MGT MGT komentáře u knih

Hrrr na ně! Hrrr na ně! Terry Pratchett

No já nevím, příběhy hlídky mě neberou tak jako ostatní, mívala jsem problém identifikovat kdo zrovna mluví.

21.09.2020 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Začátek byl pomalejší, ale pak jsem se začetla stejně jako do Naslouchače. Stejně jako u jedničky mě skoro iritovalo množství cizích pojmů, vše se za každou cenu nemusí nazývat jinak a škoda dvou či tří pravopisných chyb v knize. A při jednom rozhovoru s kapitánem Ilan o sobě promluvila jako o děvčeti (stylem "viděla jsem").
Ale pořád velmi příjemné čtení

21.07.2020 4 z 5

První První Kiera Cass

(SPOILER) Čekala jsem, že se v dalším díle dozvíme jak se pracuje na situaci v království za nového panovníka. Po tom, co jsem si přečetla anotaci dalšího dílu jsem teda zaražena. To se jako všichni rebelové vybili během jedné bojůvky? Maxon a Aspen bez jakéhokoli vysvětlení přáteli? Co aktivity otce Americy?
Když autorka rozehrála i jinou hru než jednoduchou romantiku, měla ji zakončit jinak než jednorázovou bitvou v níž zemřou konfliktní postavy a záporáci jsou bez výjimky vymýceni.
Když už budovala jeden vztah tři knihy, království si klidně ještě jednu zasloužilo.

09.05.2020 3 z 5

Elita Elita Kiera Cass

No nevím... Stále to beru jako oddechovku a žádný hluboký zážitek neočekávám, ale aby 80% knihy probíhalo v duchu "miluju toho, kdo je zrovna blíže". Sérii určitě dočtu a doufám, že se více rozvine linka s králem a rebely ať není ten děj tak plochý.

08.05.2020 3 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Můj první Kotleta
Jako akce dost, až dost :), ale prostě buď už jsem z toho vyrostla (Kulhánka jsem sjela tak před sedmi lety) anebo se Kotleta Kulhánkovi prostě nevyrovná. Asi si budu muset připomenout Cestu krve a přesvedčit se, zda to přešlo věkem, ale pochybuji.
Bohužel nejde ty dva nesrovnávat.

26.04.2020 3 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Tak jsem právě doběhla maraton.
Jen dva autoři si mohou dovolit psát knihy nad 1000 stran a být si jistí, že se o ně lidé poperou. GRR Martin a King.
*může obsahovat SPOILER*
Svědectví je zcela aktuální kniha aneb kdo se korony bojí, tomu stačí k zešílení přečíst tuto brožuru ????
Pandemie superchřipky zabila 99% světové populace a ti zbývající se dělí klasicky na tábor dobrých a zlých, každý má svého guru Járu, který si svolává své ovečky skrzevá vysílání zasazené do snů.
Sice mi tak úplně nedošlo, proč matka Abagail ty své kumpány poslala na skoro jistou smrt, když se o výsledek postaral někdo z místních, ale co už.
Celou dobu jsem se bála nejvíce o Kojaka (všichni víme jak umí být King zlý na psy).
Zakončení je rozhodně lepší než u Pod kupolí, ale na míle vzdálené geniálnímu rozsekání Temné věže.
KA je kolo

08.04.2020 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Tohle by si měli přečíst mediální masáží zasažení korona-stresaři. Místo mouky by šli nakupovat vzduchové filtry do krytů, které by si měli budovat :)
Aneb co se může stát, když hodíte do akvária městečko plné lidí pochybných povah či duševního zdraví.
Při každé další Kingově knize si říkám, jestli je ten člověk normální. A taky si říkám, že moc nemá rád psy...
Na můj vkus tam sice bylo mnoho postav složitých a splývajících jmen, ale vždycky se mi podařilo je správně identifikovat podle děje kolem nich.

