Kalibánova válka

Na Ganymedu, obilnici vnějších planet, je příslušnice Marťanské vesmírné pěchoty svědkem zmasakrování své čety nestvůrným supervojákem. Na Zemi se vlivná politička zoufale snaží zabránit meziplanetárnímu válečnému konfliktu. Venuši zabrala mimozemská protomolekula, způsobila na ní obrovské, záhadné změny a hrozí, že se rozšíří do celé sluneční soustavy. V nesmírné pustině vesmíru, na lodi jménem Rosinante, James Holden a jeho posádka ve službách Spolku vnějších planet udržují klid a mír. Když se ujmou prohledávání válkou zničeného Ganymedu, aby pomohli najít unesené dítě, vychází najevo, že budoucnost lidstva závisí na tom, zda jediná loď dokáže zabránit mimozemské invazi, která už možná začala... -- zdroj: legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184991/big_kalibanova-valka-4h5-184991.jpg 4.3202

Expanze 2.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Triton

Caliban's War, 2012

Kniha Kalibánova válka

nero 13
28.10.2021

Na rozdíl od prvního dílu kdy nás dějem provázely jenom postavy Holdena a Millera se v Kalibánově válce vypravěčské linky rozšíří na čtyři, zmizne Miller a přibyde Avasarala, Prax a Bobbie, tu mám rád jak zde v knize tak v seriálu, stejně jako Avasaralu, Prax mi přišel v knižní podobě dost ukňouranej a méně sympatický a nomber one je pro mně Amos tím jak se s ničím moc nemaže, jinak děj v druhém dílu už je odlišnější od seriálu více než v prvním a tak jsem zvědavý na další pokračování.

MartinvonHau
18.08.2021

Z noir detektivky (Leviatan se probouzí) se postupně stává opravdová space opera, kde důležitou roli hraje politika. A ačkoli u politické linky často hrozí nuda (třeba Lucas vysvětlováním politického pozadí zcela zabil novější díly Star Wars), Avasarala je naštěstí natolik svérázná osobnost, že baví. Obecně mám za to, že až na Holdena a Naomi (moc jednoznační klaďasi) jsou postavy opravdu parádní. Například Amos je fenomenální. Těším se na další díly a doufám, že se knihy budou stále více vzdalovat seriálu. Přece jen, když člověk z televize ví, jak to dopadne, trochu ho to připravuje o zážitek.

parxel
04.08.2021

Po dočtení Kalibánovy války mne začíná mrzet, že jsem se k Expanzi dostal až po zhlédnutí seriálu. Expanze totiž obsahuje všechno, co mám rád. Vlastní a originální svět, ve kterém jsou ustanovené politické vztahy, výrazné postavy, zajímavou zápletku a neočekávané zvraty. A právě ono poslední zmiňované mi při znalosti seriálu, mírně kazí dojem.

Na druhou stranu, kvalitou kniha odpovídá prvnímu dílu. Do popředí se začínají dostávat politické ambice mocných a to je od nepaměti dostatečný důvod pro ospravedlnění jakéhokoliv krveprolévání. A nejinak je tomu i zde.

Pro mě osobně byla největším tahouném druhé části Avasarala. Nemůžu si pomoc, ale tahle dáma mi prostě přirostla k srdci. Ani ve snu by mne nenapadlo, že jednohe bude mou oblíbenou hrdinkou postarší vulgární politička. Pokaždé, když řekne "fuck", a že ho říká často, tak mi v uších zní její akcent. :-)

To je ode mne vše. Pokud se vám líbil první díl, tak mohu druhý vřele doporučit. A pokud se náhodou ještě rozmýšlíte co dřív, zda seriál nebo knihu, tak začněte knihou.

čuřil
09.06.2021

Druhý díl mi přišel takový živější než první. Mělo to spád, napětí a vše směřovalo k celkem zajímavému závěru a s otazníkem na konci. Je ovšem třeba říci, že mě osobně chyběla postava pana Millera. Ale jinak výborná kniha a samo že budu dál sledovat příběhy od posádky kapitána Holdena.

kralika
22.12.2020

Pro mě ještě lepší než první díl, především díky širšímu pohledu na svět, který autoři vytvořili. A přestože některé věci by mě měly rozčilovat, protože se v nich člověk ztrácí (poslední třetina) - tak to vlastně nevadí, jelikož jsem čtenář rád přistupující na hru autorů, kteří vše vyprávějí z perspektivy jednotlivých postav, a ty jsou evidentně zmatené též. Tak v tom alespoň díky čtenáři nejsou samy...

coquus
27.11.2020

Druhá kniha této série je důstojným nástupcem prvního dílu. Ke známé posádce přibyly nové postavy a všichni společně rozmotávají klubko nejasností, konspirací, politického balancování na pokraji války i vzájemných vztahových problémů. V příběhu volně navazujícím na předchozí knihu jsem si opět vychutnával technické detaily popisu vesmírných stanic, vybavení bojových skafandrů a podobných „parádiček“ z budoucnosti. Co se týče příběhu, ten sice je dost propracovaný, avšak chyběl tomu nějaký větší zvrat. Všechno to má takový přímočarý a dobře odhadnutelný průběh, což je trochu škoda.

HynekBee
26.10.2020

I když se neřadím mezi čtenáře Sci-FI, tak tohle mě fakt bavilo. Po přečtení prvního dílu, který byl pro mě ponurý až depresivní, se mi dál tuto sérii číst nechtělo. Udělal jsem dobře, že jsem pokračoval.
Propracovaný příběh, sympatické hlavní postavy - zkrátka - nemohl jsem se od toho odtrhnout. Doporučuji.

JSmerda
15.10.2020

Druhá kniha ze série. Autoři se rozkoukali, svět dokonale funguje (věříte popisům), hrdinové jsou představení a už to odsýpá :)