Vicious: Divoká láska

Emilia Říká se, že láska a nenávist jsou stejné pocity, jen zrozené za jiných okolností. Je to pravda. Muž, který ke mně přichází v mých snech, mě taky pronásleduje v mých nočních můrách. Je to vynikající právník. Prohnaný zločinec. Neodolatelný lhář. Před deseti lety mě donutil utéct z malého města, kde jsme žili. Teď si pro mě přišel do New Yorku a neodejde, dokud nepůjdu s ním. Vicious Je to hladovějící umělkyně. Krásná a pomíjivá jako třešňový květ. Před deseti lety vtrhla do mého života a všechno obrátila vzhůru nohama. Emilia LeBlancová je totálně mimo můj dosah. Je to totiž bývalá přítelkyně mého nejlepšího kamaráda. Žena, která zná moje nejtemnější tajemství. To by mělo stačit, abych se za ní přestal honit. Ale nestačí. Jenže ona mě nenávidí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/413461/vicious-divoka-laska-VhQ-413461.png 4.4138

Hříšníci 1.

Vydáno, Baronet

Vicious, 2016

Kniha Vicious: Divoká láska

peitho.1
včera

Tak tohle byla jízda! Konečně pořádný badboy z kterého se na konci naprosto nereálně nestane totální klaďas a navíc má hlavu a patu i fakt, proč je jaký je. Já jsem si četbu užila a Vica s láskou nenáviděla ;) Pro mě oživení tohoto žánru a budu se těšit na další díly.

Pedruska01
12. listopadu

Ehm...hmm.
Jo. Prostě nemám slov. Prostě pane bože. :D Kniha se četla neskutečně dobře a hrozně rychle. Až moc. (Ačkoliv, tohle nikdy zvlášť neřeším, protože se to stát může, tak mě zklamalo a zároveň nemile překvapilo to obrovské množství překlepů, které mi tentokrát rvaly neskutečně oči. Ale no tak!) Kniha je dělená na dva pohledy hlavních hrdinů, což oceňuji, protože čtenář může vidět jednu situaci několika páry očí a vždycky se toho dozví víc. Oba pohledy mě bavily - neskutečně. Dokonce tam bylo i pár vsuvek, které byly zasazeny do minulosti a upřímně jsem občas zalitovala, že celá kniha není z toho období. Nehorázně se mi to líbilo a hrozně bavilo. Dlouho jsem se nesetkala s knihou v tomto žánru, která by mě tahle pohltila. Dokonale mi sedla.
Hlavní hrdinka Emilia byla hrozně fajn holka, u které jsem neměla výhrady. Až možná na její výstřední a hrůzný styl oblékaní. Jinak jsem jí měla ráda a fandila jí. Obdivovala jsem, jak byla silná a když naopak odhalila slabost, odpustila jsem jí to z mnoha důvodů. Obdivovala jsem ty vnitřní boje, ty činy a kroky.
Druhý hlavní hrdina mi hned a zcela nekompromisně ukradl srdce. Jmenuje se Baron (příšerný jméno), lepší je Vic a hned od prvních stránek, kdy se objevil na scéně jsem mu dokonale propadla. Byl to prohnanej, zákeřněj bastard, kterej se nebál absolutně ničeho a já jsem se do něj úplně zamilovala. Totálně. Vážně to byl zločinec, který si na vše vytvořil neprůstřelnou smlouvu jako ďábelský právník. Přesto měl můj obdiv, co všechno zažil, co musel. Chápala jsem jeho rozhodnutí, chladnokrevnost, agresivitu. Nestydatě jsem si ho/to užívala. Ty jeho výbuchy, bitky a konfrontace s Deanem - žárlivost, posedlost. :)
Ty dva dohromady byly jako dva elementy, kteří nemůžou být v jedný místnosti, ale přesto musí, protože na tom závisí jejich život. Byli pro sebe stvořeni, jen se museli k tomu dopracovat přes to bahno. V této knize šlo o ty dva, o city, přiznání. Samozřejmě to spestřoval i děj kolem, který byl zajímavým a místy i dost napínavým rozptýlením.
Musím se přiznat, že tahle dobře napsanou knihu o tak silných emocích a osobnostech jsem dlouho nečetla. Bylo to pro mě dokonalé. Mnohokrát mě to převálcovalo a rozsekalo. Paradoxně to nebylo laciné v rámci žánru. Bylo to skvostné. Tohle bylo moje první setkání s autorkou a rozhodně ne poslední, na to si můžete vsadit. :D Hodně se těším na další díl, protože Deana jsem si nehorázně oblíbila a když jsem zjistila, kdo mu bude dělat "parťáka", šla jsem do kolen. To jako vážně?! A to mám čekat až do března?! Kriste pane.
Za mě to bylo naprosto výborné psané dílo. Užila jsem si to, pobavila jsem se - debilní úsměv jsem měla na tváři po celou dobu čtení, hlavně v kapitolách, které vyprávěl ten zmetek Vicious. Byla bych radši, kdyby ta kniha byla delší, jak skvělé to bylo. Oceňovala jsem hrozně to, že Vic byl opravdu bastard téměř až do konce. Většinou tomu tak není, ti "zlí" vyměknou někde v chabé půlce knihy a pak to je samý cukrkandl. Ne. Tady to bylo luxusní, přesně pro mě. :)
Závěr byl naopak hrozně milý a vůbec ne nějaké přeslazené klišé, což bylo další velké plus. Bravo - příběhu. Bravo - autorce. Hrozně se to povedlo, jsem nadšená, takže rozhodně doporučuju, všema deseti a velká škoda, že to může dostat jen pět hvězd. :)

