Čarodějky ze Sanctuary

Mladý Daniel Whitman je zabit na středoškolském večírku a obyvatelé městečka Sanctuary jsou v šoku. Smrt hvězdného quarterbacka se zdá být tragickou nehodou, ale každý ví, že jeho bývalá přítelkyně Harper Fenn je dcerou čarodějnice – a že byla u toho, když zemřel. Byla Danielova smrt nehoda, pomsta nebo něco mnohem zlověstnějšího? Lidé se vzájemně obviňují a komunitou se nezastavitelně šíří paranoia, která vyvrcholí honem na čarodějnice. Časy, kdy bylo městečko bezpečným útočištěm, začínají být minulostí. Fascinující příběh o ničivé síle bezpodmínečné lásky a městečku, z něhož se stává peklo na zemi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462257/big_carodejky-ze-sanctuary-8JZ-462257.jpg 43
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Ikar (ČR)

Sanctuary, 2019

Kniha Čarodějky ze Sanctuary

bupilla

Tak práve dočítaná a dojmy zmiešané, ťažko uchopiteľné.
Keby bola kniha zaradená do YA literatúry, hodnotila by som asi o hviezdičku vyššie.
Takto za mňa priemerná kniha, ktorá sa dobre a ľahko číta (krátke kapitoly striedavo z pohľadu rôznych postáv), ale...niečo tomu chýba a to niečo je pre mňa v knihách veľmi dôležité:
*k žiadnej postave som si nevytvorila blízky vzťah a aj v naozaj príšerných situáciách som sa o postavy nedokázala báť.
*postavy boli málo rozvinuté a bolo ich naozaj veľa (autorka hneď na začiatku knihy vymenovala HLAVNÉ postavy a je ich 16! Takže zákonite vzniká chaos, aspoň tak do štvrtiny knihy určite, každú chvíľu sa treba prudko zamyslieť, ktorá postava to vlastne aktuálne príbeh rozpráva.
Jednoznačne mi chýbalo lepšie vykreslenie prostredia a postáv, aby som sa v deji ukotvila a "stala sa súčasťou príbehu", nielen nezúčastneným pozorovateľom, ktorý postupne stráca záujem o príbeh, aj keď autorka stále pridáva ďalšie a ďalšie drámy...
Ako nenáročná oddychovka je to fajn, ale je to jeden z príbehov, na ktoré veľmi rýchlo zabudnem a určite sa nechystám čítať ho znova.