Chci tě

Chci tě obálka knihy
Mé hodnocení:

Bitsy: Je mi sice teprve devatenáct, ale moc dobře vím, co chci. Chci Leku Moorea. Je mi jedno, že se o mě staral od doby, kdy byl sám teprve malý kluk. Je mi jedno, že mě vychoval. Je mi jedno, že být s ním je prý špatný nápad. Vím, že k sobě patříme. Jen o tom musím přesvědčit i jeho. Leka: Našel jsem ji v temné uličce. Kdybych si ji nevzal pod křídla, tu noc by zemřela – nebo by ji potkal ještě horší osud. Než jsem se nadál, stala se světlem v mém životě plném temnoty, přístavem ve světě plném nebezpečí a krve. Viděl jsem ji vyrůstat. Snažil se ji naučit, co je správné a co není. Teď je dospělá a já cítím něco, co by slušný muž cítit neměl. Na druhou stranu… nikdy jsem o sobě netvrdil, že jsem slušný člověk. Možná moji duši ale spasí, když tu dívku uchráním před tím největším zlem – před sebou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427695/chci-te-8Kh-427695.jpg 3.8419
Literatura světová, Pro ženy, Erotika
Vydáno, Baronet

Want You, 2018

Kniha Chci tě

suzanne1997

Po přečtení poslední stránky mám smíšené pocity, prostě nevím, co si mám myslet, kam tuhle knihu zařadit a jak ji vůbec hodnotit. Už od začátku příběh neuvěřitelně mate, je plný preskakovaní a zvratů, které do sebe přeci jen na konci zapadají. Život Luka a Bitsy je vykreslený přesvědčivě a netáhne se. Přeci jen mu ale něco chybí. Je rozporuplný a plný překážek, u kterých čtenář tápe. Navíc mi chyběly detailnější popisy děje, co bylo mezi. Nastoupila na vysokou školu? Kam se pak přestěhovali? Jak se živila na konci knihy, splnila si svůj sen? A spoustu dalšího, co si čtenář musí domyslet. Přesto na tomhle díle něco je, kvuli čemu stojí zato jej jednou vzít do ruky a začíst se.

Knihajeradost

Kniha se mi moc líbila, bylo to zase něco jiného, drsného. Hlavní postavy mi přišly sympatické a i když se Leka živil nelegální prací, oblíbila jsem si ho. Pokud vám ale vadí vulgarismy a kruté věci, raději se do knihy nepouštějte.

johana3160

Romanticky pribeh zasazeny do prostredi gangu. Prostredi je mozna realisticke (kdo vi? Ja tam neziju), ale podobny pribeh je naprosto nerealisticky. Postavy jsou uplne mimo, jejich chovani jako deti.. hlavne teda chovani Leky, aby se ve 12 vydaval za 19? Neni to proste fyzicky mozne... od zakladu je to spatne postaveny pribeh, ktery kdyby nad tim autorka trochu premyslela by byl fakt dobrej.

JanuldaN

Jsem hodně v rozpacích, jak knihu ohodnotit. Za mne totiž měla jak řadu plusů, tak i řadu mínusů, tudíž nevím, jestli se přiklonit ke kladnému, nebo zápornému proudu.

PLUSY: opravdu čtivá (zvládla jsem ji za jedno odpoledne); autorka umí psát; skvěle vystavěné napětí a poutávý děj (kvůli tomu knihu nešlo odložit; pořád jsem potřebovala vědět, co se odehraje dál); autorka ve mne při čtení probudila řadu emocí; dobře vykreslené pouto, které se mezi hlavními postavami za ta léta vytvořilo; překvapivě se mi líbil epilog z pohledu jiné postavy

MÍNUSY (SPOILERY): příběh opravdu přitažen za vlasy (falešná identita; dvanáctiletý kluk se stane vrahem a rozhodne se starat o holčičku, i když má co dělat, aby se vůbec postaral sám o sebe), myšlení a chování postav opravdu neodpovídalo věku hlavních hrdinů (krásný a drsný Leka žije celý život v prostředí gangu, přesto nikdy nesklouzne k drogám, nikdy nemá sex - podle mne by jeho psychiku podlomila řada mrtvol, které za svůj život nejenom vidí...); neuvěřitelný závěr (opravdu není možné, aby hlavní postava po tak odporném mučení - kdy mu uříznou část malíčku, dva prsty rozdrtí, polámají mu žebra a já nevím co ještě - vyvraždil sám skoro celý gang; tomu opravdu nelze uvěřit); ploché postavy (jaká je vlastně Bitsy? jaká byla v dětství a jaká je vlastně v dospělosti? a proč se chová, tak jak se chová? nic víc, že miluje Leku a v dětsví žila s odpornou matkou o ní vlastně nevíme)

Jestliže bych se povznesla nad všechny mínusy hodnotila bych román opravdu vysoko - oddechové čtení, nad kterým nemůžete/spíše rovnou nesmíte přemýšlet. Akorát v tomto případě toho "povznesení" asi nejsem doopravdy schopna, proto hvězdami nehodnotím.

žlotirova

Tato kniha mě nudila už od začátku ale dočetla jsem to

Damonka12

Na knize se mi nejvíce líbilo chronologické pojetí celého příběhu od mládí až po dospělost.

adela_02

Knihu jsem četla bez zastavení. Děj mě absolutně upoutal. charakter postav byl úžasný. Musím přiznat, že začátek byl pro mě nejlepší. Musím doporučit! nebudete litovat :)

TerezzzkaS.
20.11.2020

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Je to poutavý příběh plný citů, který se odehrává v mafiánském prostředí. U této knihy se mi hodně líbilo, že nám autorka vylíčila životní příběh hlavních hrdinů už od dětství, kdy se poznali na ulici, až po dospělost plnou vášnivých a rozporuplných citů.
Skvělé byly především scény, kdy hlavní hrdinka Bitsy sváděla Leku. Hodně jsem se u toho nasmála a klidně to tam mohlo být i trochu více rozvedené :D.