Co když se utopíme

Co když se utopíme https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475063/bmid_co-kdyz-se-utopime-DiE-475063.png 4 408 91

Co když... série

Laurie Cavelleová si ze všeho nejvíc přeje hodit minulost za hlavu a začít s čistým štítem. Po tragické smrti staršího bratra se přestěhuje z Toronta na západní pobřeží Kanady a konečně se zdá, že jde všechno jako na drátkách. Rychle získá nové přátele a práci, ale především začne studovat medicínu na prestižní University of British Columbia. Sní o tom, že se stane lékařkou a bude zachraňovat životy, přesně jak si to přál i zesnulý Austin. Pak jí ale osud do cesty přihraje pohledného a sympatického medika Sama, který jí hned při prvním setkání na pláži naprosto učaruje. Laurie ale záhy zjistí, že je pojí i něco jiného než vzájemná náklonnost. Je možné, že byl Samuel Averett zapleten do událostí, které následně stály jejího bratra život? A co se tu osudnou noc přesně stalo? Minulost, před kterou prchla, ji opět dohání a je jen na Laurie, aby odhalila pravdu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

What if we Drown , 2020

Ája.P
07.07.2022 5 z 5

Tak tohle byl opravdu krásný a silný příběh, což jsem opravdu nečekala. Mám ráda romantické čtení, ale tuhle knížku jsem si koupila hlavně z toho důvodu, že se děj odehrává v lékařském prostředí, které je mi blízké. Hlavní postavy mi byly sympatické od začátku až do konce. Určitě si přečtu další díl.

martisko3
01.06.2022 3 z 5

Ubrečené, plytké, nesympatické postavy. Děj předvídatelný, takže se mi to někdy dost táhlo.

vlkove
01.06.2022 2 z 5

Ty jo, tak tedy první zklamání z německé stáje autorek romantik. Četla jsem knihy od Laury Kneidl a Mony Kasten, ty byly hodně dobré.
Co ke knize říci, nepropracované a nepromyšlené postavy napsané dost šablonovitě, podivně rychle se vyvíjející vztahy, utahaný začátek příběhu a nesympatická hlavní hrdinka. Velké zklamání. Moc ráda čtu o těchto zlomených hrdinkách, ale zde mi to přišlo strašně umělé a nemělo to tu pomyslnou jiskru. Celý sloh autorky je značně jednoduchý a moc nezaujme.
Bohužel tato autorka se dvou předchozím jmenovaným autorkám nemůže absolutně rovnat, škoda.

Dela90
27.05.2022 4 z 5

(SPOILER) Laurie začíná studovat na univerzitě medicínu, přestěhovala se do Vancouveru, aby začala s novým štítem a zapomněla na Austina, svého bratra, který před lety zemřel. Byl pro ni velkým vzorem. Ve Vancouveru si najde nové přátele včetně ubytování. Sní o tom, že bude zachraňovat životy, že půjde dál ve snu svého bratra. Pro něj to musí dokázat. Jenže někdy si není úplně jistá, že tenhle směr je ten pravý ořechový právě pro ni. Pak, ale potká pohledného a sympatického medika Sama, který ji hned poprvé na pláži absolutně učaruje. Posléze zjistí, že je to její tutor ve školní skupině, ale taky že má co dočinění s Austinovou smrtí. Minulost, kterou se snažila vytěsnit z hlavy, ji opět dohnala a ona se teď snaží zjistit, co přesně se tehdy stalo. Mohl za Austinovu smrt právě Sam? Jak to teď bude dál? A co víc, uvědomuje si, že se to všechno začíná dost zamotávat - pojí je k sobě vzájemná náklonnost a touha. Co, když mu řekne pravdu … a co, když bude lhát? A co, když se zamilovala?

