Émile Zola

francouzská, 1840 - 1902, statistikykoupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
ZabijákTereza RaquinováNanaBřicho PařížeČlověk bestie

Komentáře (8)

Émile Zola

Přidat komentář
intelektuálka
01. ledna

V tomto roce se budu vracet k románům francouzské literatury - a Zola tu zaujímá čestné místo.
A naprosto souhlasím - ryzí naturalismus. Až mne někdy mrazilo...

ddkk
04.05.2018

Taková zajímavost pro maturitní ročníky: Émile Zola propadl u maturity z literatury.

zuzad
25.11.2017

Zola, to je naturalismus jak vyšitý. Neskutečně věrné vylíčení veškerých vzorců lidského chování. Jeho knihy by měly obsahovat varování : Pozor! Pokud se nechcete poznat v osobách zde uvedených, tuto knihu neotevirejte!

iva23
17.08.2016

Více než dvacet let patří Zola mezi mé nejoblíbenější spisovatele. Jeho Země, Tereza Raquinová, Zabiják.. to je prostě nádhera.

HDosoudilová
29.04.2015

Jeden z mých nejoblíbenějších autorů. Miluji jeho knihy a styl psaní, je velká škoda, že tento autor už mezi námi není...

sachista
04.10.2013

Émile Zola je král všech naturalistů a nesmírně nadčasový spisovatel. Jeho románová série věnovaná rodině Rougonů-Macquartů zcela přesně vystihuje lidskou bytost jako takovou. Všichni v sobě máme něco z Rougonů nebo Macquartů a v každé rodině se více či méně projeví rysy rougonské nebo macquartské. Již první díl celé série Štěstí Rougonů je pro další četbu velmi důležitý, neboť objasňuje původ celého rodu.

koolsavage
23.01.2013

Díky Zolovi jsem si zamilovala knížky. Opravdu působivě dokáže popsat vše do nejmenších detailů bez toho, aby se četba zvrtla v nudu. A Zabiják je jedna z nejlepších knížek, které jsem četla.

RodneyCZ
29.11.2012

Strašně zajímavý autor z období Francouzského realismu! V jeho dílech se mi hlavně "líbí" jeho zaujetí pro popisování obvzláště nechutných detailů. Dílo, které se mi od něj nejvíce líbilo je "Zabiják" a v tom postavička malé dcerky, kterou později zařadil do jeho díla "Nana" jako šlapku. Určitě doporučuji přečíst nějaké to dílo!