olga8832 olga8832 komentáře u knih

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Z počátku trochu větší nálož obětí, ale je to klasická severská krimi - geniální zločinec, propracované mordy, zajímaví vyšetřující a navrch i trošku pohled na to, jak funguje sociální systém v Dánsku. Doporučuji.

30.08.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Vůbec jsem nevěděla, o co jde, podle věnečku jsem čekala příběh cukrářky. Po 10 stranách jsem chtěla odložit, překonala jsem a dočetla na jeden zátah. Moc doporučuji, snad by to měla být i povinná četba...

07.05.2018 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Važme si toho, koho a co máme.

30.08.2021 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Famózní. Opravdu skvělá kniha, příběh je velmi zajímavý a napínavý od začátku až do úplného konce, doporučuji. A jako bonus navíc malé dovzdělání v astronomii.
SPOILER...
Jen ještě... ta spousta žen v týmu na zemi včetně vrchní velitelky, trochu mě děsí, zda to není snaha o genderovou vyváženost ;-)

27.07.2022 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Válka je jeden velký zmar a stále se to opakuje.

17.08.2021 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Byla to tedy nálož, ale příběh se mi moc líbil. Jen nevím, opravdu si všichni detailně pamatují, co se odehrálo před tolika lety? To má opravdu tolik lidí neustále oči podlité krví? Do dneška nevím, jak to vypadá ;-) A proč má Robin a Strike, dospělí a vyzrálí lidé, vztah plný předsudků... Ale kriminálka skvělá ;-)

26.09.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Neuvěřitelné. Skvěle zpracované příběhy. V Severní Koreji se děje strašné zlo na lidech, na dětech...

27.05.2021 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Souhlasím, skvělá kniha, skvěle zpracované téma a protože jsem poslouchala audio, musím říct, že to byla jedna z nejlépe čtených knih, co jsem kdy poslouchala.

14.06.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Tak tohle byla síla až mrazilo

04.05.2021 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Moc skvělý, ale Nesbo teda nedá Harymu chvilku klidu....

02.08.2021 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Sice jsem to četla v Chorvatsku na dovolené, ale to poutavé čtení vytvořilo iluzi hladu a zmaru. Rozhodně velmi silný příběh. Bojím se, aby se něco podobného nebude neopakovalo.

13.04.2018 5 z 5

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

Předně, kniha poprvé vyšla v roce 1980 a skvěle popisuje odosobnění, které teď vidíme kolem sebe. Každý má svůj pokoj, svůj šuplík, svůj osobní prostor, do kterého se uzavírá nyní s pohledem na display mobilu. Ten tedy Tevis nepředpověděl.
Svět, který popsal má jistě své mouchy, ale kniha se mi moc líbila i vyprávění tří hrdinů. Doporučuji.

17.08.2023 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Nádherně vystavěný příběh s napínavým závěrem.

15.03.2023 5 z 5

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

Druhý díl série a překonal očekávání. Moc mě bavil popis planety Namathé a příběh, který se odvíjí. Bylo to vtipné a napínavé, zřejmě jsem zaujatá, ale nevidím rozdíl, mezi Kristýnou a Kotletou a osobně si nemyslím, že se v rámci Legie trumfují. Příběh skvěle navázal na první díl.

07.11.2022 5 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Super! Skvělý začátek série. Moc mě bavil nápad, napadení planety Země, otrokářské doly, separát, speciální operace Thümmel a moc jsem zvědavá na Valkýru. Super humor, mělo to švih, doporučuji.

07.11.2022 5 z 5

Zápisky z blázince Zápisky z blázince Miroslav Macháček

V době, kdy byl pan Macháček v Bohnicích, jsem se narodila. Proto mě bavily i zprávy o počasí :-) Musel to být citlivý a vášnivý člověk. A dnes si nikdo neumí představit, že se hlasovalo na výborech, co s kým bude. Je dobře, že je ta doba za námi a škoda, že si svobodu tak málo užil.

02.09.2021 5 z 5

Leviatan se probouzí Leviatan se probouzí James S. A. Corey

Překvapivý a nádherně vykreslený příběh, suprové scifi a k tomu detektivka i s klasickým policajtem za zenitem ;-) Navíc mimozemský organizmus, který je tak strašidelný, že se člověk bojí číst dál, takže ještě trošku horor. Začátek série famózní, těším se, co bude dál.

07.06.2023 5 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Něco málo nelogičností, ale celkem zajímavé krimi. Někdy si říkám, jestli se autoři nepředhánějí v absurdnostech, ale krimi celkem dobrá i napínavá.

01.08.2022 4 z 5

Dveře do léta Dveře do léta Robert A. Heinlein

(SPOILER) Parádní a pohodová knížka. Jen se obávám, aby nebyla odsouzena k zapomnění. Jednak genderová nevyváženost, svět je rozdělen na sekretářky a ženy v domácnosti a na strojaře a právníky, jednak zaslíbení dítěte. A strašně mně štve, že ačkoli mi tenhle starý svět vůbec nevadí a přesto si toho všímám :-)
Heinlein je podle mne jeden z nejlepších sci-fi autorů, krom SF prvků má vždy perfektní citlivý a lehce humorný příběh.

02.10.2023 5 z 5

Aga Aga František Kotleta (p)

Tak to byla parrrááda. Děj, vtip, akce... A tento díl je zas o kus výš, než předchozí. Sic je tu jen část posádky, ale Aga je skvělá a konečně víme, jak to s ní je. Rutašsky vylepšený Moravec a jeho hlášky. A fakt mě baví ten děj. Díky
Doplním, že sérii poslouchám načtenou Martinem Stránským a je to boží ;-)

10.11.2022 5 z 5