Láska cez správy

Láska cez správy https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477785/bmid_laska-cez-spravy-1jG-477785.jpg 4 135 27

Texting série

Nesprávne číslo má byť len nesprávne číslo. Vymazať. Neriešiť. Nepísať. Neflirtovať. Nesprávne číslo by nemala byť prvá vec, na ktorú človek ráno myslí, a posledná vec, o ktorej uvažuje, keď zaspáva. A už vôbec by ste neznámy kontakt nemali nahovoriť na to, aby si kúpil malé kozliatko. Bolo by to zvláštne. Keď sa pre nesprávne číslo omylom zoznámim so Zachom Hastingsom, nedržíme sa žiadneho z vyššie spomenutých pravidiel. Píšeme si a flirtujeme, pretože je neskutočne vtipný, čudný a je pre mňa skvelým rozptýlením. Nehľadám lásku. Zach natrafil na nesprávne číslo. No možno... Možno je ten pravý.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Zelený Kocúr

Let's Get Textual , 2017

Katka7922
08.01.2024 1 z 5

Velké zklamání, ani jsem to nedočetla.

Majka1979
25.12.2023 5 z 5

Nemala som vysoké očakávania, ale príbeh ma hneď od začiatku veľmi zaujal.
Zach a Delia, dvaja mladí ľudia, ktorí sa zoznámia len vďaka omylu. Obaja poriadne strelení, obaja si radi píšu a tak sa ich príbeh začína.
Nevinne.... cez správy
Neskôr risknú aj osobné stretnutie a obaja sú prekvapení.
Každý z nich má spolubývajúceho, šialeného rovnako ako sú asi aj oni dvaja.
O zábavu je v celej knihe postarané....
Určite som rada, že som si túto sériu kúpila. Možno je to niečo iné ako bežne čítam, no kúpu vôbec neľutujem a už teraz sa teším na ďalšiu časť :)

adelinka
22.12.2023 3 z 5

Ale dalo sa.... niečo mi pripomenula z môjho života

Jacinda123
24.06.2023 2 z 5

Celkom vtipná v pohode oddychovka, len mám akosi pochybnosti, či autorka videla kozu aj naživo a nie len na YouTube.

dooky
02.03.2023 3 z 5

Podle hodnocení jsem čekala pecku, co mě sestřelí a donutí ještě odpoledne přikoupit zbylé díly. No bohužel...Bavilo mě to dokud si psali a volali, potom to nějak zabředlo do hutné sladké cukrové vaty a už jsem se z ní bohužel nevymotala. Tak přeslazené to bylo. Oba hlavní hrdinové, i všichni ostatní mi vlastně přišli moc fajn, ale mě ten příběh prostě nesedl. Když pominu pár sexuálních scén, viděla bych to spíše na cílovku pro mladé ročníky.

MamaKnihomolka
25.02.2023 5 z 5

Je to první díl ze série Texting a i když mě anotací oslovil méně než ostatní díly, rozhodla jsem se to vzít pěkně popořádku. A udělala jsem dobře. Hrozně moc mi kniha sedla. Bavily mě vtipné a sarkastické konverzace a narážky. Bavila jsem se nad jejich zprávami a dokonce jsem se i smála nahlas nebo si určitou část četla vícekrát. (A to se mi jen tak nestává).
•••
Zamilovala jsem se do Zacha. Miluju, když muž dokáže ženu rozesmát a mělo by to být i naopak. Miluju přesně ten humor, který Zach a Delia používají.
Delia byla moc sympatická, nepředvídatelná a sama sebou i když někdy až moc trhlá.
Chemie mezi postavami a prvním polibkem mohla být větší. Necítila jsem žádné jiskření i přesto, že postavy očividně jo. :)
•••
Text se četl sám. K tomu i přispívaly SMS, které si mezi sebou postavy vyměňovali.
Je to skvělé oddychové čtení bez nějaké extra zápletky. I přesto moc nechápu nižší hodnocení tady na databázi knih (78%). Za mě to byla pecka!

