midone midone komentáře u knih

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Pěkné, trefné, top strop roztomilé s krásnými kresbami.

13.04.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tak z těch ód, co se tu pějí bych minimálně čekala, že mi kniha uvaří kafe, vyluxuje a setře celou domácnost a na závěr ještě natočí moji oblíbenou příchuť zmrzliny. Koukala jsem na film, četla jsem knihu, byla na tom v divadle, četla jsem snad tunu rozborů a........... nic. Nejdříve jsem si myslela, že jsem snad úplně blbá a nic jsem nepochopila. Že na to nejsem dost stará, ale ono snad i ne. Já to pochopila, doufám, správně. Je to o povahách, vztazích mezi lidmi, o rozdílných pohledech ze života dětí a dospělých a navíc skrz na skrz protkané citáty. Každý v tom údajně najde něco jiného. A to je asi ten problém. Ukamenujte mě, ale dle mého názoru je Malý princ stejný jako pohádka Císařovy nové šaty. Znáte ji, ne? Císař přišel na hostinu nahatý a tvrdil, že na sobě má nádherné šaty. Prý kdo je nevidí, není hoden svého postavení. Jistěže každý tvrdil, že šaty vidí, jak jsou krásné a že mu to moc sluší.
Ne, já prostě Malého prince nemám ráda. Nemám prostě ráda, když bych v něčem, podle někoho, měla vidět něco, co tam nevidím. A když nevidím, tak co? Budu jako v pohádce Císařovy nové šaty prohlášena za tupou lhářku.

Převelice se omlouvám, jestli vás má recenze pohoršila nebo naštvala. Pokud na císaři vidíte nádherné šaty, protože máte tak bujnou fantazii, kterou autor tak opěvuje, nic proti vám, pokud se kniha líbí, tak ať. Já vám to rozhodně neberu.

15.04.2022 3 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Ona už anotace napoví, jak je to laciný. Když já to tak miluju. To je tak blbý až je to skvělý.

Z anotace: "bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná"? Jak já tenhle obrat zbožňuju. Už v prvním dílu to byla láska na první přečtení XD.

A další...
"Bela zmítaná prudkou vášní k upírovi Edwardovi...." božínku, to jsou skvosty!

Přečtěte si to, věřte, nebo ne v knize je jich tisíckrát víc. No, buďte k sobě upřímní, kdo by to nechtěl?

14.04.2022 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Cože? To už to skončilo? A tak rychle?

01.05.2020 5 z 5

Tohle je přesně ten díl, kdy pohádka přechází do temnější fantazy. Zbožňuju to!

01.05.2020 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Jde na tuhle knihu dát něco jiného než 5/5? A navíc kdo by neznal legendárního Harryho? Tohle je prostě základ každé knihovny.

01.05.2020 5 z 5

Ale no ták! 71%? Proč? Vždyť je to tak dobrý! Tak originální! Tak zajímavý! Má to příběh, fantazi svět, dobře vymyšlené postavy. Jako nečekejte od toho klasickou fantasy s hlavním hrdinou alá "jsem vyvolený, zachráním celý svět", ale kdo hledá něco, co ještě nečetl, je sirotčinec pro vás.

09.04.2022 5 z 5

U tohoto dílu jsem měla silnou depresi, protože jsem zjistila, že jsem u předposledního dílu a uvědomila si jednu věc. Co budu sakra celé dny dělat, když tu sérii dočtu?

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Nejdřív jsem si myslela, že se bude jednat o primitivní "slaďárnu" , až čtení samotné ukázalo, jak moc jsem se mýlila. Postavy byly velice sympatické a postavené tak, aby jim čtenář rozuměl a pokládal je za své blízké kamarády, skoro jako by je znal roky. Mile mě překvapilo, že v knize se nevyskytuje milostný trojúhelník a ani jedno slovo miluju tě. Kniha je psána z pohledu obou dvou, což umožňovalo sledovat jak na sebe Declan i Juliet reagují a co si o tom druhém myslí.Příběh je krásný a to jak nám pod tím vším hraje docela temná minulost hrdinů, je prostě pecka.

26.04.2020 5 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

To je tedy, musím přiznat, docela dost trefné. A má to hezké ilustrace.