PS: Ollie je hrdina

02.03.2020 5 z 5

Poslední kontinent Poslední kontinent Terry Pratchett

Po dlouhé době opět schůzka s Mrakoplašem. Úžasný to chlap, akorát, že po něm často zůstávají jen sandály.
Krabice od kapesníků velmi pobavila :)
Škoda, že byl poněkud upozaděn příběh knihovníka, který se chudák musel nakonec uzdravit sám a snad dal tu knihovnu zase dopořádku

08.02.2020 3 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Červená knihovna+popis sexu. Že se z puťky a vědátorky stane suverénní sexbomba vlastně lusknutím prstu se přehlédnout nedalo, pak kolem sebe z neznámých důvodů oba krouží přes půl knihy...a to vzdychání a sténání...ale tak si to prostě autorka asi představuje :)

06.07.2018 2 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Čtivé, vtipné, ačkoliv mi to kazí iluze o lásce a manželství (čerstvě vdaná). Jo byla to sranda a uteklo to náramně rychle. Akorát jak už někdo níže poznamenal, mělo by se to jmenovat velký pražský erotikon:)
Ps:Bublinu jsem obrečela

23.02.2018 4 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

První třetina pro mě tak na 15% a trápení.
Od Joubertovy návštěvy kniha začala být čtivá a chytla spád,
*SPOILER*
ačkoliv podle mě není reálné, aby člověk s přeřezanými žílami na ruce a navíc dehydratovaný vydržel ještě tak dlouho funkční.
Jako vždy když SK zařadí do děje psa, mi ho bylo hrozně líto.

Holčičku od Toma Gordona mám radši.

26.01.2018 4 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Něco na styl Města z kostí, celkem čtivé.

07.11.2017 3 z 5

Marťanské písky Marťanské písky Arthur Charles Clarke

Krásná kniha. Nejvíce bavila část o cestě na Mars, ale ostatní části nejsou ani omylem horší. Krásný vysněný svět. Přesně tyto knihy mě baví nejvíce a tato extra mě zamrzela, když končila. Ještě bych snesla 100 stran, kde bych se dozvěděla, jak dopadl Jimmy a zda se dozvěděl tu důležitou informaci, s jakou pořídil Hatfield, co samotný Gibson a Kvík...

18.10.2017 5 z 5

Zloděj času Zloděj času Terry Pratchett

Moje fantazie dostala v této knize hodně zabrat, představit si všechny ty kunktátory, skleněné hodiny, auditory seznamující se s lidstvím...
Bylo to, jako kdybyste se vyptávali cihlové zdi, co si myslí o plombování zubů :)

13.10.2017 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Stejně jako první kniha mě ani tato příliš nenadchla. Nevím proč mi vadilo oslovení děti. Prostě to tam vůbec nesedělo a za celé dvě knihy jsem si v hlavě nevytvořila představu o postavách a jejich věku.
Naštěstí se to četlo snadno a rychle

12.08.2017 3 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Autor mě tahal v druhé polovině knihy za nos, když jsem díky náznakům už odsuzovala někoho jiného. Chtěla jsem dát hvězdy čtyři, ale za strhující závěr dávám plný počet.

08.07.2017 5 z 5

Buch! Buch! Terry Pratchett

Kniha mě celkem bavila, ale...
Nějak jsem se nemohla soustředit na děj, moc jsem se v tom nevyznala.
Kdo vlastně zničil tu přivolanou temnotu? Kdo to k Elániovi mluvil v trpasličí jeskyni?
Nějak jsem to neposbírala

14.06.2017 3 z 5

Telepat Telepat John Brunner

Výborná, chytlavá záležitost ač mě trochu mrzí, že jsem se nedozvěděla co za krize se to vlastně dělo a proč bylo jeho město jejich epicentrem. Ale tak nebyl to příběh o politické situaci světa nějaké doby, ale příběh člověka s nelehkým osudem.

01.06.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

No nevím, hlavní hrdinka mi přišla, že trpěla nějakou formou mentálního postižení či docela nízkým IQ, Megan byla zase taková zahleděná do sebe, bezcharakterní. Snad jedině Anna byla skoro normální.
Takové snadné čtení.

20.05.2017 3 z 5

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

No holt je to skoro prvotina, ještě to není takový nářez jak jsme od Mistra Kulhánka zvyklí. Ale i přesto zábava.
Zásadně mi chyběla autorova láska ke glockům:)

03.05.2017 3 z 5