Nalezenec

Londýn, rok 1754. Šest let poté, co Bess Brightová ponechala svou novorozenou dceru v londýnské nemocnici Foundling Hospital se pro ni vrací, v obavách, zda děvčátko během této doby nezemřelo, jako se to stalo už tolika odloženým dětem. V nemocnici se ale dozvídá, že si holčičku už někdo vyzvedl. Kdo to byl a proč to udělal? Bess se rozhodne po své dcerce pátrat a toto rozhodnutí navždy změní její život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462845/big_nalezenec-1Yc-462845.jpg 4.218
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Foundling, 2020

Kniha Nalezenec

PetaZ
12. listopadu

Pekny pribeh s prekvapive rozumnym koncem :-)

Dandy1
08. listopadu

Plochý jednoduchý příběh. V půlce odkládám.

alexis818

Pěkně čtení. Autorka moc hezky vykreslila Londýn 18.stoleti a rozdíly mezi chudými a bohatými. Navíc krásná obálka.

nina3905

Kniha predstavuje historický príbeh odohrávajúci sa v Londýne v 18. storočí. Príbeh upúta svojím opisom vtedajšieho mestského prostredia resp. chudobných mestských štvrtí, v ktorých mnohí ľudia žili na pokraji biedy. Zobrazuje rozdiely medzi spoločenskými vrstvami, ktoré sú nespravodlivé. V popredí sa odohráva príbeh milujúcej slobodnej matky, ktorá chce pre svoje dieťa zabezpečiť lepší život.

Pitbullka

Moc hezký příběh, kde je skvěle popsána atmosféra viktoriánského Londýna. Autorka píše hodně popisným jazykem, i přes to se kniha četla velice dobře.

boeink

Moc pěkný historický příběh z doby, kdy chudí byli opravdu tak chudí, že si třeba nemohli nechat vlastní dítě. Autorka věrohodně vystihla atmosféru Londýna druhé poloviny 18. století, rozdíly mezi společenskými vrstvami, ale taky to, že láska matky k dítěti je nenahraditelná.

agatha2

Stejně jako u předchozí autorčiny knihy jsem i zde měla pocit, že autorka si velice pečlivě nastudovala dobové reálie a když jsem spolu s Bess bloumala chudinskými londýnskými uličkami, kde byl všude nepořádek, zápach a nebylo vůbec nijak výjimečné, najít zde třeba pohozené mrtvé dítě či mrtvého žebráka, bylo mi velice smutno. Byť mám romány z tohoto období ráda, nechtěla bych tam žít ani minutu. Pro ty, co se nenarodili se zlatou lžičkou v peřince, byl tehdejší život velice krutý a nespravedlivý. Nemohu jinak, než napsat, že jsem opět spokojená, až tedy možná trochu na ten konec. Ale jelikož jsem jej v podobném duchu očekávala, zas tak moc mi nevadí. Uznávám však, že by se k celkovému vyznění příběhu hodilo asi něco jiného.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

karinga

Máte rádi historické romány se špetkou tajemství, silnými ženskými hrdinkami a nádhernou obálkou? Tak to je Nalezenec přesně pro vás. A najdete v něm toho daleko víc.

Děj je zasazen do Londýna v polovině 18. století, kdy bylo toto hlučné město plné špíny, nemocí a zoufalé chudoby. Rodiče, kteří se nezvládali postarat o své děti (a to nejen svobodné matky) je nechávali napospas svému osudu na ulici. Autorce byla inspirací londýnská nemocnice Foundling Hospital, kde chudé matky nechávaly svoje děti, aby si je později mohly, když se jejich situace zlepšila, vyzvednout.
A co tam matka svoje dítě nenašla? (Víc v recenzi).