Dívky, které slyšely plakat moře

15. dubna 1912 tři ženy v záchranném člunu s hrůzou pozorovaly, jak Titanic klesá ke dnu. Podvodnice Charlotta se rozhodla skrýt minulost a vytěžit z tragédie co nejvíc. Bohatá Američanka Esme vzpomíná na vášnivý románek, který prožila, a má pocit, že to byl jen sen. Anna nikdy nepřestala slyšet srdce drásající výkřiky, které se tu noc ozývaly ze tmy. O dvacet let později je osud opět svede dohromady a stará tajemství vyplavou na povrch…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/413666/divky-ktere-slysely-plakat-more-VjF-413666.jpg 4.84
Romány, Pro ženy, Historie
Vydáno:, Fragment (ČR)

On a Cold Dark Sea (2018)

Kniha Dívky, které slyšely plakat moře

hanka33
předevčírem

V něčem velmi podobná knize Dopisy, které nikdo nečetl. Za mě jedna z nejlepších knih na trhu. Moc hezky se četla.

agatha2
předevčírem

Krásný román točící se kolem zkázy Titanicu. Na začátku máme tři dívky:
Charlotta cestuje se svým parťákem Regem, mužem, který se živí drobnými podvody a Charlotta mu dělá volavku.
Bohatá Američanka Esme se vrací spolu se svým postarším manželem Hiramem a na palubě lodi se seznámí s Charlesem, mužem, který její život ovlivní tak, jak by ji ani ve snu nenapadlo.
Anna, mladičká Švédka, která doprovází za velkou louži svou kamarádku Sonju, která se zde má provdat za jejich společného přítele z dětství.
Všechny tři se plaví na Titanicu, každá samozřejmě v jiné třídě. Osud je ovšem nakonec spojí v jednom společném záchranném člunu.
Dozvídáme se, co vše předcházelo tomu, než se dívky dostaly na palubu Titanicu a po jeho zkáze se kniha přesune o dvacet let později a my se dozvídáme, co se dále s mladými ženami dělo. Ony sice měly veliké štěstí, přežily potopení Titanicu, ale čekalo je štěstí i nadále nebo si ho vybraly na palubě této gigantické lodi?
Na knihu jsem se hrozně moc těšila, měla jsem ji více než měsíc objednanou v předprodeji a vrhla jsem se na ni hned, jak mi přišla domů. A dostalo se mi moc pěkného čtenářského zážitku.

romantika Titanic (loď)

Autor knihy