Misha224 Misha224 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Pěkná a velmi čtivá kniha.Dlouho ji budu mít v paměti. Těžká doba a tvrdý kraj. Jelikož do tohoto kraje každoročně jezdíme a míjíme "Šikmý kostel", byla kniha jasnou volbou.

01.10.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Velmi silný příběh, který vás nutí k zamyšlení,jak se nechovat ke svým dětem. Takový konec jsem nečekala, hodně smutna kniha.

27.05.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Jako vždy skvělý a poutavý příběh. Paní Mornštajnova mne nikdy nezklame..

11.12.2019 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Je to smutné čtení o lidském utrpení v koncentračních táborech. Každý z nás by měl zas a znova číst tyto příběhy, které se staly a jsou smutnou vzpomínkou zvěrstva páchána na lidech. Je pozoruhodné kolik síly najde matka, aby ochránila své dítě.

12.08.2018 5 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Byla to hodně čtivá a dechberouci kniha. Je až neuvěřitelné kolik hrůzy museli zažít ti, kteří pomáhali nebo byli příbuzní s parašutisty.. Za život jednoho vyhladit celou vesnici a ještě pozabíjet další..Smutně čtení je doplněno autentickými fotografiemi..

21.04.2021 4 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Nemůžu jinak než plný počet! Úžasný příběh!

04.03.2019 5 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Úžasné příběhy tří žen a jejich osudů. Kniha se četla sama. Prostě takové čteníčko že života.

13.10.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Nemůžu jinak než hodnotit plným počtem. Kniha je velmi silná a určitě bude mít v mé knihovně své místo. Příběh, na který nezapomenu..

10.12.2018 5 z 5

Jako bychom dnes zemřít měli Jako bychom dnes zemřít měli Miloš Doležal

Tato kniha mě hodně zasáhla. Umučení nevinného člověka, který se ničím neprovinil, snad jen tím, že žil ve špatné době!! A co je na tom nejhorší, je to, že za to nebyl nikdo potrestán!

10.09.2018 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Není nic, co bych mohla knize vytknout. Naprosto dokonale a poutavě vymyšlený příběh, který se odehrává za války. Pro mě kniha, která neopustí mou knihovnu!

03.07.2018 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Tahle kniha mne dostala. Stejně zajímavý příběh jako u Tatéra z Osvětimi. Je to až neskutečné, když si představím, co si musela tato žena vytrpět v Osvětimi a gulagu. Obdivuhodné, že to vše přežila.

23.03.2020 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Poutavá a čtivá kniha. Příběh, který se zdánlivě odehrává na houbách, ale čím víc se čtenář ponoří do děje, zjistí, že nic není tak, jak to vypadá...

06.01.2019 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nápad určitě nebyl špatný, ale pro mě byla kniha hodně zdlouhavá a stálo mě dost sil, abych knihu vůbec dočetla.

26.04.2018 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Pěkný a zároveň smutný příběh muže jménem Ove. Mrzutý soused,ktery ztratil chuť žít a všem kolem sebe znepříjemňuje život. Jak to tak bývá, do života mu vstoupí někdo, kdo mu pomůže najít smysl žití a to vše je okořeněné špetkou humoru..

04.12.2020

Sedm dopisů z lásky Sedm dopisů z lásky Sinéad Moriarty

Je to smutný příběh rodiny, která se musí vypořádat s krutou hrou osudu. Je až neskutečné, když pomyslím, že takové případy se skutečně staly.V knize bych nemusela mít část o Riley a Zachovi, toužila jsem jen co nejdříve zjistit, jak dopadne Ben...

27.07.2020 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Opět krásná kniha od této autorky. Příběh jedné rodiny, který postupně odkrývá různá tajemství. Nemohu jinak než doporučit všem...

25.05.2020 5 z 5

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Nádherný a čtivý příběh, ve kterém se prolínají dvě časové linie. Smutný příběh inspirovaný skutečnými událostmi..

16.01.2019 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Fajn čtení, příjemná oddychovka. Příběhy jsou ze života a mnohé z nás se v nich najdeme. Krásné ilustrace jsou třešničkou na dortu..

05.02.2018 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Kniha, která se čte jedním dechem.

28.06.2019 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Smutná a děsivá kniha,o hrůzach, které museli lidé přežít na Sibiři.

30.11.2018 5 z 5