Tady, teď a tehdy

Aby zachránil svou dceru, půjde kamkoli. A kdykoli. Kin Stewart je muž oddaný své rodině. Pracuje v IT, snaží se udržet jiskru v manželství a bojuje, aby se sblížil se svou dospívající dcerou Mirandou. Ale tento život je na hony vzdálený jeho předchozí kariéře – agentovi cestujícímu v čase v roce 2142. Po zpackané misi uvízl v devadesátých letech na předměstí San Franciska. Od té doby svou minulost před všemi skrývá, navzdory stále vyšší četnosti ztrát vědomí a výpadků paměti ovlivňujícím jeho mozek, který podstoupil cestování v čase. Jednoho odpoledne však dorazí „záchranný“ tým – o osmnáct let později. Jejich mise: přivést Kina zpět do roku 2142, kde je nezvěstný pouze několik týdnů a kde na něj čeká jiná rodina. Rodina, kterou si nepamatuje. Kin, rozpolcen mezi dvěma životy, zoufale hledá způsob, jak zůstat propojený s oběma. Jenže když při tomto tvrdě vynaloženém úsilí málem zničí vládní úřad i celou historii, samotná existence jeho dcery se ocitne v nebezpečí. Bude muset znovu skočit v čase, aby Mirandu zachránil, i kdyby při tom porušil všechna pravidla cestování časem. Tento jedinečný dojemný debut, který spojuje více žánrů a nese jméno Tady, teď a tehdy, nabízí perfektní vyváženost odvahy, hravosti a představivosti. Ukáže nám hlubiny otcovské lásky a její obrovský dosah napříč prostorem a časem ve snaze ochránit ty, na kterých nejvíc záleží....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445676/big_tady-ted-a-tehdy-kqV-445676.jpg 4.350
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Fobos

Here and Now and Then, 2019

Kniha Tady, teď a tehdy

Sinuhet.Knihozr
předevčírem

Tak tohle jo. Tohle si líbit nechám. Perfektní scifi o cestování v čase, které je podáno krásně lehce a jednoduše. Psaný jazyk je krásně svižný bez zbytečných zakrýt a celé se to čte velmi snadno. Doporučuji všemi deseti.

P3_tis

Nejsem fanoušek sci-fi, přesto jsem knize dala šanci.
Na začátku jsem se vůbec nemohla začíst a poslední strany jsem již přeskakovala, abych zjistila, jak příběh skončí… ten konec je skvělý, ten se mi opravdu líbil. A věřím, že by knize slušelo i filmové zpracování. Ale jinak se k ní již nevrátím.

Jana65
30.12.2021

Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst, ale pak jsem nemohla přestat číst. Super Sci-fi, kde není žádný složitý popis technologií. Jedná se o čtivý příběh, který člověka vtáhne do děje, ani neví jak. Mohu doporučit.

Noeni
25.10.2021

Sci-fi tolik nečtu, ale kniha mě po přečtení anotace hned zaujala a čtení jsem si dost užila. Kin mi okamžitě přirostl k srdci, následně i Penny. Jak já ty dva zbožňuju! Líbilo se mi, že cestování v čase v této knize není žádná zábava, žádný výlet, který můžete kdykoliv jen tak podniknout. Má spoustu pravidel, záměr a je dost náročný.
Bylo to celý úžasný a já jsem i po několika hodinách po dočtení dojatá. Doufám, že Mike Chen už píše další knihu, moc ráda bych si od něj přečetla něco dalšího.

„Žádám tě, abys mi navzdory tomu všemu věřila. Občas, když nic nedává smysl, je to ta jediná věc, kterou můžeš udělat. "

karolina7182
16.09.2021

Hlavní hrdina vám během čtení přiroste k srdci. Budete s ním soucítit, sdílet jeho obavy, ale především mu držet palce, protože on si svůj šťastný konec rozhodně zaslouží. Velkým plusem jsou i vedlejší postavy, které se do děje aktivně zapojují, čímž ho významně ovlivňují.
Bylo zde hezky popsané, že cestování časem není tak snadné, jak se zdá a jaké přijdou následky, když nedodržujete pravidla. Dějová linka v minulosti i budoucnosti byla moc hezky popisována, zejména budoucnost byla realistická. Konec se mi strašně líbil a bylo to takové milé zakončení.

Awča
09.06.2021

Poměrně zajímavá kniha, opravdu vyvážená, příběh se mi moc líbil.
Klidně mohla být delší, ráda bych se dozvěděla více o tom, jak se Kin po "zaseknutí" v devadesátkách vypracoval, začátky musely být opravdu těžké.
Ač byl konec nasnadě, byla jsem zvědavá, jakým způsobem a s jakými následky se k němu hlavní hrdina dopracuje.
Velice ráda se začtu do dalších autorových knih, budou-li dostupné.

dia.riedl
31.05.2021

Parádní konec! Bylo to napínavé, i když v něčem lehce předvídatelné. Mě osobně úplně nesedl styl psaní, bylo tam hodně technických pojmů, které se ale podle mě odrážely i v běžných činnostech, nejen pokud šlo o cestování časem, zkrátka pro mě nebyla knížka tolik čtivá. Cestování časem tady bylo velmi zajímavě pojaté, líbilo se mi, že mělo dané hranice a pravidla, která, jako ostatně všechna pravidla, i tady byla od toho, aby se porušovala.

bergle
16.05.2021

Kniha se mi líbila a dobře se četla, jen toho cestování časem jsem myslela, že bude v knize daleko víc. Spíš je kniha o záchraně dcery kvůli které musí hlavní hrdina cestovat v čase než o cestování samotném.