osman111 osman111 komentáře u knih

Strach a chvění Strach a chvění Amélie Nothomb

Vydařená sonda do kulturních rozdílů. Kniha se čte opravdu lehce, ale neznamená to, že by byla hloupá, spíše naopak. Řekla bych, že japonská mentalita je zde popsána velice věrohodně. Kniha je přínosem a já ji mohu doporučit.

03.05.2021 4 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

To je tak zvláštní kniha! Krásná, tajemná, chytrá a plná naděje i beznaděje. Nepodobá se žádné, kterou jsem četla. Je jiná, originální. A já ji můžu jen a jen doporučit.

23.04.2021 5 z 5

Podivné počasí v Tokiu Podivné počasí v Tokiu Hiromi Kawakami

Skvělá kniha pro milovníky jídla a japonské mentality, kultury, prostě všeho. Kniha má zvláštní atmosféru a obsahuje ono japonské podivno. Doporučuji všem, kteří se zajímají o Japonsko a taky těm, kteří mají rádi zdánlivě obyčejné příběhy, které však mají v sobě něco navíc.

23.04.2021 4 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Povedené. Oceňuji místo děje, které mi přišlo neotřelé a mě osobně se moc líbilo. Také oceňuji, jak přesvědčivě je popsána atmosféra. Hvězdičku strhávám za to, že ne vždy mi připadalo chování kriminalistů uvěřitelné (vztahy mezi kolegy).
Celkově hodnotím velice kladně a těším se na další autorovu tvorbu.

23.04.2021 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Nevěřila jsem tomu, že je tato kniha jiná. Ale ona je. Neuvěřitelně krásná, silná a smutná. Zpočátku jsem měla problém s postavou Isabelle, která mi svou povahou nebo snad mentalitou neseděla do doby, ale to se změnilo a já nemůžu být nadšenější. Mě nejvíce zaujala dějová linka zdánlivě obyčejné ženy Vianne, která válku prožívala výhradně skrze běžně plynoucí dny, které však byly nenávratně poznamenány nezapomenutelnou dobou. Knihy z tohoto pohledu mi na trhu chyběly. Opravdu Slavíka moc doporučuji. Je zvláštně jiný, osudový.

07.04.2021 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Knihy Shari Lapeny se čtou velice dobře, děj má spád a o nečekané zvraty rozhodně není nouze. Je to ten typ knihy, kterou přečtete za dva večery, protože se skutečně nedá odtrhnout. Trochu mi vadí, že si jsou její knihy tak moc podobné. Věštšinou si už zpětně nedokážu vybavit o čem přesně konkrétní kniha byla, ale vždy jsou postavy, místo i námět skoro totožné.
Pokud jste však od autorky ještě nic nečetli, moc ji doporučuji.

31.03.2021 4 z 5

N či M? N či M? Agatha Christie

Ja musím uznat, že mě kniha nijak zvlášť nezaujala. Děj sice plynul svižně a pociťovala jsem i jisté napětí, ale pár hodin po přečtení jsem si nedokázala vzpomenout o čem kniha pojednávala.
Za mě průměr.

27.03.2021 3 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Milovníci silných životních příběhů si příjdou na své. Jde o nádherně psychologicky zpracovanou knihu, ve které se dozvíte mnoho o náboženském směru, který u nás většina zná jen z doslechu.
Mě připadá toto svědectví nesmírně hodnotné i přesto, že jde o zkušenost jedné ženy, jedné rodiny.
Ráda bych si na toto téma přečetla i další knihy, neboť autorčina traumata pramení z rodiny jako takové nehledě na vyznání.
Tuto knihu bych moc ráda všem doporučila. Je dokonalá.

22.03.2021 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Opět velmi podařený thriller. Autorka zkrátka umí udržet napětí od začátku až do konce. Kniha se čte velice dobře a nedá se od ní odtrhnout.
Na druhou stranu mi vadilo, že inspirace Deseti malými černoušky je až tak výrazná. Považuji tuto knihu spíše za převyprávění.
Také jsem postrádala jistou gradaci na samém konci knihy.
Hodnotím tedy 3 a půl hvezdičkami.

17.03.2021 3 z 5

Doufejme v to nejlepší Doufejme v to nejlepší Carolina Setterwall

Také nechápu to nízké hodnocení. Autorka zpracovala téma truchlení a vyrovnání se se ztrátou naprosto famozně.
Myslím, že by tato kniha mohla mnohým pomoct. Je skvělá.
Jednu hvězdičku strhávám, protože jsem měla pocit, že po dvou třetinách už je kniha maličko natahovaná a trochu ztrácela dech.
Nicméně i přesto moc doporučuji.

