Chci tě

Chci tě https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427695/bmid_chci-te-8Kh-427695.jpg 4 598 149

Bitsy: Je mi sice teprve devatenáct, ale moc dobře vím, co chci. Chci Leku Moorea. Je mi jedno, že se o mě staral od doby, kdy byl sám teprve malý kluk. Je mi jedno, že mě vychoval. Je mi jedno, že být s ním je prý špatný nápad. Vím, že k sobě patříme. Jen o tom musím přesvědčit i jeho. Leka: Našel jsem ji v temné uličce. Kdybych si ji nevzal pod křídla, tu noc by zemřela – nebo by ji potkal ještě horší osud. Než jsem se nadál, stala se světlem v mém životě plném temnoty, přístavem ve světě plném nebezpečí a krve. Viděl jsem ji vyrůstat. Snažil se ji naučit, co je správné a co není. Teď je dospělá a já cítím něco, co by slušný muž cítit neměl. Na druhou stranu… nikdy jsem o sobě netvrdil, že jsem slušný člověk. Možná moji duši ale spasí, když tu dívku uchráním před tím největším zlem – před sebou.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Baronet

Want You , 2018

TerryDee
26.12.2021 4 z 5

Námět mi přišel zajímavý, ale zpracování na mě působilo trochu nereálně. Na jedné straně drsné a kruté a na druhé straně pohádkové. Takže jsem byla zvědavá, jakým směrem se příběh bude posouvat. Před hlavním hrdinou Lekou smekám, protože byl nejen silný a odvážný, ale dokázal se vypracovat z ničeho a hlavně dokázal přežít. A to, jak zachránil a neustále chránil Bitsy, bylo obdivuhodné. Díky tomu jsem si ho oblíbila a fandila jsem mu.
Takže za mě spokojenost. Četlo se mi to dobře a zajímalo mě, jak to celé skončí.

moma08
19.12.2021 4 z 5

Přečetla jsem během dne. Byla to pro mě oddechovka, která se dobře četla a kniha se mi líbil, i když byl děj nereálný.

avalonek
03.12.2021 4 z 5

Musím říct,že se mi to docela líbilo.Celke jiný dej,a láska zvítězila.Je to sice velká slaďárna,ale co číst se to dalo.

EvikU.
15.11.2021 4 z 5

(SPOILER) Taková pohádka pro dospělé, zlo je potrestané a hlavní hrdina je klaďas neboli superman na druhou. To mě na tom místy štvalo. Bylo to velmi nereálné a to už i ten začátek.

POZOR, budu spoilerovat!!!

12 kluk najde 5 leté děvčátko a stará se o ní. Sám na ulici a začíná pracovat pro gang, zabíjí, ale v životě s ní je férový kluk, chlap. Platí ji školy, je jako její velký brácha. Platí ji školu a ve svých 14 se vydává za 22 letého a všichni mu to baští... Když oba vyrostou, čekali jen na sebe, ač se 4 roky neviděli, oba panna a panic....

No a nakonec když se to po... a jeho šéf chce jeho holku a mučí ho, tak on všech 8 lidí zastřelí, odjedou do jiné země. Spravedlnost policie ani gangu je nedostihne. Žijí bohatý život, jsou manželé a mají 2 krásné děti....

Moc nereálné. Co se mi ale na knize velmi líbilo a chytlo mě byl sex a chemie. To měla autorka velmi dobře zmaknuté. Nebyly to trapné scény nebo nějaké popisy u kterých bych přeskakovala řádky, protože někdy v těchto knihách to moc nebaví. Těmto dvěma jsem ale dokonale věřila každé nadechnutí pro druhého. Proto nakonec 4 hvězdy. Odpočinková kniha.

