MGT MGT komentáře u knih

Svědectví Svědectví Stephen King

Tak jsem právě doběhla maraton.
Jen dva autoři si mohou dovolit psát knihy nad 1000 stran a být si jistí, že se o ně lidé poperou. GRR Martin a King.
*může obsahovat SPOILER*
Svědectví je zcela aktuální kniha aneb kdo se korony bojí, tomu stačí k zešílení přečíst tuto brožuru ????
Pandemie superchřipky zabila 99% světové populace a ti zbývající se dělí klasicky na tábor dobrých a zlých, každý má svého guru Járu, který si svolává své ovečky skrzevá vysílání zasazené do snů.
Sice mi tak úplně nedošlo, proč matka Abagail ty své kumpány poslala na skoro jistou smrt, když se o výsledek postaral někdo z místních, ale co už.
Celou dobu jsem se bála nejvíce o Kojaka (všichni víme jak umí být King zlý na psy).
Zakončení je rozhodně lepší než u Pod kupolí, ale na míle vzdálené geniálnímu rozsekání Temné věže.
KA je kolo

08.04.2020 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Tohle by si měli přečíst mediální masáží zasažení korona-stresaři. Místo mouky by šli nakupovat vzduchové filtry do krytů, které by si měli budovat :)
Aneb co se může stát, když hodíte do akvária městečko plné lidí pochybných povah či duševního zdraví.
Při každé další Kingově knize si říkám, jestli je ten člověk normální. A taky si říkám, že moc nemá rád psy...
Na můj vkus tam sice bylo mnoho postav složitých a splývajících jmen, ale vždycky se mi podařilo je správně identifikovat podle děje kolem nich.

PS: Ollie je hrdina

02.03.2020 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Začátek byl pomalejší, ale pak jsem se začetla stejně jako do Naslouchače. Stejně jako u jedničky mě skoro iritovalo množství cizích pojmů, vše se za každou cenu nemusí nazývat jinak a škoda dvou či tří pravopisných chyb v knize. A při jednom rozhovoru s kapitánem Ilan o sobě promluvila jako o děvčeti (stylem "viděla jsem").
Ale pořád velmi příjemné čtení

21.07.2020 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Autor mě tahal v druhé polovině knihy za nos, když jsem díky náznakům už odsuzovala někoho jiného. Chtěla jsem dát hvězdy čtyři, ale za strhující závěr dávám plný počet.

08.07.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

No nevím, hlavní hrdinka mi přišla, že trpěla nějakou formou mentálního postižení či docela nízkým IQ, Megan byla zase taková zahleděná do sebe, bezcharakterní. Snad jedině Anna byla skoro normální.
Takové snadné čtení.

20.05.2017 3 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

No nevím. Po čase mi došlo, že to musím číst trochu s rezervou. Autor je místy až zbytečně popisný, některé odstavce lze skoro přeskočit, množství (ale opravdu obrovské množství) názvů si vůbec nemusím pamatovat. Je to bohužel svět, kdy má každý kámen či kopeček své jméno a bohatou historii. Ano je to krásné povídání, ale všeho moc škodí.
Celá kniha obsahuje z 90% popis cesty party dobrodruhů. Snad bude dvojka lepší.

13.06.2016 3 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Můj závěr?
Děj série se prakticky vlastně nikam neposunul. Poznali jsme nové tvory, byl uzmut jistý předmět, který nebyl vybojován zpět.
Nejvíce z celé knihy mě zaskočilo, že si 15-ti letá slečna (ač je to lovkyně stínů) neumí představit ráno bez kávy. V takovýchto knihách vždy působí lidé podobného věku (kolem 15-18) ale chovají se kolikrát jako třicátníci.

PS: upíry mám raději podle Kulhánka:)

12.09.2015 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Kniha je super, poněkud zdlouhavé mi přišlo předčítání Knihy (až na charakteristiku a důvod války, to bylo docela psycho). *SPOILER* Skoro celou dobu jsem si myslela, že zatčení je ve skutečnosti zkouška bratrstva.
Na konci knihy byl ještě obsáhlý výklad autora, kde a kdo ho inspiroval ke zrození tohoto díla. K tomu se přiznám, že jsem to zbaběle proletěla a už nečetla, učebnicové výklady významu angoscu a newspeaku mě nebavily.

08.08.2015 4 z 5

Cujo Cujo Stephen King

King vždy dokáže vykreslit postavu a její povahu do takové dokonalosti, že vlastně chápete vše co udělala a proč to udělala. A tím myslím postavy téměř všechny i když pro příběh nejsou zcela zásadní.
Dokonce i myšlenky psa, který bojuje s bolestí a nemocí, která postupně vyhrává. Kdyby mu alespoň v druhé polovině knihy pořád neříkal jménem. To už nebyl Cujo, ale bezduchá bestie, pouhá hmota s nejnižšími pudy. Bylo mi líto i jeho a King je v tomto mistr!

08.04.2017 5 z 5

Za mě teda luxusní záležitost, ač to není Kingovka na jaké jsme všichni zvyklí. Sice nevěřím, že by devítileté dítě (i když je jí skoro deset a je na svůj věk velká) tohlencto zvládlo. Pro mě super čtení s nádechem mystéria, až je s podivem, že je v modrém.