lilkys
06.11.2022 5 z 5

Za mě super první díl série! Kniha je oddechová, čte se velmi dobře a příběh svižně ubíhá. Hlavním tématem jsou zprávy, přes které probíhá konverzace mezi Deliou a Zachem, kteří se nikdy předtím neviděli. Dá se poznat člověk jen přes zprávy?
Líbila se mi skoro okamžitá chemie mezi hlavními hrdiny, jejich humor byl sarkastický ostrý, plný narážek a flirtování, což já osobně miluju! Byl tam vidět vývoj, postupné otevírání se jeden druhému i přes nejistotu...
Určitě chci číst další díly!

ardeas
28.05.2022 2 z 5

Stále rozmýšľam, či je to prekladom. Uprednostňujem české preklady, no tu to na začiatku vyzeralo hravo aj na slovenčinu. No po štvrtine knihy mi už slovo "čudné" začalo liezť na nervy.
Skoro rovnako to mám aj s obsahom. Do polovice to bolo zaujímavé, anotácia knihy ma velmi navnadila. A od polovice knihy do konca to uz bola nuda.. velmi naivne a detinské. Na knihy z rovnakého prostredia a žánru to proste nemá gule.

Blanka29
19.05.2022 4 z 5

Mila oddechovka s vtipnymi situacemi a zpravami :) Stoji za precteni :)

AliceTief
06.05.2022 5 z 5

Tak u téhle knihy jsem se hodně pobavila a je taková slaďoučká, nic přehnaného, žádné drama. Jako oddechovka na jedno odpoledne, super

moma08
18.04.2022 3 z 5

Určitě bych dala 3,5 ⭐.
Byla to romantická oddychovka, při které jsem se dobře pobavila a sfoukla jí během dne..
Děj není nijak náročný, nečeká vás tam velké drama a hlavní postavy jsou sympatické.

Kiwicatko
02.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Ja sem se bavila, chechtala jsem se pri cteni jejich zprav, u toho jak porad zkousel “sex po telefonu” a pokazde ho setrela Bylo to super. Jen ten bracha by mel dostat poradne pres drzku!

Ewe291
27.01.2022 5 z 5

Nemam slov .... Bolo to vazne super, uz si.ani nepamätam kedy som sa pri citani smiala nahlas. K tejto knihe sa budem.rada vracat a dufam, ze autorka planuje aj ine knihy

knihomolka_eli
18.01.2022 2 z 5

Zach a Delia sa spoznajú len náhodou, vďaka omylu. Zach si pomýli telefónne číslo a namiesto klientovi napíše práve Delii. Aj keď zistia, že šlo o omyl, pokračujú v písaní. Postupne sa spoznávajú...až je z toho láska. Ale stane sa vec, ktorá ich vzťahom poriadne otrasie. Ustoja to?

Dobre, aby som nebola hneď za kritickú, vyzdvihnem, čo sa mi páčilo.
Zach bol naozaj milý chalan, taký ten správny chlap, k tomu ešte aj feši. Mal správne názory, dokonca sa mi páčila aj jeho IT práca, tá aplikácia, ktorú robí, má úžasnú myšlienku. Hoci s tým capkom u mňa prestrelil.

Delia bola tiež fajn, aj keď mi prišla veľmi detská a naivná. Nepáčila sa mi jej nedôvera voči Zachovi a celkovo nemám rada, keď niekto najskôr koná a až potom o tom začne uvažovať.

Zato jej kamoška bola ozaj podarená a aj Zachov spolubývajúci bol fajn.

Najviac ma zaujal Caleb. Myslím osobnostne. Aj keď boli rozídení, vedel sa Delii zastať a byť skutočným priateľom. Myslím, že by to tak malo byť. Väčšina ľudí si myslí, že po rozchode má medzi dvomi miesto už len pomsta alebo nevraživosť...je fajn, že to autorka takto poňala.

Knižka sa okrajovo dotýka aj témy kyberšikanovania...a páčilo sa mi, že aj rodičia hlavného aktéra podržali stranu tomu, komu bolo ublížené. Autorka tiež poukazuje nato, že treba najskôr zvážiť, čo komu posielať a čo určite nie.