Prokrastinuji
11.10.2021 4 z 5

(SPOILER) Slabší 4 hvězdy. Hlavní hrdinka není krásná, jak to bývá typické v tomhle žánru, a ostatní ji to dost připomínají. A jestli jsem to pochopila, je to představitelka POC. Celkově to pro mě bylo originální v tom, že na začátku byli hlavní postavy děti z ulice, které se o sebe začali starat. A příběh s takovým prvkem jsem zatím nečetla. Za to má kniha ode mě plusové body. Na druhou stranu mi vadila tvrdohlavost a menší zabedněnost hlavní hrdinky Bitsy. Leka dělal vše pro to, aby ji ochránil, ale ona jakoby to nebezpečí nechtěla vidět a to mě ke konci trochu iritovalo. Hned si myslela, že ji Leka odhání a nechce aby byli spolu. Uznávám, že Leka nebyl zrovna sdílený a kdyby si promluvili, mohli si ušetřit pár “bolístek”, ale Bitsy nikdy nechtěla slyšet o tom, co dělá v práci - což chápu, ale měla by pak trochu představu, v jak velkym průseru jsou. Je to trochu zamotanej kruh. Čtení jsem si nicméně užila, a pokud máte v romancí rádi menší age gap a téma gangu, určitě tuhle knihu zkuste

Laf
04.10.2021

Kniha se mi líbila, ač dle popisu jsem očekávala něco úplně jiného a rozhodně jsem neočekávala, že to místy bude až tak drsné. Čekala jsem nějakou pohodovou knihu a dostala knihu s mafiánským námětem. I přes to všechno je kniha krásně napsaná a čte se pomalu sama. Za přečtení to stojí :)

xena_petra
16.09.2021 2 z 5

Za mě kniha slabší, dost násilná. Podle obsahu jsem čekala něco úplně něco jiného. A nepochopila jsem, proč je na konci knihy najednou příběh vyprávěn z pohledu uplně někoho jiného.

Jita160
04.09.2021 5 z 5

Nádherná mafiánská pohádka o dvou dětech, které společně vyrůstali na ulici.
Je plná násilí ,strachu, intrik,ale i citů a hlavně lásky.
I přes velký věkový rozdíl mezi Bitsy a Lekem jsem jim tu vzájemnou přitažlivost a lásku moc přála.
Pořád jsem si říkala ,tak kdy už na to vlítnout vždyť je to tak jasné a nevyhnutelne.... :-D
Rozhodně doporučuji!!

Aranel15
05.08.2021 2 z 5

Taková hodně pohádka pro dospělé. Trošku mi tam neseděl věkový rozdíl obou hlavních hrdinů, ale možná jsem ho jen špatně spočítala.

ladyKristyn
03.06.2021 3 z 5

V takovém prostředí bych nechtěla vůbec žít. Na druhou stranu obdivuji, že i v takovém prostředí se může člověk povznést k lepšímu životu. Nakonec kniha byla příjemně čtivá a líbila se mi.

Raislin
30.05.2021 5 z 5

Kniha je skvělá. Prostředí tedy hrozné a občas vulgární a plné zločinu. Také je příběh plný citu. Jsem ráda, jak kniha končí, protože jsem měla o hlavní hrdiny vážně strach. Určitě stojí za přečtení.

Kristy.Seb
15.05.2021 4 z 5

V podstatě mě děj chvilkama až děsil, ale bylo to i napínavý. Zvláštní, ale napínavý. Lenka byl ve skrytu duše plný čisté lásky.

lihate
01.05.2021 5 z 5

"Chybělo mi kupovat desítky kelímků jogurtu, z nichž většině projde datum spotřeby dřív, než si Bitsy vůbec vzpomene, že je máme."

No páni... Vlastně nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila, ale ani že by se mi líbila. Číst ji mě psychicky bolelo. Vůbec to není hezké téma, je plné násilí, vražd, gangů, nebezpečí a tak dále... Takovým knihám se radši vyhýbám, ale tady mě upoutalo, jak často jsem ji všude viděla a míra pozitivních recenzí a chtěla jsem si ji přečíst. Nakonec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Ten příběh je napsaný až moc poutavě a prostě při čtení potřebujete vědět jak to bude dál a nezajímá vás co je napravo a co nalevo. U týhle knihy jsem se zasmála, děsila co bude dál ale i zamilovala do všech činů, které pro sebe Bitsy s Lekou udělali, i když někdy byli oba opravdu paličatí. Postavy jsou propracované a oddané samy sobě a lásce. A co je potřeba v životě víc? Asi to nebude kniha, kterou budu vyhledávat a budu ji chtít číst znovu, ale rozhodně si zaslouží plný počet hvězdiček.

"Jediný názor, na kterém záleží, je ten náš."