24.02.2017 5 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Úžasný závěr celé série, řekla bych, že i kniha, která se četla nejsnáze.
Nikdy se mi nestalo, že bych u knih nějak viditelně projevovala své pocity, ale tato kniha mě k slzám donutila hned dvakrát...ne, třikrát. Ať chci nebo ne, tento rok jsem byla jedním z čtenářského ka-tet.
Jednou- ne však brzy- se opět k pistolníkovi připojím na jeho cestě pouští tisíce kol od Věže a navštívím jeho kdy a kde.

PS: jen poznámka na okraj-Ka mi občas připadalo jako autorova berlička, která vždy pomohla vybruslit ze situací, které byly už příliš "neřešitelné".

20.12.2016 5 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

...a všichni jsou šťastní a každý má někoho do páru.
Nehledě na to, že jsem četla všechny knihy ve verzi, kdy ten, co to opisoval absolutně nehleděl na nějaké i/y, musím opět vyzdvihnout snadnost a čtivost tohoto díla. Taková příjemná jednoduchá puberťácká romantika:)
A epilog jsem teda (na rozdíl od všech ostatních tady) neobrečela, spíše mě zarazila (a trochu zklamala) skutečnost, že když se jednou něčím stanete, můžete se i odestát.

11.09.2016 3 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Přišlo mi to, jakoby autorka použila stejnou osnovu příběhu jako v knize Město z kostí. Jedna chudák holčina co přišla k průseru jako slepý k houslím a ze které si všichni sednou na zadek, jeden odtažitý, náramně "vtipný", ale jinak neodolatelný chlapec a skupina více či méně si nerozumících lovců.
Nějak mi na konci chybělo vysvětlení toho o co celou dobu šlo-co to vlastně ten mchanický anděl je-ale třeba se to dozvíme v dalších knihách.
Ale zase musím uznat, že se to čte samo, je to nenáročné a milé a autorka umí dobře popsat napětí mezi lidmi, kteří si k sobě moc neumí najít cestu.

28.08.2016 3 z 5

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

Super kniha, ale měla jsem radši Smrtě sklízecího obilí.
Toho děje bylo místy až hodně a stával se chvilkama nepřehledný, ale kde je Smrť, tam nemůže být špatně vůbec nic. Ráda jsem vzpomněla starého Smrďu.

Vyprdnoutsenato

04.02.2016 4 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Série byla prý původně zamýšlená jako trilogie a proto touto knihou končím...radši
Nevím, asi už jsem na tohle (ve svých 27 letech) stará. Nesdílím totální nadšení jako předchozí komentující i když špatná ta kniha určitě taky není.

Spoiler detail:
V knize se řešilo, že zrcadlo nikdo neví kde je a na co je, jak ho použít. Možná mi nějaký kousek neutkvěl v paměti, ale Valentýn přesně věděl. A Anděla si rozhodně nepředstavuju jak mluví sarkasticky, uraženě, čekala jsem velkolepou bytost s nezměrnou inteligencí, ale jeho popis a mluva mi tuhle představu nedal.

21.05.2015 3 z 5

První První Kiera Cass

(SPOILER) Čekala jsem, že se v dalším díle dozvíme jak se pracuje na situaci v království za nového panovníka. Po tom, co jsem si přečetla anotaci dalšího dílu jsem teda zaražena. To se jako všichni rebelové vybili během jedné bojůvky? Maxon a Aspen bez jakéhokoli vysvětlení přáteli? Co aktivity otce Americy?
Když autorka rozehrála i jinou hru než jednoduchou romantiku, měla ji zakončit jinak než jednorázovou bitvou v níž zemřou konfliktní postavy a záporáci jsou bez výjimky vymýceni.
Když už budovala jeden vztah tři knihy, království si klidně ještě jednu zasloužilo.

09.05.2020 3 z 5

Elita Elita Kiera Cass

No nevím... Stále to beru jako oddechovku a žádný hluboký zážitek neočekávám, ale aby 80% knihy probíhalo v duchu "miluju toho, kdo je zrovna blíže". Sérii určitě dočtu a doufám, že se více rozvine linka s králem a rebely ať není ten děj tak plochý.

08.05.2020 3 z 5

Poslední kontinent Poslední kontinent Terry Pratchett

Po dlouhé době opět schůzka s Mrakoplašem. Úžasný to chlap, akorát, že po něm často zůstávají jen sandály.
Krabice od kapesníků velmi pobavila :)
Škoda, že byl poněkud upozaděn příběh knihovníka, který se chudák musel nakonec uzdravit sám a snad dal tu knihovnu zase dopořádku

08.02.2020 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Čtivé, vtipné, ačkoliv mi to kazí iluze o lásce a manželství (čerstvě vdaná). Jo byla to sranda a uteklo to náramně rychle. Akorát jak už někdo níže poznamenal, mělo by se to jmenovat velký pražský erotikon:)
Ps:Bublinu jsem obrečela

23.02.2018 4 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

První třetina pro mě tak na 15% a trápení.
Od Joubertovy návštěvy kniha začala být čtivá a chytla spád,
*SPOILER*
ačkoliv podle mě není reálné, aby člověk s přeřezanými žílami na ruce a navíc dehydratovaný vydržel ještě tak dlouho funkční.
Jako vždy když SK zařadí do děje psa, mi ho bylo hrozně líto.

Holčičku od Toma Gordona mám radši.

26.01.2018 4 z 5