14.03.2021 4 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Při pročítání komentářů jsem měla pocit, že mě čeká čtivá, ale možná trochu banální kniha. Nemohla jsem se více mýlit.
Tato kniha je jedna z těch, na které se nezapomíná. Myslím, že může spoustě lidem pomoct. Na mě působila až terapeutickým dojmem.
Skvěle psychologicky zpracovaný příběh nenápadné průměrné ženy, která je vlastně přesným opakem.
Velice silné. Doporučuji.

09.03.2021 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Skvělé téma a pěkný styl. Myslím, že některé pasáže už si budu pamatovat navždy. Kniha je skutečně velmi působivá a já jsem ráda, že máme další skvělou českou autorku, která nezůstala u průměru.

Tereza Raquinová Tereza Raquinová Émile Zola

Skvělé!
Zola prostě umí. Pokud se Vám líbil Zločin a trest, tak zkuste i tuto knihu. Nejsem si jistá, jestli někdo umí lépe tak syrové popisy.
Krátká, ale silná. Doporučuji.

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Tato kniha se zkrátka povedla. Oceňuji nádherné grafické zpracování, které působí prostě mile.
Kniha je zdánlivě jednoduchá, ale jsem si jistá, že ve Vás něco zanechá.
Já jsem nadšená a těším se na další tvorbu této originální mladé autorky.

Osud člověka Osud člověka Michail Alexandrovič Šolochov

Vůbec nevím, jak knihu ohodnotit hvězdičkami. Já jsem v ní tu hloubku neviděla. Četla se velmi dobře, ale připadala mi až moc uspěchaná a také mi vadily ty popisy až příliš dokonalých vojáků. Tomu jsem prostě nevěřila.

24.02.2021

Tati! Tati! Eva Kantůrková

Tuto zcela neznámou knihu jsem objevila díky sekci e-knihy zdarma tady na databázi a byla jsem velmi milé překvapena.
Zajímavý, neotřelý styl a skvěle propracované postavy.
Je to kratičká kniha, ale má v sobě něco víc.

22.02.2021 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Já jsem nadšená. Nejde o žánr, který bych běžně četla, takže možná nemám tak vysoké nároky, ale za mě to bylo skvělé. Napětí autorka udržela od začátku až do konce a nechybělo ani mnoho nečekaných zvratů.
Kniha je rozdělena do kratičkých kapitol, takže se velmi dobře čte a upřímně jsem se nedokázala odtrhnout.
Za mě jde o povedenou knihu a ráda sáhnu po další autorčině tvorbě.

22.02.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Velmi silná kniha. Mimo to, co už bylo řečeno v komentářích níže, bych ráda vyzdvihla jazykovou kvalitu a neskutečný historický přínos. Jsem si jistá, že tato forma Vám přinese daleko více, než nějaká učebnice (navíc toto téma se běžně na školách nevyučuje). Jde o velice kvalitní, obohacující literaturu psanou krásným jazykem. Jestli mohu něco doporučit, tak je to právě Šikmý kostel. Při čtení jsem měla pocit, že se rozhodně nejedná o novodobou tvorbu, velice vybočuje.
Jako tip na závěr doporučuji číst nedlouho po prvním dílu nebo si připomenout postavy a rodinné vazby, protože je snadné se ztratit, což by byla škoda.
Doporučuji a nemohu hodnotit jinak než pěti hvězdičkami.
Nebojte, ten povyk okolo knihy je skutečně zasloužený, nenechte se odradit.

19.02.2021 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Pro mě bylo zajímavější Anino autorství více, než samotný obsah knihy. Některé pasáže mě zaujaly, ale jak už bylo řečeno, kdyby knihu napsal někdo odkudsi...

17.02.2021 2 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Za mě slabší průměr.
Hlavní hrdinka byla neskutečně nesympatická a její chování velice otravné. Všechny postavy byly ploché a špatně vykreslené. Od úplného začátku víte, kam to směřuje, což by ostatně nevadilo, kdyby se v knize něco dělo.
Za mě nepovedená snaha dosáhnout úrovně Jane Austen, což se opravdu nepovedlo. Mrzí mě, kolika lidem toto stačí.

06.02.2021 2 z 5