Mona7741 Mona7741 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velice povedená kniha, která se čte sama a chytí za srdce.

29.09.2022 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Bomba!! Příběh mě pohltil a nepustil. Velmi poutavě psáno, lidsky, tak opravdově, že se člověk lehce s knihou sžije. Nějakou dobu jistě mou mysl neopustí. Autorka po 3.přečtené knize se stává mojí oblíbenou.

26.09.2023 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Knihy paní Mornštajnové mi velice sedí, jsou bezva čtivé a hlavně vždy pro mě mají hluboký a silný obsah, který mě u každé knihy dovede až k slzám.
Tento příběh opět dojemný, smutný, silný, rodinný...
Dětské dívčí postavy u všech knih autorky jsou podobné, až se mi zdá jak když se veškerý děj odehrává o jedné dívce. Ale to není rušivý element, jen poznatek.
Konec se mi zdál příliš utnutý.
Za mně zatím vede Les v domě a Hana. Tuto a Listopád hodnotím podobně.

05.04.2024 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Krásný příběh. Napínavé, romantické, smutné.

29.09.2022 4 z 5

Zvedá se vítr Zvedá se vítr Kateřina Surmanová

Ufff, jsem ráda, že jsem konečně zdárně prokousala ke konci. Toto bylo zklamání, od knihy jsem čekala úplně něco jiného. Nebavilo mě to, neseděl mi styl psaní, vleklé vybarvování krajiny a přeskakování v čase a od jedné postavy k jiné. Když už jsem se konečně trochu začetla, ejhle jsem byla zase jinde. A strašidelné nebo hororové mi to rozhodně nepřišlo.

10.02.2024 2 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Moc poutavá kniha, která pohltí a jentak nepustí. Autorka se stává po 3.přečtené knize mojí oblíbenou. Čte se opravdu dobře. Tato kniha mi přišla asi nejméně strašidelná. A hvězdičku ubírám jen za trošku přehnané a v mých očích nedotažené duchovno, přiliš mi to smysl nedávalo.

07.11.2023 4 z 5

Drzý bastard Drzý bastard Vi Keeland

Kniha mi sedla, nepřišla mi tolik ,,přeslazená" oproti ostatním co jsem od těchto autorek zatím četla. Nechyběl humor a láska, která překonává osudové překážky.

29.09.2022 5 z 5

Tisíce metrů ode dna Tisíce metrů ode dna Jasmin Schreiber

První co mě na knize zaujalo byla obálka, dýchla na mě tak pozitivně. Příběh však byl naopak smutný, silný, nutící k zamyšlení nad lidskou existencí. Paradoxně se vyskytovaly i vtipné momenty, možná řekla bych až ,,ulítlé". Celou dobu čtení jsem byla rozhodnutá, že dám hvězdičky 3, protože jsem se ze začátku nemohla začíst a úplně mě nebavily vzpomínkové pasáže na bratra (rybičky, dinosauři, vesmír apod.), které byly pro příběh nezbytné. Ale dojemný závěr rozhodl o 4 hvězdičkách. Doporučuji přečíst.

13.10.2023 4 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Musím říct, že pro mě nečekaná bomba. Knihu jsem měla už nějakou dobu doma a až teď jsem se k ní dostala. Od začátku jsem byla překvapená o jaké napínavé čtení jde. Čas nad stránkami neskutečně letěl a já jsem byla stále velmi zvědavá. A to i stále jsem, nejde nepřečíst si pokračování. Úplně slyším skřety vřeštit... Po dlouhé době dávám 5*.

28.02.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Moje druhá kniha od autorky. Poutavý, ponurý příběh, až z děje mrazí. Ale úplně mi nesedl námět na smyšlené dějiny našeho státu...co by bylo, kdyby to vše dopadlo jinak....
Má první přečtená kniha autorky Hana mě pohltila o trochu více.

26.01.2023 4 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Musím říct, že kniha byla velkým zklamáním. Četla se mi velice špatně, těžce jsem se orientovala kdo momentálně děj vypráví. Vadilo mi skákání v čase, nadpisy kapitol hrůza.
Dlouho mi trvalo než jsem dočetla a v hlavě z této knihy mám jeden velký chaos.
Ale samozřejmě před paní Stanislawou smekám.

13.10.2021 1 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Sedí mi styl psaní autorky. Knihy se čtou lehce, jsou poutavé, ponuré, napínavé. Skvěle popsaný ráz krajiny. Dávám 3 hvězdičky, protože v porovnání se mi Stříbrná cesta líbila o chlup více.

31.01.2023 3 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Byla jsem překvapená jak se kniha pěkně čte, bavila mě. Akorát hlavní zápletka mi přišla příliš brzy prokouknutelná, čekala jsem zamotanější rozuzlení.

03.01.2023 4 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Po dlouhé době jsem pro odlehčení sáhla po ,,slaďárně". Takto nazývám knihy romantického a sexuálního rázu, které poslední dobou již nevyhledávám. Jejich děj mi většinou připadá jako nerealistická pohádka. Ale i přesto musím říct, že mě kniha bavila a četla se skvěle. Nechyběla láska, neodolatelný muž, ale i humor a úsměvné situace. Být mi 17 let, byla bych nadšená....

26.09.2023 4 z 5

Město strachu Město strachu Alexander Gordon Smith

Bohužel i já musím souhlasit, že se jedná o slabší díl. Nějak mě ten děj prostě nedokázal vtáhnout, už takové hodně překombinované. A chybí hlavní téma - věznice Výheň, která byla tolik fascinující a dávala celému předchozímu ději ten pravý wow efekt.

11.09.2023 3 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti Alexander Gordon Smith

Musím říct, že pro mě tato série BOMBA! Čtivé, napínavé, nepředvídatelné. Ikdyž jsem podobný styl knih nikdy nečetla, tak toto bylo pro mě velké překvapení. A mrzí mě, že už mám přečteno. Mám takový pocit, že mi málo která kniha teď tak sedne do noty a těžko budu hledat jinou, která mě bude tolik bavit.

27.03.2023 5 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Moc fajn kniha, která se čte skvěle.
Opět jedna z oddechových ,,slaďáren".
Až příliš pohádkové a idylické na běžný život.

30.12.2023 4 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

První dvě třetiny knihy napínavé, přečtené jedním dech.
U poslední třetiny musím přiznat, že jsem se chvílemi nudila, takové vleklé vypravění o životě po osvobození.
Čtvrtou hvězdu přidávám za to, že byla kniha psána dle skutečného příběhu,
a za přiložené fotografie.

21.11.2023 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

No, nevím... Moje druhá kniha od autorky, po Upálených, která mi sedla... Knihy se čtou dobře. Ale u Jámy jsem čekala více a wau efekt nepřicházel. Mám pocit, že mi v závěru muselo něco unikat, protože se mi to celé nějak neuzavřelo...

10.05.2023 3 z 5

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

Příběh velmi čtivý. Nechápu jak žena mohla v takových podmínkách žít, probouzet v sobě sílu na každý nový den plný utrpení a následovat svojí lásku.
Konec moc ukvapený, chyběl moment k dojetí.

12.04.2023 4 z 5