Dcera kostí a dýmu

Karou je nadaná, krásná a tak trochu záhadná sedmnáctiletá studentka na pražské umělecké škole. Její tajemství nezná ani její nejlepší přítelkyně Zuzana. Ráda kreslí chiméry, fantastické bytosti, a nikdo netuší, že tato mytická stvoření jsou její rodinou. Přichází a odchází skrze portál za svým zvláštním posláním, kterým ji její pověřil čaroděj, který ji vychoval. Neví, že ji sleduje smrtelně nebezpečný a mrazivě krásný anděl, a válka mezi světy dobra a zla brzy vypukne....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117801/dcera-kosti-a-dymu-SOV-117801.jpg 4.1626

Kost přání 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Knižní klub

Daughter of Smoke and Bone, 2011

Kniha Dcera kostí a dýmu

ElenaPierce
včera

Když jsem kdysi zjistila, že u nás kniha vyjde, tak jsem se na ní extrémně těšila. Název parádní, anotace taky a obálka krásná... To všechno slibovalo parádní příběh, který mě bude bavit od začátku až do konce. Ovšem asi jsem měla velká očekávání, protože toto ač se dobře četlo, se mi nelíbilo. Nápad byl perfektní, ale autorka s tím nedokázala pracovat. Ta romance mezi hrdiny byla neskutečně naivní a sladká jako cukrkandl! Fakt jsem si myslela, že než dočtu tu knihu, zkazí se mi všechny zuby. Vůbec bych netipovala, že hrdinka chodí na vysokou, vůbec se tak nechovala. Tipovala bych spíše základku. Pak mě dost naštvala s tou Kostí přání, nebo co to bylo. Takže mi tak dlouho čekáme na rozuzlení té věci a pak se stejně dozvíme prd. Podle mě sama autorka nevěděla, co tam ve skutečnosti mělo být a celý příběh nesmyslně zamotávala. To všechno bych přežila, snad i tu romanci, ale to létání všem na očích? To celý příběh úplně degradovalo. Fakt se mi to nelíbilo. Dvě hvězdy dávám za nápad a obálku. Další díly číst nebudu, nevím, co by jimi ještě autorka chtěla říct.

nikiss76
22.11.2020

(+ SPOILER) Prvních několik desítek stran mě příliš nebavilo, ale příběh začal nabírat na obrátkách, jakmile se do děje zapojil Akiva. Poté bylo velmi těžké knihu odložit, protože musíte vědět, co bylo dál. Knize bych vytkla dvě věci a to pomalý rozjezd a nepříliš dobrou návaznost jednotlivých kapitol, která tak činila děj místy až zbytečně chaotický. Jinak knihu hodnotím jako příjemné a originální fantasy.

Marry123
15.11.2020

Dcera kostí a dýmu... Jak začít no, ze začátku mě neuvěřitelně štvala namyšlenost postav (jestli se to tak dá říct) Karou, Kaz i Akiva měli ego až někde v kosmíru... Tak namyšlený postavy jsem snad ještě nečetla nebo si na ně už nepamatuju. Ale díky bohu to časem vymizelo a příběh hezky ubíhal... Svět samotný jak jsem ho postupně poznávala mi přišel skvělý (jo je vlastně dost na prd, když se tam furt válčí, ale svým způsobem na něm něco kouzelného je, ta stvoření, příběhy... ), nekonečné války mezi Serafíny a Chimérami a zakázaná láska která doufá v mír, postavy se postupně taky krásně vybarvovaly... No... od cca půlky knížky jsem se od ní nemohla odtrhnou až do konce, a málem i ukápla slza. Určitě se chci pustit i do dalších dílů (bohužel pro mě v elektronické podobě)...
A nemůžu si odpustit poznámku že obálka by si určitě u této série zasloužila víc vymazlit... Ty zahraniční jsou úžasný co si budeme :)

Zatoulana
26.10.2020

DCERA KOSTÍ A DÝMU - Laini Taylor

⚠️⚠️⚠️ Recenze může obsahovat Spoilery⚠️⚠️⚠️

K této knize jsem se dostala díky knižní štafetě, kterou pořádala @po k mým dvacátým narozeninám. Ještě jednou ji moc moc moc děkuju za tento dárek, který jsem opravdu nečekala. ???? Děkuju.

Knihu četli predemnou ještě další slečny a jejich poznámky a komentáře mi čtení velmi zpestřili.

