Tady, teď a tehdy

kniha od:

Tady, teď a tehdy https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445676/bmid_tady-ted-a-tehdy-kqV-445676.jpg 4.1 94

Aby zachránil svou dceru, půjde kamkoli. A kdykoli. Kin Stewart je muž oddaný své rodině. Pracuje v IT, snaží se udržet jiskru v manželství a bojuje, aby se sblížil se svou dospívající dcerou Mirandou. Ale tento život je na hony vzdálený jeho předchozí kariéře – agentovi cestujícímu v čase v roce 2142. Po zpackané misi uvízl v devadesátých letech na předměstí San Franciska. Od té doby svou minulost před všemi skrývá, navzdory stále vyšší četnosti ztrát vědomí a výpadků paměti ovlivňujícím jeho mozek, který podstoupil cestování v čase. Jednoho odpoledne však dorazí „záchranný“ tým – o osmnáct let později. Jejich mise: přivést Kina zpět do roku 2142, kde je nezvěstný pouze několik týdnů a kde na něj čeká jiná rodina. Rodina, kterou si nepamatuje. Kin, rozpolcen mezi dvěma životy, zoufale hledá způsob, jak zůstat propojený s oběma. Jenže když při tomto tvrdě vynaloženém úsilí málem zničí vládní úřad i celou historii, samotná existence jeho dcery se ocitne v nebezpečí. Bude muset znovu skočit v čase, aby Mirandu zachránil, i kdyby při tom porušil všechna pravidla cestování časem. Tento jedinečný dojemný debut, který spojuje více žánrů a nese jméno Tady, teď a tehdy, nabízí perfektní vyváženost odvahy, hravosti a představivosti. Ukáže nám hlubiny otcovské lásky a její obrovský dosah napříč prostorem a časem ve snaze ochránit ty, na kterých nejvíc záleží.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Fobos
Originální název:

Here and Now and Then , 2019


více info...

Komentáře (29)

Komentáře 29 Recenze 1

dolouš
dolouš
22.10.2023 1 z 5

Snaha o přečtení byla, ale v první třetině jsem to vzdal.

Enolain
Enolain
25.08.2023 2 z 5

No pro me to teda byla pekna nuda..kdyby to byla jen pujcena kniha,tak ji hned na zacatku utnu..radeji si najdete lepsi knihu


Moniska2410
Moniska2410
24.09.2022 5 z 5

Kniha mě velmi nadchla, nečekala jsem tak parádní jízdu časem.
Dojemný příběh lásky mezi otcem a dcerou, které dělí více než sto let.
Příběh byl hezky napsaný, nicméně se nekonalo žádné překvapení, všechno bylo v řečeno v anotaci, přesto to knize na čtivosti vůbec neubralo.

Thalin
Thalin
29.08.2022 4 z 5

Na tohle téma jsem moc knih nepřečetla a tak jsem se obávala, že mě to nebude bavit. Na začátku jsem totiž trošku tápala, co se vlastně děje. Ale jak se to vysvětlilo, tak moje zmatení zmizelo a knížku jsem rychle přečetla. Námět dobrý, jak funguje celé jejich cestování časem mi taky přišlo dobře popsané, jen mi tam chyběla nějaká větší akce. Prostě nějaký větší zvrat, co by jim to celé víc zkomplikoval. Ale i tak hodnotím dost kladně. Na to, že jsem po ní sáhla vlastně bez jakéhokoliv povědomí o autorovi nebo knize, jen mě zaujala v knihovně, tak to nebyla ztráta času.

monushka
monushka
27.08.2022 4 z 5

Sci-fi moc často nečtu, ale u této knihy mě zaujala anotace. Líbilo se mi téma cestování časem a jako matka jsem soucítila s hlavním hrdinou.

ElessaRiverbow
ElessaRiverbow
21.08.2022 4 z 5

Téma cestování časem mě baví, to byl taky jeden z důvodů, proč jsem se do štafety zapojila. Kniha se mi líbila, ale bohužel nesplnila moje očekávání. Začátek byl pomalejší a nešlo se mi pořádně začíst. Nakonec se to někdy po první třetině knihy zlepšilo a příběh mě začal bavit. Cestování časem bylo dobře vymyšlené, i když někdy mi tedy přišlo až moc odborně popsané a já to moc nechápala. Hlavní hrdina Kin mi byl sympatický. Nejvíc mi asi vadilo, že záchranou akci, kterou anotace slibuje, dostaneme až někdy v posledních 80 stranách. I tak byl konec plný emocí a pár slziček ukáplo.

~ 3,5/5 ~

boruf
boruf
23.07.2022 4 z 5

Námět cestování časem mám rád a nejen proto se mi kniha líbila. Co by člověk neudělal pro svoje děti.

