nina3905 nina3905 komentáře u knih

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Druhý diel bol napínavý, pútavý a od knihy ste sa nevedeli odtrhnúť. Neviem, či by som mala odvahu vracať sa na miesto, kde som trpela, preto ma zaujímalo, čo k tomu vedie hlavnú hrdinku.

29.12.2021 5 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Posledná časť zo série o detektívke Jude Fointainovej bola výborným čítaním. Len miestami sa mi zdal príbeh až veľmi prekombinovaný.

29.12.2021 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Kniha prináša nielen detektívnu zápletku, ale sa aj zaoberá rozborom psychiky obete - jej vnútorným prežívaním. Hlavná postava Jude strávila tri roky uväznená v pivnici a poznačilo ju to do konca života. Autorka veľmi reálne opísala ako pristupovali k hlavnej hrdinke jej kolegovia, alebo iné osoby, ktoré ju ľutovali a stala sa stredobodom ich záujmu. Kniha bola pre mňa z uvedeného dôvodu iná, jednoducho zaujímavá.

29.12.2021 5 z 5

Něžná zrada Něžná zrada Jennifer Blake (p)

Historická romantikuš oddychovka. Niektoré pasáže knihy sú príliš zdĺhavé, málo prepracované, postavy sa správajú nelogicky. Vidno, že kniha patrí k prvotinám autorky.

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

Romantický príbeh so zápletkou, v ktorom sa prelína prítomnosť s minulosťou. V knihe je spracované nielen prostredie konzervatívneho malomesta, ale aj motív tajomstva, viny. Opäť vydarený počin autorky.

Beze stopy Beze stopy Lisa Gray

Rýchle relaxačné čítanie. Žiadne prekvapenie sa pri čítaní príbehu nekoná, pretože dej je predvídateľný a rýchlo odhalíte zápletku.

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Pri čítaní som sa nenudila ani chvíľu. Z môjho pohľadu je táto druhá časť ešte lepšia ako prvá , keďže je prepracovanejšia, opäť perfektne vykreslené postavy - osobitej povahy. Som zvedavá na pokračovanie.

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Príbeh vás vtiahne do deja po pár prečítaných stranách, pretože je pútavý, napínavý, s mnohými neočakávanými dejovými zvratmi. Za zmienku stojí aj originálne prepracovanie hlavných postáv, ktoré si zamilujte vďaka ich povahovým vlastnostiam. Myslím si, že viacerí čitatelia si obľúbia svojskú itečkárku Tilly Bradshawovú, ktorá pracuje v tandeme so zásadovým policajtom Washingtonpm Poaom. Rozhodne si prečítam ďalšie pokračovanie.

Chci tě Chci tě Jen Frederick

Romantikuš oddychovka, ktorá však pôsobila v niektorých pasážach knihy veľmi nereálne.

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

Tak toto bola riadna jazda. Keďže príbeh skončil veľmi otvorený, nevydržala som a prelúskala som druhú časť v angličtine. Knihu jednoznačne doporučujem.

28.12.2021 5 z 5

Chce sa mi s tebou m(a)ilovať Chce sa mi s tebou m(a)ilovať Teagan Hunter

Knižku som si prečítala najmä preto, že nerada nechávam nedočítané série. Môžem povedať, že neľutujem. Hlavné postavy majú medzi sebou vtipný slovný pinpong, ktorý vás prinúti si ich hašterenie si užívať.

28.12.2021 4 z 5

Láska cez správy Láska cez správy Teagan Hunter

Oddychová romantikuš kniha.

28.12.2021 3 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Príbeh a aj autorkin štýl písania sa mi páčil. Som zvedavá na pokračovanie.

Hra s ohněm Hra s ohněm L. J. Shen

Ak máte radi túto autorku, knihu si určite prečítate a budete nadmieru spokojní. Určite odporúčam.

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Po prečítaní knihy som mierne sklamaná, pretože autora poznám a od knihy som čakala viac. Výpočet vecí, s ktorými nie som v knihe stotožnená je rozsiahly. Uvediem aspoň niektoré: "za vlasy pritiahnutá" špionážna téma, ponorky ( na toto slovo som bola ku koncu doslova alergická), zápletka priemerná - miestami ťažko uveriteľná... A to som sa na knihu veľmi tešila, pretože anotácia ma veľmi nalákala, ale príbeh mi jednoznačne "nesadol".

20.12.2021 3 z 5

Když jsme to tajili Když jsme to tajili Sarina Bowen

Emotívny príbeh, ktorý určite chytí za srdce každého citlivého čitateľa. Hlavné postavy si zamilujete, chalani sú perfektní, dostanú sa vám pod kožu. Jednu chvíľu im fandíte, ďalšiu na nich nadávate. Veľmi citlivo vnímate chýbajúce rodinné zázemie. Príbeh bol perfektný. Jediné čo sa mierne sklamalo bol koniec, ktorý bol veľmi rýchly, ak by som bola na mieste autorky určite by som ho dopísala. Kniha stojí za prečítanie a teším sa na pokračovanie.

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Oddychové romantické čítanie zo švédskeho prostredia.

Zimné kúzlo s vôňou škorice Zimné kúzlo s vôňou škorice Ruth Kvarnström-Jones

Romantikuš kniha pre všetky vekové kategórie. Príbeh si môžete prečítať aj bez prečítania prvej časti, keďže autorka predstaví postavy na prvých stránkach knihy.

Psáno s nadějí Psáno s nadějí Aly Martinez

Ak ste prečítali prvú časť príbehu, táto druhá časť bola pre vás doslova "povinnou jazdou", na ktorú ste sa nesmierne tešili. Uff, čo napísať. Autorku Aly Martinez mám rada, pretože prináša svojim čitateľom silné, emotívne príbehy, pri ktorých sa cítite ako "húsenkovej dráhe". Príbeh prináša romantiku, napätie, erotické scény. Áno, súhlasím aj s názormi iných čitateľov, že miestami je príbeh "ufňukaný", zbytočne natiahnutý. Určite však stojí za prečítanie.

Zákon přitažlivosti Zákon přitažlivosti Susie Tate

Kniha nemala chybu. Pri jej čítaní som sa schuti zasmiala. Hlavní hrdinovia boli úplne protiklady nielen svojou povahou, ale aj pracovnou profesiou. Knihu odporúčam. Autorka si zaručene získa nových čitateľov.

02.12.2021 5 z 5