Člověk bestie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zolův román Člověk bestie ze série románů Rougon-Macquart je zasazen do železničního prostředí. Hlavní děj vypráví o strojvůdci Jakubovi Lantierovi, který se zamiluje do manželky Roubauda – Severíny, kteří společně zavraždí prezidenta Grandmorina (ten Severínu zneužíval). Jakub je však psychicky nemocný a trpí velkou chutí zabíjet ženy. Nejprve teto nemoci vzdoruje a posléze jí podléhá. Děj vyústí v dramatickou detektivní zápletku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/60_/60289/rougon-macquartove-c-60289.jpg 4.4275
Série

Rougon-Macquartové 17.

Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Levné knihy
Orig. název

La Bête humaine, 1890

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (34)

Kniha Člověk bestie

Přidat komentář
Pawlisman
16. dubna

Trošku zklamání. Jsem zvyklý na jiného Zolu. Železniční prostředí, krimi, všichni jsou nějakým způsobem bestie. Příběh graduje, ale vše trošku divně. Pro mě nesourodé a málo záživné.

Haloon
06. dubna

Další dílo od mistra naturalismu, tentokrát z prostředí železnic. Příběh nám znovu ukazuje pestrou škálu lidských špatností, toho jak ignorantsky přehlíží své vlastní bestie a tím sobecky ubližují svému okolí. Kniha jen utvrzuje v přesvědčení, že osobnost kolektivního lidství, se nijak nemění.
Hlavní hrdina se s ní přesto snaží bojovat a jeho příběh mne zatím ze všech Zolových hlavních postav bavil nejvíce. Kniha byla naturalisticky surová, realistická a nespravedlivá, tak jak to autor umí nejlépe.

oneironaut
11. března

Opět naprosto dokonalé...

pavel9410
01.09.2018

Ma to spad a clovek si nakonec rika - kdo z nich je vlastne vetsi bestie?

IvkaLesomilka
16.01.2018

Další výborný Zolův román, který si mne našel.

Bumeso
03.04.2017

Moje první kniha od pana Zoly...a rozhodně ne poslední!

Pajina68
13.02.2017

Další typický Zolův román. On dokázal ve svých knihách vše tak podrobně popsat, že má člověk pocit, že to vše vidí v reálu. Ovšem popis některých scén je tak "surový", že se mi skoro dělalo zle. Kniha je však zajímavá, i když je pravda, že ta "lidská bestie" je člověku pomalu nejsympatičtější oproti ostatním postavám, jejichž charaktery jsou v knize také podrobně popsány.

Gandalfek
14.01.2017

Mám pocit, že postava, která bývá spojována s onou lidskou bestií - tedy Jakub Lantier - je snad jedinou postavou v knize, která si svou bestii v sobě uvědomuje a bojuje s ní. Ostatní postavy přitom mají svou bestii v sobě taky: bohatý stařík prznící svou schovanku, manžel, který zavraždí ze žárlivosti, žena, která spřádá vraždu manžela, jiný manžel, který tráví ženu kvůli penězům, dívka, která kvůli nenaplněné lásce nechá vykolejit vlak, a to nezmiňuji nevěru, schovávání důkazů k soudnímu přelíčení, pomlouvání, bití manželky či partnerky, karban apod. Nakonec nejčistší je prosťáček, který ač nevinný, bude odsouzen... Zajímavé je také sledovat počátek globalizace - ve vlaku máte nejen Francouze a Angličany, ale i Američany, svět se začal zmenšovat...

1

Štítky

Francie naturalismus

Autor a jeho další knihy

Émile Zola
francouzská, 1840 - 1902

všech 47 knih autora

Kniha Člověk bestie je v

Právě čtených7x
Přečtených415x
Čtenářské výzvě12x
Doporučených22x
Knihotéce213x
Chystám se číst142x
Chci si koupit28x
dalších seznamech4x