Vicious: Divoká láska

Emilia Říká se, že láska a nenávist jsou stejné pocity, jen zrozené za jiných okolností. Je to pravda. Muž, který ke mně přichází v mých snech, mě taky pronásleduje v mých nočních můrách. Je to vynikající právník. Prohnaný zločinec. Neodolatelný lhář. Před deseti lety mě donutil utéct z malého města, kde jsme žili. Teď si pro mě přišel do New Yorku a neodejde, dokud nepůjdu s ním. Vicious Je to hladovějící umělkyně. Krásná a pomíjivá jako třešňový květ. Před deseti lety vtrhla do mého života a všechno obrátila vzhůru nohama. Emilia LeBlancová je totálně mimo můj dosah. Je to totiž bývalá přítelkyně mého nejlepšího kamaráda. Žena, která zná moje nejtemnější tajemství. To by mělo stačit, abych se za ní přestal honit. Ale nestačí. Jenže ona mě nenávidí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413461/big_vicious-divoka-laska-VhQ-413461.png 4.3684

Hříšníci 1.

Vydáno: , Baronet

Vicious, 2016

Kniha Vicious: Divoká láska

Heri76
18. listopadu

Tak nevím, řekla jsem si, že nejdříve přečtu celou, dosud vydanou sérii a pak budu hodnotit. Vic je opravdu, ale opravdu pořádnej kretén, který mi polovinu knihy ležel v žaludku a dráždil a dráždil. Způsoboval mi „ pálení žáhy“ do takové míry, až jsem ho začala milovat. Jeho komplikovaná osobnost, to jak se choval k Emilii, čím prošel, ta černota a prázdnota jeho duše …. mistrně napsané. Opravdu jsem se snažila o shovívavý náhled a pochopení jeho psychologického rozpoložení, přesto jsem mu kolikrát v duchu řekla „ty kreténe“ a Millie zase „ty náno hloupá“. A že mi jako blbka v mnohém opravdu připadala. Nicméně, četlo se to fakt dobře, bavilo mě to a vůbec se nebudu bránit přečíst si knihu po nějaké době znovu a to mohu říct o málokteré knize. Líbil se mi pohled jeho i její. Tenhle styl psaní mi vyhovuje a mám ho ráda. Zejména pohled na stejnou situaci dvojím viděním. Je to oddechovka, na odreagování pro mě dobré. Ale jo vím, dobré!

EasyReads

(+ SPOILER) Několikrát jsem uvažovala, že knihu odložím. Vicious a HotHoles jsou jedny z nejhorších jmen/přezdívek, které si dokážu představit a skřípala jsem zuby pokaždé, když je autorka použila.
Když jsem se však odprostila od mylné představy, že kniha vypráví o dvou lidech, kteří jsou psychicky v pořádku, přestala jsem mít urgentní nutkání prohnat si kulku hlavou.

Na začátku jsem si myslela, že je Vic jen standardním hňupem, který je v podobném žánru se zápletkou "enemies to lovers" běžný. On je však daleko horší. Je přesně tím typem člověka, od kterého byste se v reálném životě drželi co nejdál.
Emilie nemá páteř, kapku sebeúcty a dle mého názoru i ona potřebuje psychoterapii. On ji může urážet a ponižovat, jak se mu zlíbí, a ona po něm přesto neustále touží. Jedná se tedy spíš o "bullies to lovers", což očividně není moje parketa.
Příšerně mě jejich vztah rozčiloval, než jsem se smířila s faktem, že Vic je regulérní psychopat. Toto zjištění mi pomohlo neočekávat od něho jakoukoli nápravu, omluvu nebo výčitky.

Stále nemám ani pro jednoho z hlavních hrdinů pochopení a rozhodně nejsou postavami, které bych si oblíbila. Na druhou stranu jako origin story budoucího sériového vraha to nebylo nezajímavé čtení. Přesto však další části téhle série číst prozatím nehodlám.

Hatshepsut

Tento díl mám z celé série nejraději. Autorka svým psaním dokáže v člověku probudit neuvěřitelné emoce a není možné se odtrhnout od knihy. Příběh Emílie a Viciouse byl pro mě silným prožitkem a určitě se k této knize a vlastně celé sérii vrátím.

Jita160

Hříšník, ano přesně takhle si ho představují Vicious to je on...
Bravůrně napsaný čtivý příběh,který vás strhne.
Láska a nenávist ...ale ne jen tak ledajaká.
Vicious a Emilia ti spolu nemůžou být ,ale přesto to nejde jinak....
Tohle bude rozhodně skvělá série Hříšníků ,kterou si já rozhodně nenechám ujíd.
DOPORUČUJI !!!!

nikca3976

Tuhle knížku jsem si úplně maximálně zamilovala...
Hlavní hrdina pěknej grázlík,měla jsem chuť ho praštit,ale to dávalo knize to její kouzlo...️

nina3905

Romantická kniha, ktorá vás vtiahne do deja vďaka zobrazenému deštruktívnemu vzťahu hlavných hrdinov (zlý chlapec - naivné dievča). Príbeh mál rýchly spád, predvídateľný, ale "čtivý". Páčilo sa mi, že som sa v knihe stretla s postavami z predchádzajúceho dielu.

Raislin

Úplně skvělá kniha. Dost temná. Je vidět, že peníze štěstí nepřinesou. Super čtení na dovolené!

badliar_id

Už delší dobu jsem po téhle sérii pokukovala a díky tiktoku (opět! tiktok je vážně skvělá aplikace!) jsem se do ní pustila.
První díl, tudíž Vicious, byl fajn. Jo, to jsou správná slova. Příběh byl čtivý a pocity byly krásně popsaný. Teď nastává ten problém, který jsem po čas knihy měla.
Vic byl vážně ale vážně krutý, ale zároveň se pak začal chovat mile a vy jste měli problém ho nenávidět. Mám s ním vážně divný vztah :D.
Jednu chvíli bych ho rozpárala, ale pak přišla cute chvíle a já ho měla opět ráda :dd.
Emilia byla fajn postava! Líbilo se mi, jak se i přes to všechno držela a snažila se držet hlavu vzpřímenou! Jejich vztah byl vážně toxický a občas mi dělalo problém číst dál, ale nakonec jsem si je oblíbila..
Je to všechno jedno velké klišé, protože je snad všem jasný, jak to asi dopadne :D. Budu se opakovat asi po sté, ale mě tyhle klišé věci prostě baví. Je to moje comfort čtení..
Jsem zvědavá na další díl - příběh Deana a Rosie.. 3.5/5

Než se do knihy pustíte určitě se nejdříve koukněte na TW!! (šikana, násilí atd..)