Dela111
Dela111
11.06.2022 4 z 5

Námět cestování v čase je můj oblíbený, ale tady jsem se do poloviny knihy hodně natrápila a dokonce uvažovala, že knihu odložím, což téměř nedělám. Zápletka je skvěle vystavěná, bohužel první polovina mě nebavila a navíc mi vadila ta spousta zbytečných technických výrazů. Ovšem druhá polovina už má grády, tam se příběh rozběhne a je to skvělé počtení. Konec je výborný, to snad ani lépe napsat nešlo.

Nejde tu o cestování v čase ze současnosti zpět do minulosti, jak je tomu ve většině knih. V tomto příběhu naopak hlavní hrdina přichází z 22. století do dnešní doby. Dělá jen to, co by na jeho místě dělal téměř každý a právě tím je nesmírně sympatický. Neexistuje totiž překážka, kterou rodič nezdolá kvůli dítěti nebo se o to aspoň bude stále pokoušet...

Celkově je to zajímavý sci-fi příběh, napínavý a zároveň s kapkou romantiky. Kdybych měla hodnotit zvlášť obě poloviny, tak první by byla stěží na 2*, zato druhá na 5* :-).
70%

zahadum
zahadum
22.05.2022 4 z 5

Po pravde ťažko som sa rozhodoval a možno je to aj nefér, že som hodnotenie umelo navýšil vzhľadom na autora a jeho prvotinu. Trvalo mi dlho začať a začítať sa, fakt ubehlo až cez 100 strán než som sa " chytil " to je v podstate 30 % knihy. Paradoxne vtedy to akurát prišlo do " nudného " stredu ktorý sa fakt ďalších 100 strán nehýbal z miesta. Malo to niečo podmanivé a lákavé aby som pokračoval a dozvedel som sa ako to celé vlastne dopadne. Nedá sa hovoriť nič bližšie k deji keďže je to všetko vystavané komplikovane aj keď jednoducho. Dejová línia je v poriadku a môžeme ju smelo nazvať aj originálna. Problém je v tom, že autor používa technické opisy aj na technické opisy aj na dejové zvraty aj na rodinné omáčky aj na prejavy lásky, bohužiaľ v tomto kniha zbytočne umiera ! Stredom toho sa ale ťahá pomerne zaujímavý príbeh a kto má rád cestovanie časom ten si príde na svoje. Koniec je milo zaujímavý a je to posledných sto strán knihy :) Nesmiete od knihy ale veľa čakať, skôr tak povedzme, pre niekoho mladšieho a niekoho kto privrie oči nad nezmyslami a hlavne popretie časového paradoxu. Nejak ale nemám srdce to odbiť polovičným hodnotením ale ani tomu dávať viacej ako si zaslúži. A tak na dnes 70 %

petr_
petr_
06.05.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila, protože neotřele popisuje cestování časem. Ukazuje to, že ani agentury pro kontrolu časového kontinua, si nejsou ničím jisty. Kromě toho, že někdo něco udělá jinak než-li měl, autor popisuje nové (hakerské) cestičky jak měnit minulost.
Pokud k tomu všemu přidáme lidské emoce tak se může stát, že různá pravidla pro cestování časem jdou stranou a o tom bych řekl že je tato knížka.

Elizza
Elizza
21.04.2022 3 z 5

(SPOILER) Já vám nevím... zlý to nebylo, ale že bych z toho zrovna skákala nadšením do stropu...
Vůbec mi nesedl styl. Obzvlášť na začátku, než jsem si zvykla, jsem měla místy pocit, že čtu technickou příručku. "Miranda zaujímající tázavý postoj" byla buďto předčasně ve středním věku, nebo se prostě nechovala na čtrnáct.
Konec byl pěkný, ale přišlo mi to tak nějak moc snadné. Teda, já bych na místě nikoho z nich být nechtěla, to zas ne, ale přece jen se mohlo vyskytnout alespoň něco. Já nevím, alespoň ty dva chudáci, které tam přepadli, to mohli alespoň ohlásit policii, ne?

Danago
Danago
18.04.2022 5 z 5

Skvělá. Dojemný příběh. Vychytané cestování časem.
Kniha mě velmi nadchla, nečekala jsem ta parádní jízdu časem.
Autor vykreslil nádhernou lásku nezi otcema dcerou, které dělí více než sto let. Ano nanotace vyzrazuje všechno co se v knize stane , ale atmosféru vám neukáže. Přesto pokud jste si koupili knihu na základě anotace, tak jako já, před samotným čtením knihy se k anotaci nevracejte a užijete si překvapení, tak jako já.
Atmosférou i tématikou příběh připomíná: Budeš tam? od Gulliama Musso, a komu se líbila, bude se mu líbit i Tady, teď a tehdy.

