Nejsem z ledu

Pod hladinou minneapoliského jezera je nalezeno tělo chlapce zamrzlé v ledu. Děsivý nález však není ojedinělý. Ba co hůř. Nalezená těla patří dvanáctiletým chlapcům, kteří zmizeli před dvaceti lety. Detektiv Jude Fontaineová a její partner Uriah Ashby se potýkají nejenom s neobvyklým případem, ale i s nástrahami kruté zimy, která komplikuje vyšetřování. Na město udeří nejhorší sněhová bouře v historii, a právě uprostřed ní najde Jude na prahu domu, kde žije, opuštěného čtyřletého chlapce. Dítě není schopné říct, odkud se vzalo, kdo jsou jeho rodiče, ani kde bydlí. Dokonce ani neví, jak se jmenuje. Jeho neobvyklé chování vede Jude k přesvědčení, že za svůj krátký život nepoznalo nic než týrání. Jude není jeho osud lhostejný a pokouší se mu porozumět. Což se jí podaří natolik, aby si uvědomila, že čtyřleté dítě beze jména je možná jediným klíčem ke dvacet let starému, nikdy nevyřešenému, zato dokonale vychladlému případu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434894/big_nejsem-z-ledu-C7r-434894.jpg 4.7533

Tajemství detektiva Jude Fontaineové 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Body Keeper, 2019

Kniha Nejsem z ledu

pastelka53
03. prosince

Bývá zvykem, že první díl je pecka. Druhý díl bývá nemastný neslaný a díl třetí je naprosté fiasko.
Zde se s tímto stereotypem nesetkáte. Díly gradují jsou lepší a lepší a čtenář je zcela pohlcen příběhem.
Jude je prostě frajerka, zocelená ledová královna, která i z mrtvoly vyčte PIN ke kreditní kartě. V tomto díle se ale dozvídáme, že i ledová královna má své slabiny a její srdíčko ještě není jeden velký kus ledu.

sestraJoy
02. prosince

„ZE ZAMRZLÉHO JEZERA NA NĚHO VYKOUKL OBLIČEJ – POKUD TO OBLIČEJ BYL. DOOPRAVDY VYPADAL JAKO TVÁŘ DÍTĚTE.“ … Jude a případ mrtvejch chlapců… a jednoho (?) živýho. Dobře napsaná detektivka, která některými postavami navazuje na předchozí příběhy, takže je asi lepší je znát. Jinak nejlepší díl, možná kvůli těm dětem.

TeoCZE
23. listopadu

Na Annu Frazier jsem přišla náhodou, když mi přítel koupil její nejnovější knihu (Najdi mě). Jelikož ta mě uchvátila, neváhala jsem a pořídila si i tuto trilogii. Za mě můžu říct, že je to naprostá pecka a nechápu, že jsem se k ní dostala až teď. Kdo má rád propracované detektivky, určitě tímhle neprohloupí. Čte se to dobře, postavy jsou uvěřitelné, děj ve všech třech knihách parádní.

Ivka2
22. listopadu

Závěrečná a nejlepší kniha z celé série. Každá kniha mi přišla stylem vyprávění jiná a tato mi sedla nejvíc. Knihy na sebe navazují, takže pokud plánujete si přečíst nejdřív tuto a nechcete zjistit padouchy z předchozích knížek, radím Vám přečíst si je postupně. Rozhodně doporučuju. Stojí to za to!

Littlemonday
12. listopadu

Nejsem z ledu - Anne Frasierová

Kniha, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě. ️

Anotace:

Recenze:

Wow! Parádní zakončení skvělé série. A co je nejlepší? Nejenže kvalita nešla postupnem dolů, ale naopak se mi poslední díl líbil nejvíc! ️
Opět spousta zvratů, všechno spolu souviselo, mnohokrát jsem překvapením zapomněla zavřít pusu. Hlavní hrdinku Jude jsem si moc oblíbila a fandila jí. Její parťák Uriah to v tomto díle neměl zrovna jednoduché a kromě napětí mě čekalo pár dojemných momentů. Kdyby to jen trochu časově šlo, zhltla bych příběh na jeden zátah, vztahy, vraždy, vyšetřování, všechno to prostě potřebujete vědět!
Konec naprosto úžasný, nerada jsem knížku zavírala. Moc doporučuju všem detektivkářům a thrillerožroutům!

5/5 ⭐️

️️️

Olča220
11. listopadu

Tleskám. Opravdu skvělé. Jestli někdo chce skvělou detektivku se stejně skvělou osobní linkou ať určitě tuto sérii nevynechá.

dominika2585

Skvělé zakončení série. Detektivky jsou vždy o něco temnější, když jsou oběti děti. Linka s "chlapcem" mě bavila, i když mi z počátku moc nedávala smysl, ale nakonec se vše hezky propojilo. Snad se dočkáme dalšího dílu.

Maky806

Já chci pokračování! Skvělá série, od začátku do konce.