Byť po slabém rozjedu knížky, kdy jsem si říkala že jsem snad zase sáhla vedle u německé autorky. Mě knížka neskutečně překvapila. Už dlouho jsem nezažila tolik emocí, jako tady. Laurie i Sam měli společnou bolestivou minulost, se kterou se každý vyrovnával po svém. V žádném případě bych nechtěla něco podobného zažít ani z jedné strany. Byl to silný a hluboký příběh dvou lidí, který mě dojal až k slzám. Za to moje srdce plesalo blahem, když byli spolu. To, jak se o ni staral, vyptával se, jestli je v pohodě - to je člověk se srdcem na pravém místě, který zažil spoustu bolestných chvil, ale rozhodl se, že bude pohámat lidem. Sama jsem si okamžitě zamilovala, stejně tak Emmeta, Kian, Maggie.
Moc se mi líbilo neohrané lékařské prostředí - přiznám se, že kvůli tomu jsem si knížku pořídila. A ta nádherná obálka. Půl hvězdičky dávám dolů za ten slabší rozjezd, ale jinak mě takhle knížka fakt dostala. Za mě velké doporučení, není to žádná přeslazená romantika, ale opravdový silný příběh, který stojí za to číst! 4,5*

“S jeho polibky se vytratily veškeré moje starosti, pochyby i rozumné uvažování. Teprve když jsem se v nich začala utápět, povedlo se mi opět popadnout dech. Až pak jsem pochopila, jak absurdní myšlenka to je. “

Sarah11
25.05.2022 3 z 5

Líbilo se mi prostředí lékařské školy, potažmo nemocnice, i neobvyklý koníček hlavní hrdinky v podobě kitesurfingu, ale nebudu lhát, rozhodně jsem čekala víc. Kniha má tak extrémně zazděný potenciál, že se mi chtělo brečet... Máme tu prvek tajemství, díky kterému si s námi autorka mohla hrát, mohla nás napínat, šokovat... A místo toho si vybrala tu nejpřímočařejší a nejjednodušší cestu a ještě nám vše prozradila poměrně na začátku, takže už vlastně nebylo co odkrývat. Jako odpočinková četba fajn, ale zázraky nečekejte.

Kekik
18.05.2022 5 z 5

Málokdy u romantické literatury zatlačuji slzy. U této knihy se mi to stalo několikrát.
Od prvních stran mě příběh zaujal. Studie medicíny potěšilo. Je to takové fajn zpestření. Trochu jsem se i něco dozvěděla. Jen bych uvítala, kdybych věděla, jak to s Laurie dopadlo. Možná se to dozvím v dalších dílech, na které se moc těším. Druhý díl již vyšel, tak určitě nebudu otálet s nákupem.

Kris624
02.05.2022 5 z 5

Krásný, velmi čtivý příběh. Každý kdo náhle ztratil tak blízkou milovanou osobu, ví jak těžké je vyrovnat se se ztrátou. Hlavní postavy jsem si oblíbila a chemie mezi nimi byla vcelku uvěřitelná. Kdo by se nezamiloval do obětavého zlomeného Sama. I vedlejší postavy měli v příběhu své místo a pobavili. Autorka umí psát, vykreslit prostředí a silné emoce a vtáhnout do děje. Druhou polovinu knihy jsem přečetla jedním dechem, chvílemi se slzami v očích. Krásná obálka vyjímající se v knihovně je jen dalším bonusem.

Zuzana215
01.05.2022 1 z 5

U každé knihy, kterou čtu, se mi dere na jazyk recenze. U téhle mě bohužel nic nenapadá... (možná už mi došly nápady..) Každopádně na mě už čeká další díl, který má opět krásnou obálku :)

Ralemo
05.04.2022 5 z 5

Nádherná kniha, která mě zaujala i podle obalu!

A příběh byl ještě lepší, nezažila jsem ztrátu tak blízkého člověka, takže si ani nechci představovat čím Laurie prochází, každopádně neustálé vzpomínání na bratra bylo hezké, i když se tím neustále ubíjela a unavovala. Moc hezké setkání dvou zlomených duší, které si vzájemně pomůžou ze sebe dostat svoje negativní pocity a překonají jednu z nejtěžších zkoušek jejich životů. Sam byl od začátku miláček, absolutně mi na něj nesedělo její prvotní obvinění. Každopádně vše dopadlo tak jak mělo. Určitě doporučuji. :)

Ála1968
31.03.2022 4 z 5

Mě se kniha moc líbila.Přečetla jsem ji na celý zátah.Už se těším na pokračování.