Tesset
Tesset
17.04.2022 4 z 5

Byla jsem příjemně překvapena - tato kniha, o níž se nikde moc nemluvilo, opravdu stála za přečtení. Sci-fi o cestování časem a s ním spojené problémy. Příběh byl hezky psaný, nicméně se nekonalo žádné překvapení, všechno bylo v podstatě řečeno v anotaci. Konec takový hořkosladký, ale v rámci možností realistický :) Kniha je spíš tak na jedno přečtení, ale doporučuji ji.

jaroiva
jaroiva
06.03.2022 4 z 5

Na knihách o cestování časem mám ráda to, že si člověk uvědomí pomíjivost času.
I tato kniha mě dostala, i když znám spoustu lépe propracovaných příběhů.
Vzhledem k tomu, že jde ale o prvotinu, připadá mi dost dobrá a určitě si přečtu i další autorovy knihy, minimálně alespoň "Light Years From Home."

Komu se líbí tato kniha, tomu vřele doporučuji od Gulliama Musso - Budeš tam?, která je podle mě ještě lepší a velmi podobné téma.

Jen český překlad mi místy připadal trochu zvláštní. Některé výrazy mi nepřipadaly moc české. Např. "ryšavé strnisko" Je to sice i česky, ale spíš bych řekla strniště. A takových tam bylo víc, že se nedalo říct, že by to nebylo česky, ale nikdy bych to tak neřekla. Tyto výrazy bych čekala spíš u překladu aspoň tak před 50 lety a ne u nové knihy a v kontextu ostatních slov a cestování časem z roku 2140.

Sinuhet.Knihozr
Sinuhet.Knihozr
23.01.2022 4 z 5

Tak tohle jo. Tohle si líbit nechám. Perfektní scifi o cestování v čase, které je podáno krásně lehce a jednoduše. Psaný jazyk je krásně svižný bez zbytečných zakrýt a celé se to čte velmi snadno. Doporučuji všemi deseti.

P3_tis
P3_tis
19.01.2022 3 z 5

Nejsem fanoušek sci-fi, přesto jsem knize dala šanci.
Na začátku jsem se vůbec nemohla začíst a poslední strany jsem již přeskakovala, abych zjistila, jak příběh skončí… ten konec je skvělý, ten se mi opravdu líbil. A věřím, že by knize slušelo i filmové zpracování. Ale jinak se k ní již nevrátím.

Jana65
Jana65
30.12.2021 5 z 5

Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst, ale pak jsem nemohla přestat číst. Super Sci-fi, kde není žádný složitý popis technologií. Jedná se o čtivý příběh, který člověka vtáhne do děje, ani neví jak. Mohu doporučit.

Noeni
Noeni
25.10.2021 5 z 5

Sci-fi tolik nečtu, ale kniha mě po přečtení anotace hned zaujala a čtení jsem si dost užila. Kin mi okamžitě přirostl k srdci, následně i Penny. Jak já ty dva zbožňuju! Líbilo se mi, že cestování v čase v této knize není žádná zábava, žádný výlet, který můžete kdykoliv jen tak podniknout. Má spoustu pravidel, záměr a je dost náročný.
Bylo to celý úžasný a já jsem i po několika hodinách po dočtení dojatá. Doufám, že Mike Chen už píše další knihu, moc ráda bych si od něj přečetla něco dalšího.

„Žádám tě, abys mi navzdory tomu všemu věřila. Občas, když nic nedává smysl, je to ta jediná věc, kterou můžeš udělat. "

strana394
strana394
16.09.2021 3 z 5

Hlavní hrdina vám během čtení přiroste k srdci. Budete s ním soucítit, sdílet jeho obavy, ale především mu držet palce, protože on si svůj šťastný konec rozhodně zaslouží. Velkým plusem jsou i vedlejší postavy, které se do děje aktivně zapojují, čímž ho významně ovlivňují.
Bylo zde hezky popsané, že cestování časem není tak snadné, jak se zdá a jaké přijdou následky, když nedodržujete pravidla. Dějová linka v minulosti i budoucnosti byla moc hezky popisována, zejména budoucnost byla realistická. Konec se mi strašně líbil a bylo to takové milé zakončení.