Anežka524
08. listopadu

Čteno v angličtině. Vydařená kniha, celkem se podobá na Nádech od Penelope douglas(i když Nádech je podle mého o něco lepší). Je to už nějaká doba, co jsem to četla, ale nepamatuji si, že by mi na knize něco nějak zvlášť vadilo. Určitě se řadí, do lepších knih tohoto žánru.

Petra-1
08. listopadu

Napínavá a tajemná kniha. Děj je odhalovány postupně a a z knihy sálá tajemství. Dokázala mě vtáhnout do děje a přezdívka VICIOUS opravdu sedí, protože na mě působil zlovestně, tajemně a sexy. Skvělá kniha s originálním příběhem.

TerezaMondeková
06. listopadu

BOMBA!!! ♥♥♥
Nikdy jsem moc nechápala, když někdo řekl, že láska a nenávist je jeden a ten samý cit. Jak může někdo k někomu cítit lásku a zároveň nenávist...?! Po přečtení této knihy jsem to sama pochopila z vlastních pocitů, které jsem měla během knihy. Hlavního hrdinu jsem si zamilovala a zároveň ho nenáviděla.
Hlavní hrdina byl opravdu hajzl, sobec, nafoukanec, zbohatlík... šikanoval, ponižoval, vyhrožoval a tohle všechno dělal holce, kterou ve skutečnosti nenáviděl a miloval zároveň. Líbilo se mi, že byl hlavní hrdina takový hajzl, naháněl hrůzu... Líbilo se mi, že autorka neudělala to, že se ze zlého kluka najednou stane hodný kluk, který se snaží všechno napravit, chovat se ke všem dobře. Ale zase se mi nelíbí lidi, kteří šikanují, ponižují, aby měli navrch nad ostatními, aby se cítili silní... Prostě nenávist a láska zároveň.
Líbí se mi, že to není ta typická "romantická slaďárna". Překvapení v knize rozhodně nechybí a nechybí ani originalita. Moc se mi líbilo, jak tam byly ty kapitoly z minulosti, protože jsme se pak přesně dozvěděli, jak to mezi nimi bylo, co se v minulosti stalo. Taky musím říct, že se mi líbilo, jak autorka vymyslela tu minulost hlavního hrdiny... to s jeho matkou, nevlastní matkou, otcem, ty jizvy... myslím, že to bylo skvěle vymyšlený, zapadalo to do sebe, dodalo to příběhu šmrnc. Ale čekala bych lepší epilog.
P.S. Láska a nenávist jsou stejné pocity! ♥

Více v mé recenzi - https://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/miloval-ji-i-kdyz-ji-nenavidel-12071

Tesset
03. listopadu

Čtení mě bavilo a strašně rychle to uteklo, ale příběh a postavy už mě tak nenadchnuly. Jasně, vždycky je to o tom, že ten arogantní děvkař nakonec miluje jen tu jednu jedinou, ale tady mi přišlo jeho chování už přehnané.

Nika320
03. listopadu

Tato kniha není pro každého, ale "kurva" pro mě je!! Líbí se to napětí mezi nimi. On je sice kretén, ale jediné co nezvládl, bylo vyjádřit se. Knihy, kde se borec romanticky svěřuje holkám je prostě nuda. TAHLE KNIHA MÁ GRÁDY

Katie88
01. listopadu

První polovina knížky mě provázela taková ta naděje a dobrej potenciál dalšího vývoje. Když pak po první polovině člověk zjistí, že hrdina je furt stejnej blbec, jakým býval, tak už ztratí nervy. Jasný, chápu že jako "bad guy" má být hrozně sexy a přitažlivý, ale já asi dávám přednost v zásadě hodným klukům anebo aspoň těm, kteří si za roky prošli nějakým rozvojem... Bohužel ani ve fikci nad tím oči nezavřu.