Zabij mě znovu

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Když Maggie Taylorová přijme v Manchesteru nové zaměstnání, je přesvědčená, že z pohledu její rodiny jde o krok správným směrem. Děti si zvyknou záhy, ovšem manžel Duncan už tak nadšený není. Nic ale nemůže Maggie připravit na šok, který zažije, když jednou večer přijde z práce domů a zjistí, že Duncan zmizel a jejich malé ratolesti nechal samotné. Nemůže se mu dovolat a vůbec netuší, kam mohl manžel odejít a proč. A pak zjistí, že není jediná, kdo po něm pátrá. Když dojde k brutální vraždě ženy, která se Maggie nesmírně podobá, a vyšetřování převezme inspektor kriminálky Tom Douglas, uvědomí si Maggie, jak málo toho ví o Duncanově minulosti. Je tím, koho miluje? A před kým chtěl utéct? Na rozhodování, zda mu důvěřovat, nebo ho zradit, nemá mnoho času. Jedno už totiž Maggie pochopila – brzo zemře další žena a možná to bude ona sama....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/310953/zabij-me-znovu-3qH-310953.jpg 4.2352

Detektiv Tom Douglas 5.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Mladá fronta

Kill me again, 2016

Kniha Zabij mě znovu

Pája699
včera

Za mě povedený kousek od této autorky. Mě se naopak líbilo prolínání současnostni s minulostí. Čtenář tak pochopí, kdo co jak a proč a vše pak dává smysl. Chvilkama mě hlavní hrdinka štvala, sama jsem ji popoháněla, ať už jim to konečně řekne :-) Za mě super počtení.

Jaruš7
04. listopadu

Citace :"Osudu svého já jsem pán, duše své já jsem kapitán."
Intenzivní napětí, v roli matky malý dětí a manželky, chrání svou iluzi šťastného manželství až po stržení masky, kde emoce k zodpovědnosti překročí mez a škodolibá past má svou další oběť, s pokřivenou tváří v zrcadle života.
Audiokniha, skvělá, v mých F.

Mrejča

Audiokniha. Jedna z mála detektivek, kde jsem během poslechu přesně tipla, kdo - co - proč. Nevím, jestli je to dobře nebo ne, nevím, nakolik za to může rozdílné vnímání při četbě a poslechu, každopádně vím, že už se k ní nevrátím, právě pro to moje odhalení.

lucifess

Milá detektivka. Ze začátku jsem se se ztrácela v prolínání pří běhu s minulostí. Chvilku mi trvalo se do knihy začíst, pak už jsem si málem nevšimla, že jsem na konci knihy.
Ráda si od autorky přečtu ještě něco dalšího. Styl psaní mi vyhovuje.

gilt

Napínavé, přečetla jsem na jeden zátah.

greetchen

Moje druhá Abbottová. První kniha (Nezvěstná) mě hodně oslovila, hned jsem si tedy pořídila další, ale zakousnout se do ní už nešlo tak plynule. Z počátku se příběh malinko táhl a nebyla jsem schopna držet pozornost, což bylo jistě i skákáním ze současnosti do minulosti, ale brzy jsem si na její rytmus zvykla a jak začalo přibývat stop a indicií, nořila jsem se do knihy už naplno. Tentokrát byla autorka možná moc milosrdná a tipnout si "vraha" pomohla svými nápovědami zbytečně brzy, ale následné stránky naštěstí ani tak nebyly nudné.

ThomasRuhe

V příběhu autorka chytře míchá minulost s přítomností, čímž vytváří stav, kdy se okolnosti a řešení vražd zdají zcela nepochopitelné. K tomu přispívají i postavy, protože mnohé z nich spojuje to klíčové 12 leté období.
Je to britská detektivka, takže v ní převládá logické hledání pachatele(ů), nežli střílení či automobilové honičky.
Knihu a zážitek z četby bych tak ohodnotil 70%.

chamyl

Nenudil jsem se. A o to podle mně u těchto knih jde.
Několik drobných, byť rušivých, nelogičností (třeba pár dní po sněhové kalamitě se jde na kola do lesa nebo celkové chování hlavní hrdinky = výborné právničky z právního hlediska) autorce rád odpustím, protože s příběhem si dala velkou práci a zvládla ji se ctí.
Příjemná oddychovka.