ZáchodovýČtenář ZáchodovýČtenář komentáře u knih

Skutečná cesta ven Skutečná cesta ven Patrik Banga

Devadesátá léta byla strašná. Vypadalo to, že se svět zbláznil. Podnikal i ten, co se sotva podepsal, změny ve všem, zákony se měnily za běhu... Najednou se objevila vlna nenávisti vůči Romům. Kamarádka, kterou jsem znala od školky k nám najednou nesměla. Děkuju za připomenutí. Skvělá knížka.

30.04.2024 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Jako dítě jsem Děti z Bullerbynu milovala. V naší rodině se čtou už čtvrté generaci a pořád se dětem líbí. Pro nás starší je to krásná vzpomínka na roky, kdy našim největším problémem byli otravní sourozenci.

16.04.2024 5 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Krásné, ale smutné. Knihu jsem četla dětem a chvílemi jsem váhala, jestli číst dál. Děti jí ale vnímaly jinak, pro ně to bylo dobrodružství a vyprávění o tom, že smrtí nic nekončí.

16.04.2024 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Bavila jsem se od začátku do konce. Skvělý absurdní humor, který moje rodina miluje. Další díly jsou o trošku slabší, ale i tak jim všem dávám plný počet. Jsou to knihy, ke kterým se vracím, když je mi těžko.

09.04.2024 5 z 5

Převážně neškodná Převážně neškodná Douglas Adams

Arthura už mi bylo líto. Ptala bych mu klidnější konec života. Ale jinak není co vytknout. První díl je nejlepší a tenhle bych já dala na druhé místo

09.04.2024 5 z 5

Ta obludná síla Ta obludná síla C. S. Lewis (p)

Můj nejoblíbenější díl trilogie, zároveň trochu depresivní

08.04.2024 5 z 5

Perelandra Perelandra C. S. Lewis (p)

Oproti prvnímu dílu trilogie se tenhle čte mnohem hůř. Některé věci jsem napoprvé nepochopila. Chce to dobrou znalost biblických příběhů, aby čtenář pochopil

08.04.2024 4 z 5

Návštěvníci z Mlčící planety Návštěvníci z Mlčící planety C. S. Lewis (p)

Poprvé jsem knihu četla zároveň se zvědavostí, je to kniha oblíbeného autora, ale zároveň tak rozdílná než to, co jsem od něj četla. Nakonec jsem se začetla a zanedlouho přečetla znovu, protože mi dost věcí uniklo. Doporučuji totéž.

08.04.2024 5 z 5

Letopisy Narnie (komplet) Letopisy Narnie (komplet) C. S. Lewis (p)

Původně jsem Letopisy koupila dětem a i když si je přečetli několikrát, já bych vyhrála. Ať je člověk čte v jakémkoliv věku, vždycky si tam najde něco nového pro sebe

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytici člověk pochopí až v dospělosti

Nebylo jim souzeno žít Nebylo jim souzeno žít Helena Rezková

Úžasná kniha o inspirujících statečných lidech. Nevím, jak bych reagovala v jejich situaci. Bojovali za nás.
Obdiv autorkám.

Nevrátili se – mrtvi jsou Nevrátili se – mrtvi jsou Věra Vlčková

Ta kniha mě velmi zasáhla. I u nás na hřbitově je pomník padlých. Němci, Češi, Židé. Padli bok po boku, tak jak tehdy ještě žili.

Spasitel Spasitel Andy Weir

Jedna z nejlepších knih, co jsem v životě četla. Dala bych i víc hvězdiček.

Češtinářky Češtinářky Veronika Valíková

Čekala jsem víc. Na iDnes vyšla zajímavá recenze. Zaujalo mě, že autorka píše podobným stylem jako Škvorecký. Tu recenzi snad musela napsat autorčina máma.

06.04.2024 odpad!

Cesta do blikajícího pekla Cesta do blikajícího pekla Šárka Andrlová

Doporučuji. Měla by to být povinná četba pro každého, kdo chce vlézt do herny. Myslím, že autorka záměrně zakryla manželovy chyby.

06.04.2024 5 z 5