Leviatan se probouzí

Vítejte v budoucnosti. Lidstvo osídlilo sluneční soustavu, ale ke hvězdám stále nedosáhne. Rádo ale sahá po násilí a křehká rovnováha mezi pozemskou vládou, revolucionáři z vnějších planet a paranoidními korporacemi se může kdykoliv změnit ve válečné peklo. Jim Holden těží led v Saturnových prstencích a rozváží ho k asteroidům Pásu, když se svou posádkou narazí na opuštěnou loď Scopuli. Aniž by o to stáli, spadne jim do klína tajemství, pro které je kdosi ochoten zabíjet – nemilosrdně a v nepředstavitelném měřítku. Detektiv Miller hledá mezi miliardami dalších lidí jednu jedinou dívku, která má to štěstí, že její rodiče jsou dost bohatí na to, aby si to mohli dovolit. Když ho stopa zavede k Jimovi Holdenovi a Scopuli, začínají zdánlivě nesouvisející dílky skládanky zapadat do sebe. Venku v Pásu vládnou odlišná pravidla a jedna malá loď může změnit vesmír....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175637/leviatan-se-probouzi-hl5-175637.jpg 4.4287

Expanze 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Triton

Leviathan Wakes, 2011

Kniha Leviatan se probouzí

čuřil

Viděl jsem dříve část seriálu v TV. Tudíž jsem měl problém jestli ta kniha bude vůbec ke čtení. Ale naštěstí byla knížka nad seriál. Navíc nebyla v knize zakomponována "korupce" na Zemi, jak je tomu v TV seriálu. Knížka se četla velice dobře, byla napínavá a velmi dobře popsána i technicky. Je pravdou, že Holden je opravdu až moc velký hrdina a rek. Oproti tomu Miller je klasický ztroskotanec, až mi ho bylo líto, že našel sic lásku ale i konec. Nicméně určitě se postím do dalších dílů.

Teredo

Trochu mě mrzí, že musím dát knize tak nízké hodnocení (už jenom proto, že si ji tu všichni chválí), ale mě prostě nebavila. Nebo takhle, abych byla upřímná, nebavily mě první dvě třetiny, jakmile jsem se dostala k rozuzlení, co se děje na Erotu, tak to začalo mít grády, ale to už pro mě bylo jaksi pozdě. Dokonce ani k postavám jsem si nenašla vztah a přišly mi ploché a nijaké - v zásadě mi bylo jedno, jestli někdo z hlavních hrdinů umře. Přemýšlím, jetli dám šanci dalšími dílu, ale spíše ne.

czpilar
14.11.2020

No, co říct ke knize, u které se mi nejvíce líbil prolog (Julie)? Snad jen to, že od půlky knihy jsem přesedlal na rychločtení. Kniha mi prostě nesedla, prolog byl pro mě to nejlepší z knihy a to je sakra málo.

coquus
06.11.2020

Jedná se o příjemnou sci-fi s mnoha napínavými momenty. Zajímavým prvek jsou dva hlavní hrdinové, kteří mají velice odlišný pohled na svět a život, z čehož se odvíjí nejen jejich smýšlení, ale i praktické kroky, které v příběhu podnikají. To umožňuje podívat se na věc z různých úhlů pohledu, což je velice osvěžující. Děj je plný momentů, které udržují nejen svižné tempo, ale i napětí. Důležitým a velice dobře zvládnutým prvkem jsou zde „drobnosti“ jako třeba fungování fyziky při nízké či nulové gravitaci, reálné popisy počátku kolonizace a využívání pásu asteroidů a další věci, které vytvářejí kulisy příběhu. Alespoň uchu nezasvěceného čtenáře to zní velice uvěřitelně, což jen přispívá k té správné atmosféře.

JSmerda
15.10.2020

První kniha z celé série. Úžasná space opera s dokonale propracovanými detaily. Bohužel vyprávění děje je z pohledu několika hrdinů a to má své úskalí - ne každý hrdina je zajímavý/zaujme. Některá místa knihy jsou velmi silná a čtou se jedním dechem, ale pak autoři šlápnou na brzdu (změní se úhel pohledu/hrdina). Kniha spíše seznamuje s reáliemi světa a rozjede se v pozdějších dílech.

Tilikum
16.08.2020

Viděl jsem seriál, který mě moc nenadchl. Kniha byla mnohem lepší, promyšlenější a propracovanější. Ale bohužel jsem v postavách viděl herce ze seriálu, což bylo mínus. Miller byl skvělý, výborně prokreslený po psychologické stránce, věřil jsem mu to. Zato Holden byl skutečně jelito. Až mě ke konci začal štvát natolik, že jsem mu přál, aby si zapomněl do skafandru vzít kyslík. Třetí postavou pak byl výborně prokreslený svět budoucnosti. Líbila se mi celkem realistická myšlenka, že sluneční soustavu ovládneme, ale planety pro nás zůstanou navždy nedosažitelné. Druhému dílu ale určitě dám šanci.

Karcoolka2210
10.07.2020

Za mňa 5. K tejto sérii som sa dostala náhodou cez seriál a k tomu som sa dostala ešte väčšou náhodou :) Seriál ma dostal, zamilovala som si všetky postavy a celý svet, ktorý autori vytvorili. Po dlhšom čase séria, ktorá ma dokonale vtiahla do deja. Tým, že som seriál videla ako prvý, tak čítanie je vždy náročnejšie, keď už poznám, čo sa bude diať, ale stálo to za to. Musím povedať, že niektoré zmeny sa mi páčili menej v knihe a viac v seriáli, ale pokiaľ viem, tak autori kníh pracujú aj na scenároch, takže majú možnosť niektoré veci vylepšiť :) Jednoznačne odporúčam aj knihy aj seriál. AJ

kralika
22.06.2020

Ta záležitost s protomolekulou měla švih, co? To tedy měla! Poctivé, komorní a zároveň výpravné.
Četl jsem po shlédnutí jedné a poloviny druhé řady seriálu - tedy v podstatě děje tohoto knižního dílu. Když poté čtu tak srovnávám. Nejsilnější to mám u postav, kde se mi vkrádá jejich seriálová podoba a dráždí mě rozpory. Tady jsem ale žádné nenašel, vizuálně sedí všechny naprosto skvěle. Trochu jsou posunuté jejich charaktery, ale to je vzhledem k odlišnému stylu vyprávění pochopitelné. Každopádně teď to převrátím: nejdřív knihy.