A teraz tie mínusy. Čítala som niekoľko rôznych kníh podobného žánru...naposledy knihu Spolubývajúca a rok predtým knihy od Elle Kennedy....a môžem povedať, že ani na jednu z nich sa nechytá. Autorka mala super nápad, ale nevyužila ho. Kniha má na obálke 18+, no mali by to posunúť na 14+....knižka sa snažila byť vtipná, no až tak nebola. Jasné, určite sa našiel moment, ktorý bol vtipný aj mne...akurát, že ich bolo málinko. Niektoré dialógy, či sms boli viac trápne ako vtipné, to s tým kozliatkom som vôbec nepochopila....držať kozu v klietke alebo v byte, aby som zapôsobil na babu... Všetko bolo tak strašne infantilné..vedieť to, tak do tej knižky nejdem. Ale podľa námetu som čakala niečo tak dobré ako bola spomínaná Spolubývajúca. Nebolo. Čítala som o knižke samé super recenzie, mňa sklamala. Prečítam aj dvojku, najmä kvôli tomu, že sa bude venovať Zoe...ak na mňa zapôsobí rovnako, už prípadné ďalšie radšej nie.

nina3905
28.12.2021 3 z 5

Oddychová romantikuš kniha.

Ralemo
19.12.2021 5 z 5

Krásný příběh, romanťárna se zajímavou zápletkou. Obě dvě hlavní postavy mi padly do noty. Krásně napsané, Zach byl k sežrání a o koze nemluvím, to byla třešnička na dortu. :)

petusska01
03.10.2021 4 z 5

Toto bola taká pohodička. Zach bol dokonalý týpek, ktorý snáď ani neverím, že niekde existuje. A jeho rodičia taktiež. Delia bola sympoška a jej reakciu taktiež dokážem pochopiť, takže akoby sa tam ani nič nestalo. Ich dialógy boli fajn, vtipné a asi najzaujímavejšie na celom príbehu samozrejme. Príjemné, také ľahké a milé, vtipné a trošku okorenené.

PandickaAdka2
30.09.2021 2 z 5

Poctivo som čítala do polovice, potom som musela preskakovať. Taká strašná nuda to bola. O týždeň si na ňu ani nespomeniem.

NikolaSkop
26.09.2021 5 z 5

Super oddychovka. :)) kniha me moc bavila a velmi se tesim na pokracovani se Zoe :)

Anna195
14.09.2021 5 z 5

Určite ste už zaregistrovali množstvo pozitívnych recenzií na túto knihu, no musím povedať, že kniha si všetky tieto pozitívne recenzie oprávnene zaslúži. Príbeh splnil všetky moje očkovania, ktoré som mala, pretože je plný vtipných scénok, humoru a tej správnej romantiky. Už veľmi dlho som nečítala, tak vtipnú knihu.

Obe hlavné postavy si ma získali hneď na začiatku, a ani po dočítaní som sa s nimi nechcela rozlúčiť. Delia bola typ ženskej postavy, ktorá mi úplne sadla, bola vtipná, milá a jej sarkazmus som žrala. A samozrejme Zach za ňou rozhodne nezaostával, pretože tiež sršal skvelým humorom. Obaja sa úžasne dopĺňali a hneď som mala pocit pri čítaní, že títo dvaja sú si jednoducho súdení, a tá ich chémia medzi nimi fungovala na 100%. Autorku veľmi chválim za vytvorenie takýchto úžasných postáv, pretože ja som si týchto dvoch, skrytých introvertov, zamilovala.

Podstatnú časť príbehu tvoria správy, a práve tu som sa veľmi obávala, že tieto správy ma budú nudiť, ale bolo to presne naopak, pretože tieto správy ma nesmierne bavili a užívala som si ich. Kniha síce má jednoduchšiu zápletku, ale mne táto jednoduchšia zápletka do príbehu veľmi dobre zapasovala. Príbeh si doslova pýtal menej dramatickú zápletku, a tú mi aj autorka ponúkla.

Nemôžem nespomenúť domáceho miláčika-kozliatko, ktoré veľmi dobre zapadlo do streleného príbehu Zacha a Delii.

Knihu som si nesmierne užila, a ak ste ju ešte nečítali smelo do toho, pretože ja sa už neviem dočkať ďalšej časti od autorky, ktorá má úžasný humor.

láska omyly

Teagan Hunter
americká
2021  78%Láska cez správy
2021  75%Chce sa mi s tebou m(a)ilovať
2022  82%Nedám Ti (vedieť)
2023  88%Pukom do srdca
2022  83%Ešte! (mi daj šancu)

Kniha Láska cez správy je v