koupit eknihy

Émile Zola

francouzská, 1840 - 1902koupit eknihy

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všechny knihy
Tereza RaquinováRozvratNanaČlověk bestieJeho Excellence Eugen Rougon

Autor

Francouzský spisovatel Émile Zola se narodil v rodině italského inženýra, který byl kdysi důstojníkem Napoleonovy armády, a osud jej nakonec zavedl do jižní Francie. Zolův otec zde začal pracovat na stavbě zavodňovacího kanálu, který měl svést říční vodu k městečku Aix-en-Provence. Otec však... celý životopis(zdroj: ld.johanesville.net, Wikipedie)

Komentáře (6)

Přidat komentář
zuzad
25. listopadu

Zola, to je naturalismus jak vyšitý. Neskutečně věrné vylíčení veškerých vzorců lidského chování. Jeho knihy by měly obsahovat varování : Pozor! Pokud se nechcete poznat v osobách zde uvedených, tuto knihu neotevirejte!

iva23
17.08.2016

Více než dvacet let patří Zola mezi mé nejoblíbenější spisovatele. Jeho Země, Tereza Raquinová, Zabiják.. to je prostě nádhera.

HDosoudilová
29.04.2015

Jeden z mých nejoblíbenějších autorů. Miluji jeho knihy a styl psaní, je velká škoda, že tento autor už mezi námi není...

sachista
04.10.2013

Émile Zola je král všech naturalistů a nesmírně nadčasový spisovatel. Jeho románová série věnovaná rodině Rougonů-Macquartů zcela přesně vystihuje lidskou bytost jako takovou. Všichni v sobě máme něco z Rougonů nebo Macquartů a v každé rodině se více či méně projeví rysy rougonské nebo macquartské. Již první díl celé série Štěstí Rougonů je pro další četbu velmi důležitý, neboť objasňuje původ celého rodu.

koolsavage
23.01.2013

Díky Zolovi jsem si zamilovala knížky. Opravdu působivě dokáže popsat vše do nejmenších detailů bez toho, aby se četba zvrtla v nudu. A Zabiják je jedna z nejlepších knížek, které jsem četla.

RodneyCZ
29.11.2012

Strašně zajímavý autor z období Francouzského realismu! V jeho dílech se mi hlavně "líbí" jeho zaujetí pro popisování obvzláště nechutných detailů. Dílo, které se mi od něj nejvíce líbilo je "Zabiják" a v tom postavička malé dcerky, kterou později zařadil do jeho díla "Nana" jako šlapku. Určitě doporučuji přečíst nějaké to dílo!