Co když se utopíme

Laurie Cavelleová si ze všeho nejvíc přeje hodit minulost za hlavu a začít s čistým štítem. Po tragické smrti staršího bratra se přestěhuje z Toronta na západní pobřeží Kanady a konečně se zdá, že jde všechno jako na drátkách. Rychle získá nové přátele a práci, ale především začne studovat medicínu na prestižní University of British Columbia. Sní o tom, že se stane lékařkou a bude zachraňovat životy, přesně jak si to přál i zesnulý Austin. Pak jí ale osud do cesty přihraje pohledného a sympatického medika Sama, který jí hned při prvním setkání na pláži naprosto učaruje. Laurie ale záhy zjistí, že je pojí i něco jiného než vzájemná náklonnost. Je možné, že byl Samuel Averett zapleten do událostí, které následně stály jejího bratra život? A co se tu osudnou noc přesně stalo? Minulost, před kterou prchla, ji opět dohání a je jen na Laurie, aby odhalila pravdu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475063/big_co-kdyz-se-utopime-DiE-475063.png 4.2302

Co když... 1.

Vydáno: , Red

What if we Drown, 2020

Kniha Co když se utopíme

MAU256
předevčírem

Co kdyby - slova, která vás dokážou zničit. Laurie, která ztratila nevlastního bratra, potřebuje zodpovědět na otázky, aby mohla žít dál, proto se přestěhovala a začala studovat jinde, jenže minulost jí stejně dostihne. A Sam, ztracen z toho, že nedokázal zachránit Austina. A pak gravitace, která je k sobě přitahuje. Jenže dohromady je spojí lež, a ta má krátké nohy. Takže co se stane, až pravda vyjde napovrch? Jako vždy, někoho to bude hodně bolet. Moc hezky psaná knížka, i když má v sobě hodně smutku.

"Slib mi to," zašeptal, načež mi nohy málem vypověděly službu. "Už žádné lži, už žádná tajemství. Chci tě celou, nejen demo verzi. Od začátku do konce, lepší i horší chvilky. Opravdovou Laurie. Tak zní dohoda."

Kristy.Seb

Když se člověk pcitne na samém dně, má jen dvě možnosti. Buď tam zůstane, nebo se od něj odrazí.

Bojujeme sami se sebou, každý den znova. A všichni k tomu máme nějaký důvod.

Když se dneska necháš svým strachem převálcovat, příště udeří ještě silněji.

Nikdy to nebude lehčí. Nikdy. Jen my budeme silnější.

Každý den máme šanci stát se lepší verzí sebe sama.

Dny, kdy se stane něco strašného, přeseknou život na dvě části. Rozdělí jej na předtím a na potom. Ono potom je nejdřív syrové a citlivé, bolest je všudypřítomná. Za nějakou dobu, kdovíkdy, se dostaví nové potom. Které už není tak hrozné.

Za každým stínem je světlo, po nebi plují mraky, někdy rychleji jindy pomaleji.

Velmi silný příběh o přijetí minulosti a o tom, jak se s tím naučit žít a žít dál.

Verunka926
18.12.2022

Škoda, že ve vztahu mezi Laurie a Samem bylo to lhaní ze strany ženské postavy, protože já vždy při čtení doufám a prosím danou postavu, aby už to tajemství prozradila a není mi úplně příjemné, když to odkládá. Moc mě ale bavilo prostředí medicíny, ačkoli bych určitě ocenila, kdyby bylo více rozepsané.

eliska2126
11.12.2022

Autorka nám dává skrze příběh nahlédnout do studia medicíny na kolumbijské univerzitě. Příběhem nás provází Laurie, která po ztrátě bratra nastupuje právě na kolumbijskou univerzitu, aby se stala doktorkou. Tady se seznámí se Samem, který je na stejné univerzitě už ve čtvrtém ročníku. Ve finále se ukazuje, že má Sam s Lauriinou minulostí mnohem více společného, než si ona sama něco myslela.

Příběh patří do německé stáje a i tahle kniha je opravdu čtivá. Příběh se čte dobře a odsýpá to. Bohužel jsem měla trochu problém s Laurie. Přišlo mi, že má opravdu problém komunikovat s ostatními lidmi a odmítá jakoukoliv jinou pravdu, než tu svoji. A i když chápu, že někdy je pravda těžká přijmout, tak neustále popírání čehokoliv, co nového se dozvěděla, prostě nebyla cesta. Laurie se postupně zamotávala do sítě lží, ze kterých se pak těžce dostávala. Přišlo mi to trochu jako instant drama ‍️.

Naopak postava Sama se mi líbila. Jeho minulost byla dobře zpracovaná a jeho emoce byly dobře popsané. Oblíbila jsem si i Laurininy spolubydlící a jsem opravdu zvědavá na průběh Emmeta, kterého budeme sledovat v druhém díle, pokud se nepletu.

Ještě bych ráda vyzdvihla prostředí právě nemocnice a studia medicíny. Přiznám se, že seriály jako je Ordinace nebo Modrý kód nebo tak nesleduju, nemám to prostě ráda, ale v téhle knize se mi to lékařské prostředí líbilo.

book_loverka_
09.12.2022

Vyzkoušela jsem další německou autorku a nezklamala! Osvěžující bylo prostředí medicíny, bylo to zase něco trošku jiného. Jen zápletka mi přišla, jako kdybych ji už někde četla (podobná je 9. listopadu od CoHo). Autorka se snažila zakomponovat i těžší témata. Oblíbila jsem si postavy i prostředí a bylo to hrozně čtivé (stejně jako většina německých romantik). Celkově mě to bavilo, další díly už mám pořízené, takže se do nich určitě brzy pustím.

Janca001
26.11.2022

Tato knížka měla velmi strhující zápletku. Byl to romantický příběh plný emocí a každou chvíli se děly události drásající srdce buď Laurie nebo Samovi. Prožívali stejně smutnou ztrátu a dokázali si rozumět i beze slov. Prostředí medicíny se mi líbilo tak moc, že mě začalo lákat ji studovat. :D (samozřejmě, že to asi nevyjde a ve Vancouveru je to studium úplně jiné než u nás). Knížku moc doporučuji. Není to žádná oddechovka, protože při čtení vám každou chvíli buší srdce nedočkavostí, co dalšího se stane. Těším se na další díly ;)

Romik99
25.11.2022

Moc hezká kniha. Oceňuji né úplně typickou zápletku. Akorát něžností, akorát romantiky. Chtěla jsem jí číst každý den, což se mi v poslední době moc nestává. Líbí se mi, kam mě autorka navedla, co mi touto knihou ukázala. Dva lidi se společným, ačkoliv smutným, zážitkem z minulosti k sobě podle mě cítí úplně jiné pouto. Mají mnohem hlubší vztah založený na porozumění a to jsem si dodnes neuměla ani představit. Velmi oceňuji i postavu kočky, která tomu dala odlehčující, chvílemi i veselý nádech. Celkově jsem velmi spokojená a moc ráda, že jsem měla tu čest se se Samem a Laurií seznámit. A to i přes to, že jsem na ní byla chvílemi dost naštvaná, protože bylo úplně jasné, že to s jejím tajemstvím nedopadne dobře. Miluju když ve mně knížka vyvolá různé emoce, ať už dobré či špatné. Znamená to totiž, že je velmi dobře napsaná a na čtenáře působí tak, jak by měla.

Kaja1
17.11.2022

Lhát se nemá, i když pravda někdy bolí. Je to příběh, který si myslím, že v opravdovém životě je nereálný, ale je to knížka a v té je možné všechno.