nina3905 nina3905 komentáře u knih

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

Romantické, vtipné, ale aj dojemné čítanie. V príbehu boli dejové zvraty, ktoré by ste spočiatku ani nečakali, akoby autorky chceli povedať, že život je nielen krásny, bezproblémový, ale prináša so sebou aj neradostné nástrahy.

26.08.2021 4 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Kniha predstavuje vtipný, ale aj dojímavý príbeh rozvodového právnika a manželskej poradkyne. Hneď od začiatku sledujeme ich vtipné zoznámenie a následné spoločné spolunažívanie v kancelárskych priestoroch. Príbeh je popretkávaný silnou chémiou hlavných hrdinov, ich vzájomných hašterením. Kniha je topková, určite stojí za prečítanie.

26.08.2021 5 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Romantikuš anglický historický príbeh je treťou časťou série o "nepolapiteľných" Bridgertonovcoch. Príbeh poskytol svojim čitateľkám zápletky, napätie ako aj vtipné a romantické situácie. Po prečítaní knihy resp. série sa nebudete vedieť rozhodnúť, ktorého člena rodiny máte najradšej.

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Bridgertoncov, si jednoducho či chcete, alebo nie zamilujete. Druhý diel série bol o trošku slabší ako prvý, ale pokračovanie si nenechám ujsť.

25.08.2021 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Tradičná červená knihovňa ako vyšitá, takže žiadne ťažké čítanie nečakajte. Kniha podobne ako celá séria je doslova návyková. Teda je príjemná, oddychová, s dávkou humoru, romantiky, pikantných scén, londýnskeho prostredia 19. storočia (vojvodovia, plesy, večierky). Za povšimnutie určite stojí seriál inšpirovaný knihou, na ktorý sa môžete mrknúť na Netfrixe. Ak si prečítate prvý diel série, dobrovoľne - nasilu si prečítane nedočkavo ďalší.

Touha Touha Helen Hardt

Romantická kniha s troškou erotiky s otvoreným koncom. Nenadchne - nesklame, nezanechá trvalejšiu spomienku na prečítanie.

25.08.2021 2 z 5

V temnotě V temnotě Mike Omer

Detektívka predstavuje druhú časť série s hlavnými hrdinami, psychologičkou Zoe a agentom Tatumom. Zvláštnosťou príbehu je, že mnohé časti deja tvoria myšlienkové pochody vraha, ktorého môžeme považovať za inteligenta, násilníka alebo brutálneho psychopata. Môžeme len dúfať, že pokračovanie príbehu si udrží svoju vysoko nadstavenú latku.

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Kniha sa zaraďuje medzi detektívne thrillery, ktorého hlavnou hrdinkou je psychologička Zoe. Jej pracovnou náplňou je vytváranie zločineckých profilov. Spolupracuje s agentom FBI Tatumom, s ktorým tvoria vyvážený vyšetrovací tím. Príbeh poskytuje aj vtipné situácie, ktorých aktérom je Marvin, starý otec agenta Tatuma. Kniha si podľa mňa ľahko nájde svojich nadšencov a autor Mike Omer čitateľov. Jediným negatívom bolo, že príbeh skončil "otvorený" a ja ako čitateľka musím čakať na pokračovanie série.

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Knihu S Láskou, Lukov si zamilujete na plnej čiare. Príbeh sa odohráva v krasokorčuliarskom prostredí a so svojskými hlavnými postavami (ich vzájomné hašterenie a doťahovanie je božské). Mariana Zapata sa sa opäť predviedla ako kráľovná pomalej romantiky.

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Knižku odporúčam, ak sa chcete zasmiať a máte radi pomaly sa budujúcu romantiku. Skvelý príbeh, postavy s neopakovateľným charakterom, prostredie koncertov a nekonečného cestovania.

Kulti Kulti Mariana Zapata

Topka v mojej knižnici. Mariana Zapata je naozaj kráľovná pomalej romantiky. Veľmi sa mi páčilo ako sa rozvíjal vzťah hlavných postáv (Kultiho a Sal) od detskej zamilovanosti, obdivu až k tomu ako sa dajú dokopy ako pár plný lásky so spoločnou budúcnosťou. Pre dychtivého čitateľa je kniha lahôdkou.

Bane: Prokletá láska Bane: Prokletá láska L. J. Shen

Kniha je parádna, smutná, ale aj vtipná. Perfektná bodka za celou sériou.

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Hlavné postavy majú podobu modernej "Krásky a zviera" vo svete politiky a mafie. Ak obľubujete mafiánske príbehy, nemôžete knihu vynechať.

Defy: Nebezpečná láska Defy: Nebezpečná láska L. J. Shen

Jedinou chybou celej knihy je jej rozsah, keďže je krátka. Čitateľky naláka na príbeh, ktorý sa rýchlo skončí. Na druhej strane vás kniha prinúti neustále sledovať ďalšie diely so série "Hriešnici".

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

Druhý diel Ruckus sa mi páčil menej než prvý diel Vicious, keďže niektoré pasáže knihy boli rozťahané. Knihu však odporučujem a hodnotím ako romantickú "oddychovku", ktorá sa čítala sama. Ak obľubujete autorku L.J. Shen musíte sa pustiť aj do tohto príbehu.

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Celá séria "Hriešnici" je perfektná a pre milovníčky romantických kníh až povinná. Na príbeh Trenta a Edie som sa veľmi tešila.

Barva půlnoci Barva půlnoci L. J. Shen

Kniha nebola vyslovene zlá, ale čakala som od nej viac. Určite ju však môžem odporučiť ako nenáročné "romantikuš" čítanie.

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Romantická kniha, ktorá vás vtiahne do deja vďaka zobrazenému deštruktívnemu vzťahu hlavných hrdinov (zlý chlapec - naivné dievča). Príbeh mál rýchly spád, predvídateľný, ale "čtivý". Páčilo sa mi, že som sa v knihe stretla s postavami z predchádzajúceho dielu.

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Kniha má dynamiku, náboj, živelnosť, bez problémov vás vtiahne do deja. Zaujímavé bolo striedanie prítomnosti - reality (vyšetrovanie) s minulosťou - denníkovými zápiskami. Tak toto je "šupa" a určite sa zaradí k obľúbeným knihám tohto žánru.

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Tak ako sa Opičí vrah pohrával so Samom a so svojimi obeťami, tak rovnako sa autor pohráva so svojimi čitateľmi. Druhý diel trošku slabší ako prvý, ale skalní fanúšikovia si nenechajú ujsť záverečnú časť.