Sedm dopisů z lásky

Každý rok na narozeniny své milované dcery Izzy píše Sarah dopis. Nyní je Izzy právě sedm let a Sarah zjišťuje, že je těhotná. Slibuje Izzy, že s příchodem bratříčka bude jejich rodina konečně kompletní. Když však Sarah o několik měsíců později zkolabuje, má Izzy pocit, že bezpečný život skončil. V sázce je všechno – život Sáry i nenarozeného bratříčka. Sáře dochází čas a rodina se musí rychle rozhodnout. Překonají Sářini nejbližší zármutek a hněv, aby mohli udělat to nejlepší rozhodnutí? Mohou si vzájemně odpustit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427623/big_sedm-dopisu-z-lasky-Ffg-427623.jpg 4.5154

Vydáno: , Ikar (ČR)

Seven Letters, 2019

Kniha Sedm dopisů z lásky

KatkaHutyrová

Moje druhé setkání s autorkou - a opět nezapomenutelné. Ale očekávala jsem, že tahle kniha bude úžasná.
Neuvěřitelně silný příběh, který je plný emocí a rozporuplných pocitů. Tahle knížka není ani zdaleka taková, jak se na první pohled tváří. Anotace toho záměrně prozrazuje velmi málo.
Tohle je kniha o životě - o tom, jaký opravdu je. Krásný. Ale také krutý a nelítostný.
Kniha pro všechny, kteří si z nějakého důvodu potřebují připomenout, na čem v životě opravdu záleží.
Knížka je velice inspirativní. Všechno je pomíjivé a nikdo nemá času nazbyt. Mládí nic nezaručuje.
Smutné téma, které ovšem podané neuvěřitelně čtivě a citlivě. Při čtení jsem několikrát plakala.

Holly.W
13.12.2022

Silná, dojemná, srdceryvná kniha. Kniha o velkém, nekonečně těžkém rozhodnutí – co je správné pro jednoho člena rodiny, nemusí být správné pro druhého. Kniha o síle a soudržnosti rodiny, o lásce ke svým blízkým. Líbilo se mi, že ač je ústředním bodem tragédie, tak sledujeme i osudy ostatních členů rodiny, jejich životy jdou dál a oni musí pokračovat. Všechny jsem si je oblíbila a trpěla s nimi. Tato kniha čtenáře také přiměje se zamyslet nad tím, že nic není samozřejmé. Člověk by si měl vážit svého života, toho, že je zdravý, měl by svým milovaným říkat, jak je má rád. Protože stačí vteřina a všechno může být jinak. Jediné, co bych vytkla, že ke konci toho bylo už moc. Už se to moc vleklo a opakovalo. Kniha si zasloužila méně stran, rychlejší ukončení. Nicméně ve mně zanechala hluboký dojem a určitě si přečtu i další dílko od této autorky.

ivanaci
02.06.2022

Moc smutné, neměla jsem sílu dočíst

Ivanule
06.05.2022

Tak tato kniha a tento příběh od autorky mě opět dostal!! Krásný i když opravdu smutný příběh ze života

dana8437
21.02.2022

Opět krásný, ale smutný a dojemný příběh z pera této autorky, která to fakt umí! Zase a znovu jsem si pobrečela u této knížky. I přestože knihy této spisovatelky jsou smutné, tak doufám, že opět něco vyjde, protože i přes smutek je v knize vždy plno lásky, citu a neuvěřitelné síly rodiny a přátelství!

Jirinamac
12.12.2021

Úžasná rodina. Ztráta nejbližších je vždycky bolestivá a nenahraditelná, ale tady to určitě zmírní, že členové této rodiny budou mít vzájemnou oporu. Kéž by to tak fungovalo všude, že rodina se dokáže podržet.

eva3992
07.12.2021

Sarah má v životě vše, co chtěla. Milujícího manžela, krásnou dcerku Izzy a teď je konečně těhotná. Vše je v pořádku ale jen do té doby, než Sarah zkolabuje. Izzy má pocit, že vše, na čem záleželo je pryč. A ohledně Sarah i nenarozeného miminka je budoucnost nejasná. Dokáže se při neštěstí celá rodina stmelit a všechno si odpustit?

Od autorky jsem četla knihu Dobrá matka, ze které jsem byla neskutečně nadšená, a proto jsem měla tentokrát opravdu vysoká očekávání. A to byl možná můj problém, protože tato kniha si mě nezískala.

Kniha je psána čtivě, jednoduše a přehledně, ale… Celá první třetina je jen o tom, že se seznamujeme s rodinou a se spoustou dalších lidí. Mnoho dalších kapitol je o patnáctileté Riley, která řeší svůj milostný život, a to mi taky úplně nesedělo. Samotná zápletka byla zajímavá, smutná a dojemná. Můj pocit z toho však kazil manžel Sarah, který mi celou dobu lezl neskutečně na nervy. Čekala jsem také více informací o napsaných dopisech, ty tam byly opravdu jen okrajově.

Díky tomu všemu jsem si knihu neužila stejně jako tu předchozí a myslím, že na ni brzy zapomenu. Na autorku však rozhodně nezanevřu a pokud ji u nás vyjde další kniha, ráda si ji přečtu.

3,5*/5*

nicole1990
31.08.2021

Hrozně smutný příběh jedné rodiny nejhorší,co se může stát . U knížky jsem si hodně pobrečela. Tahle knížka ve mě dlouho zůstane. Važme si toho,co máme jelikož nikdy nevíme,co se může stát.