Podivná holka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když dětská psycholožka Imogen Reidová převezme do péče osiřelou Ellii Atkinsonovou, není ochotna naslouchat varováním, že na její nové pacientce je cosi zvláštního. Že ta jedenáctiletá holka je podivná. Něčím nebezpečná. Ellie jako jediná přežila požár, při kterém uhořela celá její rodina. Psycholožka se domnívá, že dívčino nevyzpytatelné chování je jen logickým důsledkem této tragédie. Smutek a vztek jsou přece obvyklými způsoby, jakým se člověk snaží vyrovnat s tak obrovskou ztrátou. Jenomže Elliini náhradní rodiče a učitelé se už začínají bát. Když se dívka rozčílí, dějí se zlé věci. A postupně také Imogen začíná zjišťovat, že čím hlouběji proniká do dívčiny duše, tím ohroženěji se sama cítí......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/397704/podivna-holka-5vM-397704.jpg 4.3112
Žánr
Literatura světová, Thrillery
Vydáno · Domino
Orig. název

The Foster Child · 2017

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (38)

Kniha Podivná holka

Přidat komentář
Acquenta
12. srpna

Na knihu jsem se těšila, ale trochu mě zklamala. Ano, líbily se mi prvky hororu, kdy jsem se opravdu trošičku bála, ale jinak byl příběh docela přehnaný a strašně zdlouhavý :-( Konec překvapil, ale připadalo mi to jako science fiction...

rodak
04. srpna

Zajímavý nápad.Celou knihou se nese dusivá atmosféra,jak to vlastně je.A přiznám,že rozuzlení bylo originální a překvapivé.

gordon13
21. července

Skvělá kniha, čtivá, nápaditá, napínavá..opravdu se mi líbila.

jana2302
20. července

Tak tohle bylo fakt super. Kvalitně napsaný a propracovaný psychothriller - pokud máte tento žánr rádi, Podivnou holku si rozhodně nenechte ujít! Pokud jde o závěr příběhu, docela jsem něco takového i čekala, i když po celou dobu jste každopádně napjatí, jak to bude pokračovat a co se ještě stane... Čtení celé knihy jsem si maximálně užila a vřele doporučuji.

L.Helena
18. července

Dobrá knížka, čtení jsem si fakt užila. Celou dobu jsem byla na pochybách, zda se jedná o něco nadpřirozeného, nebo to všechno má své logické vysvětlení. Závěr... (přečtěte si sami).

Calibra
15. července

Když porovnám se Ztichlým domem, tak pro mě asi o fous horší. Četlo se to dobře, příběh poměrně originální, překvapení na konci je taky, ale není to žádná pecka z které bych sedla na zadek a zajímalo by mě, jak by to bylo dál....

ArwenAragorn
10. července

Vynikající thriller, u kterého jsem pořád nevěděla, na čem jsem. Čtivý a čím dál víc napínavější s tíživou až děsivou atmosférou a skvělými zvraty.
Ve vyprávění se střídají Ellie a Imogen. Ellie (11 let) je citlivá dívka, kterou ve škole šikanují spolužáci, nemá ji ráda její učitelka a hlubší vztah k ní nemá ani její pěstounka, která ji dostane do péče po smrti Elliiných rodičů. Nejblíž k Ellie má Mary (15 let), dcera její pěstounky, a Maggie, dětská psycholožka, která sama prožila nešťastné dětství.
Všichni kolem Ellie se postupně přesvědčují, že Ellie je podivná a nebezpečná. Musí to nakonec připustit i Imogen.

Imogen:
Pohlédne na ženinu ruku, kterou má spuštěnou po boku a zatouží natáhnout tu svou a vklouznout dlaní do její. Jen aby vyzkoušela, jaké to je .Viděla plno dětí, které to dělají, drží se za ruce se svými matkami, jako kdyby to byla ta nejpřirozenější věc na světě jen tak natáhnout ruku a spojit se s milovanou osobou. A Imogen svou matku miluje,............
Matka-....................se na ni podívá a vypadá to, jako kdyby přesně uhodla, na co Imogen myslí, protože najednou ruku stáhne a zaboří ji hluboko do kapsy svého kabátu. A je konec, propásla svoji šanci.

Ellie:
Jídelnu zaplní výkřiky. Ellie má zavřené oči a ve tmě cítí, že se děje něco nedobrého, ale nebojí se. Tohle si nejde pro ni. Plíží se to tmou a je to čím dál tím silnější. Cítí to zlo a cítí ho už tak intenzivně, že jí málem připadá, jako by to byla ona, a možná to dokonce ona je. Možná je uvnitř jí samotné............

Tak pointa mě dostala, ale závěr epilogu mě doslova rozerval. Ještě lepší, než předchozí kniha autorky a samozřejmě tuto doporučuji.

Blondebookdevil
12. června

No tak tohle bylo něco!
Pokud jste si na zadním obale přečetli to, že zde autorka překonala vysoce nasazenou laťku z předchozího thrilleru, je tomu přesně tak. Od začátku do konce se potýkáme s nečekanými zvraty, ať už ze strany podivínské dívenky Ellie - její nehody ve škole, šikana, atd, anebo ze strany druhé, a to psycholožky Imogen, která se s manželem přestěhuje do malého města za novou prací. A celou knihu vás doprovázejí hlodavé otázky - opravdu je Ellie malá čarodějnice a má telekinetické a psychokinetické schopnosti, anebo je to opravdu souhra nešťastných náhod, ke kterým se dívka připlete a je na ni svalena vina?
Konec je opravdu překvapivý, skoro nevím, co si o něm myslet. Skvělé, 5* je málo, mám na této spisovatelce novou závislost, tak by mě potěšilo, kdyby se rychleji překládaly její další romány (2018 - The night she died, 2019 - Someone is lying)

Autor a jeho další knihy

Jenny Blackhurst
britská

Kniha Podivná holka je v

Právě čtených7x
Přečtených125x
Čtenářské výzvě10x
Doporučených8x
Knihotéce93x
Chystám se číst166x
Chci si koupit54x