vážně?! Tohle jsem prostě nějak nebaštila.
Byla ještě jedna věc, která mi na knize neseděla, ale to je nejspíš už asi věc překladu. Na to, že ty postavy byly tak mladý a v dnešní době, určitý výrazy byly neskutečně slušný. Hrozně moc špatně zvolených synonym. V jednotném celku to ale nesedělo, tak nějak mě to tahalo za oko. Např. vážně by 23letý kluk v hovoru anebo i v myšlence použil slovo "úd"? Za mě rozhodně ne. Kdo to proboha z mladé generace používá?!
Příběh se mi líbil, měl velký potenciál a z velké části byl dobře využit. Hodně věcí se dalo do pořádku a vysvětlilo, za což jsem ráda. Postavy kolem byly v pořádku a ty hlavní, až na určité nedostatky Shaw, super. Jsem téměř spokojená, až na ty mnou nepřekousnutelné mouchy, které mě nutí prostě srazit to hodnocení o hvězdu dolů, bohužel. Hrozně se těším na pokračování, respektive na příběh Jeta. Mohu však rozhodně doporučit, příjemná a odpočinková četba. :)

Toledo
12.09.2019 5 z 5

Krasny pribeh, cetla jsem jednim dechem. Tesim se na dalsi knihy ze serie.

adela2230
24.08.2019 5 z 5

Moc zajímavý příběh, je skvělé, jak se dají spojit dvě různé povahy. Je skvělé, jak je příběh protkaný tetováním, dodává to příběhu jiný rozměr.

LilianaFalcon
20.06.2019 4 z 5

Je to super příběh, který jsem četla kdysi v Aj, ale pamatuji si ho dodnes. Možná to bylo chvílemi zdlouhavé, ale rozhodně stojí za přečtení. Líbí se mi, jak si k sobě dokážou zdánlivě nesourodé postavy najít cestu. Navíc se knížka zaobírá docela vážnými tématy a přitom je to NA romantika. Určitě se bude líbit těm, co mají rády LJ Shen (Barva půlnoci).

Cometka
13.06.2019 4 z 5

Knížka se četla dobře a rychle. Dost mi připomínala knihy ze série Vášnivý od Christiny Lauren, protože zde také figuruje parta lidí, co řeší běžné věci. Žádné překvapivé zvraty, prostě klasická oddechovka.

veveronka
12.06.2019 4 z 5

Rychle precteno a tesim se na dalsi

Ivet1990
11.06.2019 3 z 5

Byla to fajn kniha. Nenáročná na čtení děj dobře plynul a to bylo tak vše. Žádná dramata čí složitější zápletky. Děj šel na můj vkus až moc plynule,ale i přesto vše to nebylo zlé snad budou jiné díly víc zamotané.

malazluta
06.06.2019 4 z 5

Příjemná, dobře napsaná oddechovka... už se těším na další díl.

petaSk
09.05.2019 2 z 5

Rule je nenáročná romance o dvacátnicích, kteří mají na svůj věk být nepravděpodobně ostřílení a poznamenaní. Kniha se četla svižně, ale nic originálního v ní není. Navíc, se bojím, že pokud jsem četla tento díl, četla jsem v podstatě všechny.

Aires
08.05.2019 3 z 5

Příběh o tom, že protiklady se přitahují a o tom,že hodné dívky zbožňují darebáky. Takové vztahy bývají komplikované. A hlavní hrdina Rule Archer je natolik komplikovaný,že by k němu měli dávat i návod k použití. Ten by se proklatě hodil Shaw, která se je do něj léta zamilovaná. Jestli objeví recept, jak s výbušným Rulem mít úspěšný vztah, bude to jako objev kamene mudrců! Takže zasednout ke kafíčku a připravte se na příjemné romantické čtení, vhodné na rozbušení srdce. Nic velkolepého však nečekejte. Hodných dívek a darebáků je již v knižním světě dost. Tuhle dvojici si budete pamatovat chvíli, pak na ni zapomenete...

LivN
05.05.2019 1 z 5

Nemůžu si pomoct, ale kniha mě neoslovila. Nevim čím to je možná věk hlavních postav. Teď jsem si všimla, ze kniha je " divci romany " to bude asi tim. Proto ji přidávám k mojim dalším nedočteným knihám.

astra3
26.04.2019 5 z 5

Pěkná romantika. A to nejsem příznivcem tetování.

sex romantika pro dospívající mládež (young adult)

Jay Crownover
americká