"Život nám oběma nadělil špatné karty, ale osud nám to vynahradil tím, že nás svedl dohromady."

suzanne1997
28.03.2021 5 z 5

Po přečtení poslední stránky mám smíšené pocity, prostě nevím, co si mám myslet, kam tuhle knihu zařadit a jak ji vůbec hodnotit. Už od začátku příběh neuvěřitelně mate, je plný preskakovaní a zvratů, které do sebe přeci jen na konci zapadají. Život Luka a Bitsy je vykreslený přesvědčivě a netáhne se. Přeci jen mu ale něco chybí. Je rozporuplný a plný překážek, u kterých čtenář tápe. Navíc mi chyběly detailnější popisy děje, co bylo mezi. Nastoupila na vysokou školu? Kam se pak přestěhovali? Jak se živila na konci knihy, splnila si svůj sen? A spoustu dalšího, co si čtenář musí domyslet. Přesto na tomhle díle něco je, kvuli čemu stojí zato jej jednou vzít do ruky a začíst se.

Knihajeradost
21.03.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, bylo to zase něco jiného, drsného. Hlavní postavy mi přišly sympatické a i když se Leka živil nelegální prací, oblíbila jsem si ho. Pokud vám ale vadí vulgarismy a kruté věci, raději se do knihy nepouštějte.

johana3160
12.03.2021 2 z 5

Romanticky pribeh zasazeny do prostredi gangu. Prostredi je mozna realisticke (kdo vi? Ja tam neziju), ale podobny pribeh je naprosto nerealisticky. Postavy jsou uplne mimo, jejich chovani jako deti.. hlavne teda chovani Leky, aby se ve 12 vydaval za 19? Neni to proste fyzicky mozne... od zakladu je to spatne postaveny pribeh, ktery kdyby nad tim autorka trochu premyslela by byl fakt dobrej.

JanuldaN
06.03.2021

Jsem hodně v rozpacích, jak knihu ohodnotit. Za mne totiž měla jak řadu plusů, tak i řadu mínusů, tudíž nevím, jestli se přiklonit ke kladnému, nebo zápornému proudu.

PLUSY: opravdu čtivá (zvládla jsem ji za jedno odpoledne); autorka umí psát; skvěle vystavěné napětí a poutávý děj (kvůli tomu knihu nešlo odložit; pořád jsem potřebovala vědět, co se odehraje dál); autorka ve mne při čtení probudila řadu emocí; dobře vykreslené pouto, které se mezi hlavními postavami za ta léta vytvořilo; překvapivě se mi líbil epilog z pohledu jiné postavy

MÍNUSY (SPOILERY): příběh opravdu přitažen za vlasy (falešná identita; dvanáctiletý kluk se stane vrahem a rozhodne se starat o holčičku, i když má co dělat, aby se vůbec postaral sám o sebe), myšlení a chování postav opravdu neodpovídalo věku hlavních hrdinů (krásný a drsný Leka žije celý život v prostředí gangu, přesto nikdy nesklouzne k drogám, nikdy nemá sex - podle mne by jeho psychiku podlomila řada mrtvol, které za svůj život nejenom vidí...); neuvěřitelný závěr (opravdu není možné, aby hlavní postava po tak odporném mučení - kdy mu uříznou část malíčku, dva prsty rozdrtí, polámají mu žebra a já nevím co ještě - vyvraždil sám skoro celý gang; tomu opravdu nelze uvěřit); ploché postavy (jaká je vlastně Bitsy? jaká byla v dětství a jaká je vlastně v dospělosti? a proč se chová, tak jak se chová? nic víc, že miluje Leku a v dětsví žila s odpornou matkou o ní vlastně nevíme)

Jestliže bych se povznesla nad všechny mínusy hodnotila bych román opravdu vysoko - oddechové čtení, nad kterým nemůžete/spíše rovnou nesmíte přemýšlet. Akorát v tomto případě toho "povznesení" asi nejsem doopravdy schopna, proto hvězdami nehodnotím.

žlotirova
10.02.2021

Tato kniha mě nudila už od začátku ale dočetla jsem to

Damonka12
31.01.2021 4 z 5

Na knize se mi nejvíce líbilo chronologické pojetí celého příběhu od mládí až po dospělost.

adela_02
13.01.2021 5 z 5

Knihu jsem četla bez zastavení. Děj mě absolutně upoutal. charakter postav byl úžasný. Musím přiznat, že začátek byl pro mě nejlepší. Musím doporučit! nebudete litovat :)