nina3905 nina3905 komentáře u knih

Za hranou Za hranou Meredith Wild

Názov knihy korešponduje s príbehom, ktorý je v knihe spracovaný. Síce neviem si spolužitie v milostnom trojuholníku predstaviť v reálnom živote, ale autorka túto tému spracovala zaujímavým spôsobom.

28.10.2021 4 z 5

Knihkupectví ztrát a nálezů Knihkupectví ztrát a nálezů Susan Wiggs

Príbeh vás upúta nielen prostredím, v ktorom sa dej odohráva teda v kníhkupectve nachádzajúcom sa v historickej budove, ale aj témou, ktorá je spracovaná v knihe. Autorka dokázala veľmi vrúcnym spôsobom opísať rodinný príbeh - lásku vnučky k starému otcovi. Kniha bola veľmi dojímavá.

28.10.2021 4 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Z môjho pohľadu zatiaľ najlepšia kniha, ktorú som od tejto autorky čítala. Hlavná hrdinka - "bláznivka" Becca je už klasikou, s ktorou sa v autorkiných knihách stretávame. Počas čítania príbehu resp. niektorých jeho pasáží sa budete smiať nahlas napr. knižný erotický klub starších dám. Kniha bola vtipná, romantická, oddychová, ale aj návyková, pretože ak ste sa už začítali, nevedeli ste sa odtrhnúť.

28.10.2021 5 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Príbeh, ktorý je klasický, ale napriek tomu originálny. Dejová zápletka, pre niekoho možno "otrepaná" - falošný snúbenec a svadba naoko. Autorka ponúka veľmi dobrodružný, romantický príbeh s množstvom humorných situácii, pri ktorých sa schuti zasmejete a pobavíte.

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Kniha je vtipná a oddychová. Zápletka v knihe predstavuje klasiku, s ktorou sa môžeme stretnúť romantických resp. erotických príbehoch. Medzi hlavnými postavami vnímate už od začiatku príbehu vzájomné iskrenie a na ich slovných výmenách sa určite zasmejete.

27.10.2021 4 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Najlepší diel série o policajnej veliteľke Josie Quinn. Príbeh odhaľuje traumatizujúce, temné, neľahké detstvo Josie, o ktorom sme niečo v náznakoch tušili už z predošlých častí série. V knihe sú krátke kapitoly, početné dialógy, ale dej je dynamický a rýchlo odsýpa. Zápletka príbehu je napínavá, uveriteľná, kvalitne prepracovaná a zachádza ďaleko do Josienej minulosti. Autorka si určite našla svojich fanúšikov a čitateľov.

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Druhý diel série o Josie Quinn ma mierne sklamal, pretože záplatka príbehu bola menej uveriteľná. Niektoré kapitoly boli z hľadiska dejovej línie až veľmi prekombinované. Knihu však ako pokračovanie série odporúčam.

27.10.2021 4 z 5

Rivali Rivali Vi Keeland

Kniha ponúka oddychové, vtipne a sexy čítanie. Veľké dejové zvraty a dychberúce scény nečakajte. Hlavné postavy Sophia Sterling a Weston Lockwood pochádzajú z dvoch dlhodobo znepriatelených hotelierskych rodín. Dlhé roky sa nestretli, ale teraz ich osud znova zviedol dohromady. Ich vzájomné hašterenie si bude užívať. Milovníci červenej knižnice si knihu podľa mňa zamilujú.

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Kniha Miznúce dievčatá sú "knižnou lahôdkou" pre všetkých milovníkov detektívneho žánru. Príbeh má všetko, čo treba na správnu dávku napätia. Určite si zamilujete hlavnú hrdinu, Josie Quinnovú, ktorá je veľmi húževnatá, inteligentná, sebaistá. Určite si prečítam aj pokračovanie série.

16.10.2021 5 z 5

Nalezenec Nalezenec Stacey Halls

Kniha predstavuje historický príbeh odohrávajúci sa v Londýne v 18. storočí. Príbeh upúta svojím opisom vtedajšieho mestského prostredia resp. chudobných mestských štvrtí, v ktorých mnohí ľudia žili na pokraji biedy. Zobrazuje rozdiely medzi spoločenskými vrstvami, ktoré sú nespravodlivé. V popredí sa odohráva príbeh milujúcej slobodnej matky, ktorá chce pre svoje dieťa zabezpečiť lepší život.