15.04.2022 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Kolik to má stran? Tak 500. No ale stránky ubíhaly tak rychle, že jsem nevěděla kam vůbec mizí.

Koralina Koralina Neil Gaiman

Předtím, než jsem vůbec věděla, že existuje kniha, jsem asi tisíckrát viděla film, který je jedním z mých nejoblíbenějších. Kniha je o něco méně "horororovější" než film, ale to ji má kvalitě rozhodně neubírá. Výborná mrazivá atmosféra, která se zároveň prolíná s pohádkou. Nechápu, jak toho autor docílil....... Rozhodně 5/5

18.04.2022 5 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

No hurá, Eda je zpět. Konečně! Bez něj to nemá šmrnc, no.

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Ale no ták, Bello už nekňuč! To jsem si říkala tak 80% času při čtení tohoto literárního díla. Bylo to, jako když doma nemáte nic k jídlu a zoufale čekáte na toho jednoho člověka, než se vrátí z nákupu a přiveze něco dobrýho. Kdybychom si tuto situaci převedli na tuto knihu, ten člověk se zdržel ve frontě moc dlouho a přijel až další den. Kdyby to nebylo tak návykový a čtivý dala bych tomu rozhodně méně.

14.04.2022 4 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Myslím, že tohle je jedna z těch sérii, která baví. Je to něco úplně jiného, než na co jsme zvyklí. Hlavní hrdina není takový ten "stojí na mně budoucnost světa", je to vlastně antihrdina, což knize neskutečně přidalo. Mimochodem miluju Reichise ♡ a doufám a plně v to věřím, že si ho zamilujete taky.

06.09.2020 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Nedá se někde dát 10* z 5*? Na tuhle knihu to sedí. Definitivně je toto jedna ze sérií, nebo možná jediná série, kde nedokážu najít sebemenší závadu.

24.04.2021 5 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Na tuto knihu se hodí jen dvě slova.. skvělý nápad.
Tyhle povídky jsou opravdu podivné. Tím nemyslím záporný názor, ba naopak naprosto dokonalou knihu, která vás už od prvních kapitol chytne a nepustí. Vůbec nechápu, jak autor dokázal propojit horor s velmi originální a podivnou pohádkou a už vůbec je nepochopitelné, že to spolu tak fungovalo.

27.04.2020 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Asi jsem nedostala to, co jsem čekala. 93% od tří tisíc lidí, to udělalo své.
Jistě, bylo to velmi zajímavé téma. Většina učebnic dějepisu, nebo všeobecně historie se mnohokrát nepozastavuje nad osudy lidí z Litvy, Lotyšska a Estonska za druhé světové války. Bylo fajn se o tom něco dozvědět.
Co mi však chybělo, byly více propracované postavy. Nebo spíše myšlenky Liny. Celá kniha je psána Ich-formou, avšak tak nějak neosobně. Nedokázala jsem si nikoho zvlášť oblíbít, neměla jsem šanci je nějak více poznat a tím s nimi soucítit. Proto to pro mě nebyl tak silný zážitek, jako by měl být.

10.07.2023 3 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Heleďte se, je to dobrý, to jako jo. Čtivý, akční, hlavní hrdinové fajn. Jak se říká: nedrhne to.
Akorát jediné co bych tedy vytkla bude seznámení s Výhní. Oni tam furt hlásají něco ve smyslu; z Výhně se pos* strachy, není úniku, smrt je vysvobození, peklo je vlastně pohodička..... atd.
No a natěšená já si říkám: to je super, z toho se budu klepat strachy a ono.....nic.
Jakože teda pokud je tohle tak strašně bububu, zvrácímstrachy a hrůzu nahánějící, pak tedy nevím, do jaké kategorie patří moje bývalá ZŠ. To byl teprve očistec. Místní žáci, by do Výhně mohli kliďánko jezdit na rekreaci. Oběd by jim chutnal, dozorci sympaťáci, zvířátka, příjemné prostředí, nějaká ta práce pro udržení zdravé mysli, postele místo lavic, co víc si přát.

12.08.2022 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Výborné, výborné výborné. Je to originální má to uvěřitelné postavy, příběh..... Myslím, že zrovna Hunger games je jedna z malá knih se kterou nešlápnete vedle.