AnnaNes
03.03.2022 4 z 5

Během čtení mi vadilo, jak často byl zmiňován její bratr. Celkově se mi příběh líbil.

_Knihomolka_
27.02.2022 2 z 5

Předvídatelný romantický příběh s tragickou minulostí jednoho z hrdinů na způsob Mony Kasten. Jak mi stránky ubíhaly pod rukama, opravdu jsem měla občas pocit, že čtu nějaký díl ze série Znovu od Mony Kasten, protože většina románů od obdobných autorek, jako například Laura Kneidl nebo Bianca Losivoni, se zaměřuje na podobná témata, včetně toho, že má vždy alespoň jeden z hlavních hrdinů, ne-li oba dva, za sebou nějakou nehezkou minulost. Jinak tato knížka byla naopak originální tím, že se po většinu příběhu odehrávala v lékařském prostřední.

DenisaV
17.02.2022 5 z 5

Nejsem velkým fanouškem románů pro ženy. Ale tahle knížka mě bavila. Zajímavý příběh, který ve čtenáři dokázal vyvolat spoustu pocitů. Mladá autorka se uvedla velmi dobře a určitě si přečtu i její další knížku.

moma08
17.02.2022 3 z 5

Z téhle knihy mám rozporuplné pocity. Přečetla jsem ji během dne, ale pořád nevím, jak bych se o tom příběhu vyjádřila...

P3_tis
15.02.2022 5 z 5

Krásný silný příběh.

TerryDee
30.01.2022 5 z 5

Pro mě byla tahle kniha emocemi nabitá, neboť většinu času byla smutná a zaobírala se vážným tématem. Sarah píše čtivý způsobem a díky tomu vás dokáže vtáhnout do příběhu, který budete spolu s hlavními hrdiny prožívát. Proto mi oba dva přišli sympatičtí a člověk se do nich dokázal vcítit a prožíval s nimi jejich bolet. Jediné, co mi vadilo, byly ty lži, které Laurie vypouštěla. Myslím si, že tohle si Sam nezasloužil, protože on k ní byl upřímný a řekl jí vše. Proto chápu, že kvůli tomu Laurie nesedne každému.
Nicméně já jsem ráda, že jsem si knihu pořídila a nedala tak na negativní reakce. Protože tohle byla jízda a já si ji svým způsobem užila. Takže za sebe ji můžu jen doporučit.

RoseDadas
17.01.2022 4 z 5

Příběh rozhodně není vždy veselý, zaobírá se vážnými tématy, ztrátou a bolestí. Skrze myšlenkové pochody hlavní protagonistky narážíme na různé úvahy, přičemž mnoho podobných otázek jako Laurie si nejednou v určité fázi života kladla jistě většina z nás. Aby to nebyla jen "depka", tak díky opravdu milým kamarádům hlavního páru o humorné pasáže postaráno.

Co když se utopíme osloví příznivce romantických titulů, ale i ty, kteří v knihách hledají odpovědi či nějaké to zamyšlení. I když se může zdát, že je vše ztracené, že nic nemá smysl, vždy existuje naděje a Sarah Sprinz čtenářům ukazuje, že přestože ji nehledáme, ona si najde nás.

nicole1990
16.01.2022

Moc hezký příběh i když mistama smutný .

JanaDor
16.01.2022 4 z 5

Příběh to byl pěkný, i když chvílemi smutný. Zápletka mi byla blízká, stalo se nám to v rodině. Možná proto jsem to více prožívala. Je to čtivé, romantické, smutné, ale i pozitivní. Na vše potřebujeme čas a milující lidi kolem sebe. Hezká romantika.

hana1039
14.01.2022 4 z 5

Příběh, který většinou známe, vysoká, láska, tajemství, plno emocí, jak se s nima vyrovnat, pocit zrady a bezmoci, a nakonec uvědomění, že lži vždy vyjdou najevo, i když ne okamžitě... Ale jak se říká, když něčeho dosáhneš bez těžších překážek, tak to nestojí za to.. ( určitě jsou i výjimky :-)