Kniha byla opravdu nádherně psána, plná květnatých popisů. Její popis chimér a tamního světa mě velmi zaujal, a proto není divu,že mě kniha okamžitě vtáhla do děje. Na druhou stranu díky těmto dlouhým popisům chvíli trvalo než se v knize začalo něco opravdu dít. Dlouhou chvíli jsem se při čtení jen seznamovala s postavami, jejich zvyklostmi, kultůrou a způsoby žití. Ale díky plynulosti textu to nebylo tak znatelné.
Hlavní postavu Károu jsem si oblíbila snad hned na druhé straně. (Jen tak mimo, probudila ve mě touhu začít opět malovat.)
Ani hlavní mužský protagonista nebyl k zahození. Chvíli to byl takový nedostupný bručoun ale nakonec byl celkem fajn. Koho jsem ale opravdu zbožňovala byla Zuzana. Skvělá sympatická a vtipná dívka, která když se naštve tak stále působí roztomile.
Zaujalo mě, že se příběh z větší části odehrával v Praze (poněkud zkreslené Praze ale i tak to bylo zajímavé).
Na druhou stranu, co mě trochu mrzí bylo to, že mi už někdy okolo půlky došlo, kdo je vlastně Karou, přestože to autorka "vyzradila" až na posledních 10 stránkách. Trochu to v tomto případě bylo předvídatelné. Na druhou stranu, co mě trochu mrzí bylo to, že mi už někdy okolo půlky došlo, kdo je vlastně Karou, přestože to autorka "vyzradila" až na posledních 10 stránkách. Trochu to v tomto případě bylo předvídatelné. Někdy trochu chaotické ale ve finále to bylo příjemné poctění. Rozhodně bych si ráda přečetla další díly. ????
Knihu hodnotím 8/10✨

Jinak ještě malá chuťovka co mě rozesmála. Karou má v dlaních vytetovaný znak Hamsa. A tento znak se skládá z oka uprostřed dlaně. Copak vám to připomíná? ????Mimochodem tato kniha u nás vyšla v originále v roce 2011. (Dvory až v roce 2015. Kdepak to asi vzala?)????????

temna.vila
19.08.2020

Dcera kostí a dýmu byla jednou z prvních fantasy záležitostí, která se mi dostala do rukou, a tak trochu může za mou posedlost nadpřirozenem a jeho bytostmi. Karou, hlavní hrdinku, jsem si zamilovala a dokázala jsem s ní bez jakékoli námahy prožívat každou chvilku příběhu. Akiva si mě podmanil stejně jako Karou a byla jsem napjatá, jaký vztah se mezi těmi dvěma vyvine. Mile mě překvapilo, že se děj částečně odehrává v Praze a líbila se mi atmosféra příběhu, kterou autorka vytvořila. Jediným úskalím pro mě byl autorčin styl psaní, který je místy hodně pomalý. I přesto jsem si knihu užila, samu o sobě bych ji hodnotila 3*, nicméně v rámci celé série si zaslouží 4*.

farys_books
27.07.2020

Tahle knížka mě dost příjemně překvapila.
Šla jsem do ní v podstatě bez očekávání a to se, myslím, vyplatilo. Celkově bych tuto knížku ale doporučila spíš mladším čtenářům.
Začátek byl sice trošičku pomalý a chvíli jsem se nemohla začíst, jakmile se ale děj rozjel, tak už jsem se čtením problém neměla. Dost často jsem si taky říkala, že nic nechápu, ale byla jsem na tom stejně jako hlavní hrdinka Karou. Později mě však začal více bavit příběh z minulosti - příběh Madrigal.
Jo a poslední detail - velmi se mi líbilo, že se většina knížky - ač byla napsána zahraniční autorkou - odehrává v našem hlavním městě.

DreamerX9
29.04.2020

Od této autorky jsem četla jen snílka kterému se sice tato kniha nevyrovná ale rozhodně nezklame. Na Taylorové se mi líbí, především to, jak je originální a jak krásné fantazijní světy umí vytvořit. Zaujal mě jak styl psaní tak samotný děj který je nový, hezky plyne a žádné strany mi nepřišly jako zbytečné blábolení kterým se musíte prokousat. Doporučuji tento nový a jedinečný svět navštívit :)

zinon
30.03.2020

Kniha je pěkná a velmi zajímavá. Za co má u mě autorka velké plus je, jak pracuje s emocemi a jak barvitě dokáže některé scény zachytit.