Tereza Raquinová

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román francouzského naturalisty je analýzou vzniku, průběhu a dohry zločinu manželky nenávidící svého muže. Nešťastná Tereza Raquinová touží po změně a hledá únik z monotónního všedního života, který vede po boku svého manžela. Známost s jistým mladým mužem vyústí nejen v milenecký poměr, ale i v hrůzný čin vraždy manžela. Bezvýchodnost situace i osudová touha uniknout končí i pro milence tragicky – společnou sebevraždou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/2982/big_tereza-raquinova-MTs-2982.jpg 4.5375
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Práce
Originální název:

Thérèse Raquin, 1867


více info...
Nahrávám...

Komentáře (68)

Kniha Tereza Raquinová

JanaProchazka
20.10.2021

Méně známá kniha tohoto autora, ale podle mě jedna z nejlepších. Ne-li nejlepší.

petraj30
20.10.2021

I když tato kniha nese cejch “povinná četba”( a mně se vždy příčilo něco takového číst), tak se mi to přesto líbilo. No...lepší termín je zaujalo.
Začalo to docela nevinně, ale potom jsem se nestačila divit. Vlastně se divím ještě teď. Četla jsem ji 2x, a myslím, že po druhé to číst ani nebylo třeba, protože tohle vám z paměti jen tak někdo nevymaže. Po přečtení mi nebylo zrovna nejlépe.. Byla to rozhodně jedna z nejzajímavějších knih, které jsem kdy četla, leč velmi depresivních.


Acamar
24.07.2021

Pro Zolu účel rozhodně nesvětí prostředky, zvlášť když účelem je pohodlný život a prostředkem odstranění překážejícího manžela. Splněný sen jako trestající peklo představ. Neúprosná psychologická pitva charakterů, nejen bezohledných milenců Terezy a Laurenta, ale i ostatních, "slušných" postav, které ve své dobrosrdečnosti jsou aspoň nudně omezené a zaslepené. Co by psal Zola dnes?

Mayaku
19.04.2021

Co dodat, když už zde vše podstatné bylo stokrát řečeno. Zkrátka a dobře je to brilantní naturalistická charakterová studie zejména (nikoli však výlučně) Terezy a Lauranta. Komu se kniha líbila, mohu doporučit i zdařilé a literárnímu předobrazu hodně věrné filmové zpracování z roku 2013 (In Secret).

osman111
07.03.2021

Skvělé!
Zola prostě umí. Pokud se Vám líbil Zločin a trest, tak zkuste i tuto knihu. Nejsem si jistá, jestli někdo umí lépe tak syrové popisy.
Krátká, ale silná. Doporučuji.

laura
23.11.2020

Tak tohle byl nářez. Tak krutou, bezohlednou a šokující knihu jsem do té doby nejspíš nečetla. Tady se nehraje na dobro a na zlo. Tady ďábel jen nenašeptává. Tady ho vidíme v akci.

Mrazivý příběh plný zvratů, které možná nejsou až tak překvapivé, přesto vám ale vyrazí dech z těla.

K zamyšlení. S husí kůží a zježenými vlasy, protože i sem může dospět člověk. Cesta do pekel je vždycky dlážděna dobrými úmysly...

Zdendakrysak
18.05.2020

Líbilo se mi, jak se autor popasoval v předmluvě se soudobou kritikou. Příběh krásně graduje, postavy jsou skutečně rozebrány do nejmenšího detailu. Na můj vkus bylo psychologického popisu postav v knize až dost, možná trochu na úkor situací, které mohly hlavní postavy zažívat. Každopádně knihu doporučuji přečíst, stojí za to.

Karma011
07.05.2020

Úžasně napsáno... Přečteno jedním dechem a můžu říct, že mi tahle kniha ještě dlouho zůstane v paměti. Geniální.

1