16.10.2021 4 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Kniha je prvotriednym thrillerom. Príbeh je dramatický, akčný, strhujúci, pútavý - "miestami nervy drásajúci".
Postava hlavnej hrdinky Niny Guerrechovej bude pre mňa nezabudnuteľnou. Predstavuje bojovníčku v pravom zmysle slova - je veľmi vnútorne silná, odolná. Je preživšou - utiekla sériovému vrahovi "Šifre". Jej vnútorná sila vzišla z traumy, ktorá následne ovplyvnila aj jej smerovanie budúcnosti - stala sa agentkou FBI. Hoci nemala počas života na ružiach ustlané - neľahké detstvo, dospievanie, unesenie, znásilnenie, nestratila ľudskosť a ochotu pomáhať druhým.
Perfektné čítanie - zhltnuté ako jednohubka. Teším sa na ďalšie pokračovanie príbehu, žiaľ ďalší diel vyjde až v roku 2022. Myslím si, že autorka si nájde určite veľa čitateľov. Knihu určite odporúčam.

16.10.2021 5 z 5

Graysonův slib Graysonův slib Mia Sheridan

Kniha je prekrásna a určite by si zaslúžila viac ako "5 hviezdičiek". Nachádza sa v nej veľa krásnych myšlienok, ktoré pohladia každú romantickú dušu. Na druhej strane sa pri čítaní tohto príbehu aj zasmejete pri doberaní hlavných hrdinov, ich incidentoch, ale pri niektorých pasážach knihy budete dojatí. Je to krásny príbeh o láske, emócií, odpustení a nehe.

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

Romantická oddychová kniha s nádychom "rozprávky pre dospelých". Príbeh vás vtiahne do deja, pohltí a možno aj chytí za dušu. Ak máte radi čarovné príbehy s prvkami rozprávky, boja dobra so zlom, osudovej lásky, tak neváhajte a po knihe siahnite.

Příští rok v tento den Příští rok v tento den Sophie Cousens

Kniha je pohladením pre romantické duše. Ak niekto z vás, nemá rád červenú knihovňu v podobe príliš štylizovaného príbehu, hrdinov a happyendu , tak sa tomuto príbehu vyhýbajte. Fanúšikovia tohto žánru si prídu na svoje a kniha stojí za prečítanie.

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Perfektná humorná romantika, ale že vážne. Hlášky hlavných postáv, ich vzájomné doberanie sa vás nútia smiať sa nahlas, v niektorých momentoch až slzy vyhŕknu. Určite vás dostane Joshua, ktorý je navonok drsným a uzavretým mužom, ale v skutečnosti je nesmierne príťažlivý a starostlivý. Knihu doporučujem.

30.08.2021 5 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Prvá kniha, v ktorej sa neobjavuje lady Whisteldownová. Jej komentáre a nadhľad mi v príbehu chýbali. Oddychové, nenáročné čítanie spracované typickým štýlom autorky.

30.08.2021 4 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Kniha prináša romantický príbeh plný láskavého humoru o súrodencoch Bridgertonovcoch. Hlavnou postavou je Colin, ktorý patrí k mojim obľúbencom v tejto sérii. Bohužiaľ, príbeh nepatrí medzi najlepšie spracované.

30.08.2021 3 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Kniha obsahovala vtipné, romantické, ale aj erotické scény. Oddychové čítanie, ale knižka Egomaniak sa mi páčila viac.

28.08.2021 4 z 5

Nahá pravda Nahá pravda Vi Keeland

Mierne sklamanie, od knihy som čakala viac. Nemôžem povedať, že bola vyslovene zlá, ale miestami sa v príbehu nachádzali "hluché miesta". Vyslovene ma však iritoval slovenský preklad - nemôžem si pomôcť, ale radšej preklady od tejto autorky čítam v češtine.

28.08.2021 3 z 5

Žiadnu lásku, len sex Žiadnu lásku, len sex Vi Keeland

Autorka Vi Keeland nikdy nesklame. Príbeh prináša romantiku, ale aj trápia hlavných hrdinov, medzi ktorými ste mohli zachytiť od prvého momentu vzájomné iskrenie. Postavy Nat a Huntera si rýchlo obľúbite aj vďaka ich vtipným dialógom, ktoré vás rýchlo vtiahnu do deja. Kniha je výborná a určite stojí za prečítanie.

28.08.2021 5 z 5