Awča
Awča
09.06.2021 5 z 5

Poměrně zajímavá kniha, opravdu vyvážená, příběh se mi moc líbil.
Klidně mohla být delší, ráda bych se dozvěděla více o tom, jak se Kin po "zaseknutí" v devadesátkách vypracoval, začátky musely být opravdu těžké.
Ač byl konec nasnadě, byla jsem zvědavá, jakým způsobem a s jakými následky se k němu hlavní hrdina dopracuje.
Velice ráda se začtu do dalších autorových knih, budou-li dostupné.

dia.riedl
dia.riedl
31.05.2021 3 z 5

Parádní konec! Bylo to napínavé, i když v něčem lehce předvídatelné. Mě osobně úplně nesedl styl psaní, bylo tam hodně technických pojmů, které se ale podle mě odrážely i v běžných činnostech, nejen pokud šlo o cestování časem, zkrátka pro mě nebyla knížka tolik čtivá. Cestování časem tady bylo velmi zajímavě pojaté, líbilo se mi, že mělo dané hranice a pravidla, která, jako ostatně všechna pravidla, i tady byla od toho, aby se porušovala.

bergle
bergle
16.05.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila a dobře se četla, jen toho cestování časem jsem myslela, že bude v knize daleko víc. Spíš je kniha o záchraně dcery kvůli které musí hlavní hrdina cestovat v čase než o cestování samotném.

takana
takana
23.04.2021 4 z 5

Docela dobrá kniha, ale četla jsem i lepší o cestování časem.

mira7076
mira7076
03.04.2021 5 z 5

Opravdu povedené dílo, které se dobře četlo a neobsahovalo pasáže, kde by se příběh zastavil a já se nudil.

broskev28
broskev28
28.03.2021 4 z 5

Dost dobré čtení, myslím si já, a určitě doporučuju!
Koupila jsem ve výprodeji Dobrovského knihkupectví právě na základě zdejšího hodnocení, a určitě nelituju. Ačkoli cestování časem nehovím a zůstává pro mě velkou neznámou, v téhle knize je popsáno velice srozumitelně a přijatelně. Navíc tady minimálně stejně důležitou roli hrají mezilidské vztahy. Všechny postavy jsou dobře vystiženy, hlavní hrdina není superman, drobné detaily jsou zajímavé a Kinova vyvolená je úžasná a chápavá žena, navzdory svým rodičům.
Překlad mi připadá velmi vydařený, tiskové chyby žádné, obálka vysloveně zvoucí, paráda. Anotace je tentokrát výstižná, ale jsem ráda, že jsem si ji nechala až po dočtení - připravila bych se o několik skvělých překvapení.
Takže teď už mi zbývá jen odhodlat se a podobně jako hlavní hrdina shlédnout ty napříč celou knihou citované SF seriály - to dám!

"Jak se na Benjamina dívají. Jako by objevili způsob, díky němuž by kvůli němu dokázali obelstít i smrt, kdyby mohli. Umíš si vůbec představit, že bys cítil něco tak intenzívního? Tak čistého? Nemyslím, že bych to dokázala. Takže až budeme mít děti, pravděpodobně je rozbiju."

alzbeta4340
alzbeta4340
10.03.2021 4 z 5

Román o cestování v čase, které tady není popsáno jako úplná výhra lidstva. Naopak přináší dost potíží. Ale i agent časoprostorové agentury může být slušný člověk a milující otec. Většinou se ve fantasy na toto téma trochu ztrácím, ale tato kniha je v ději jasná a přehledná, čte se rychle a dobře.

astroweb
astroweb
24.02.2021 4 z 5

Cestování časem mám velmi rád. Proto jsem sáhl i po tomto příběhu a musím rád napsat, že se mi hodně líbil.

Sajfik
Sajfik
17.02.2021 5 z 5

Moc hezky napsaný příběh, který mě donutil zamyslet se a byl jsem z něho i dost naměkko, což se mi stalo naposled když jsem byl s dcerama na filmu Coco ... :-)
Dobře byla zvládnuta i logika cestování v čase, což se ne všude daří, postavy byly vesměs sympatické a zajímavé (jen rodinné poměry jedné z nich tam být nezbytně nemusely ... ale co už). Takže se těším na další knihy tohoto autora!

Andrea864
Andrea864
16.01.2021 5 z 5

Kniha mě moc bavila. Hlavní hrdina je sympatický a ukazuje, že cestování časem není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Dějová linka v minulosti i budoucnosti byla moc hezky popisována, zejména budoucnost byla realistická, což v jiných knihách o cestování časem není tolik běžné.

Štítky knihy

cestování časem otcovství sci-fi otcové a dcery

Autorovy knížky

2020  81%Tady, teď a tehdy

Kniha Tady, teď a tehdy je v

Právě čtených2x
Přečtených105x
Čtenářské výzvě12x
Doporučených7x
Knihotéce176x
Chystám se číst94x
Chci si koupit19x
dalších seznamech4x