Dcera kostí a dýmu

Dcera kostí a dýmu

Karou je nadaná, krásná a tak trochu záhadná sedmnáctiletá studentka na pražské umělecké škole. Její tajemství nezná ani její nejlepší přítelkyně Zuzana. Ráda kreslí chiméry, fantastické bytosti, a nikdo netuší, že tato mytická stvoření jsou její rodinou. Přichází a odchází skrze portál za svým zvláštním posláním, kterým ji její pověřil čaroděj, který ji vychoval. Neví, že ji sleduje smrtelně nebezpečný a mrazivě krásný anděl, a válka mezi světy dobra a zla brzy vypukne....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117801/kost-prani-dcera-kos-117801.jpg 4.1459

Kost přání (1.)

Daughter of Smoke and Bone (2011)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

Halka2
07. prosince

Do knihy jsem se pustila díky čtenářské výzvě a nelituji. Opět jedna z fantasy, která nebyla nudná. Pustím se určitě do dalšího dílu. Andělé a chiméry - zajímavé.

alenkacermi
05. prosince

Knihu jsem si přečetla na doporučení.Je to krásný příběh,moje představivost a fantazie mi ho vykreslil skoro do filmu.Letěla jsem s nimi až na střechu katedrály...

blackdarkness
02. prosince

úžasná kniha, čtivá, se zajímavou zápletkou co vás nutí číst dál a dál, jsem zvědavá jak to celé dopadne s Akivou a Karou

Shinju
17. listopadu

Tato kniha mě zaujala svou obálkou už před několika lety v knihkupectví. Nevím proč, ale odradilo mě to, že se příběh odehrává v Praze. Myslela jsem si, že ta kniha bude špatná, ale nebylo tomu tak, jsem ráda, že jsem si ji nakonec přečetla, bylo to velmi příjemné čtení.

Braenn
07. listopadu

Moje čtenářská výzva z Prahy. Další teen fantasy. Na rozdíl od některých komentářů zde, mně se víc líbila první půlka, která byla tak nějak... plná očekávání. Člověk neví, co čekat, hrdinové tady i Jinde byli otevřeným otazníkem, a na svůj žánr celkem originálním. K tomu pubertální hrdinka, která, ah ano, konečně dělá věci úměrné svému věku. Zamilovává se do idiotů. Plýtvá přání na věci, jako jsou uhry a cool barva vlasů, a huňaté obočí své rivalky. Za mne palec nahoru. Krom toho také zapomene říct své rodině tu nejvíc důležitou informaci, která by je mohla zachránit, nebo alespoň varovat, a místo toho začne slídit, ale tak příběh se musí pohnout...

Postupně to bylo horší. Rozmohl se nám tu takový nešvar... objevuje se nám tu nesmrtelný, neuvěřitelně krásný superduper hrdina. Který, chvíle napětí, no neuhodnete, během dvou setkání promění svůj vztah k hrdince od "chci tě zabít" do "jsi má životní láska". Plusem budiž, že je vše alespoň okecáno tím, že ji vlastně už znal a miloval. V lince, ve které se jejich vztah promění z "chci tě zabít, můj úhlavní nepříteli" do "jsi má životní láska". Během prvního setkání. Checht.

Jako zajímavou vložku uvedu, že kniha občas připomíná pasáže cestovní agentury, lákající nic netušící turisty do Prahy. No myslím, že by byli zklamaní, kdyby viděli tu nadpozemskou nádheru, popsanou v knize.

A pak tu máme druhou půlku knihy, kde můžeme číst tklivý příběh jejich nesmrtelné lásky, příběh, v němž jsou asi jediní dobří, kteří vidí konec věčné války a nepřátelství, zkrátka se ponoříme po kolena do cukrové vaty, jen lehce opepřené očekáváním smutného konce. Do toho se sem tam mydlí křídla nekřídla, let nelet, přímo před očima celé turistické Prahy. Což je trochu divný úlet.

Můžeme jen hádat, že v dalším díle potkáme hrdiny na opačné straně barikád, jen mocně přitahované k sobě navzájem, na jeho konci se zas dají do kupy a ve třetím budou asi bojovat proti velkému zlu v odboji, aby spojili nespojitelné a umožnili patřičné výbuchy srdíčkového ohňostroje.

Každopádně, dávám lepší tři hvězdy. Autorka má cit pro detail, dokáže mistrně vykreslit atmosféru (i když se vám třeba nelíbí, co popisuje). Rozhodně lepší kniha z jí podobných.

MGT
07. listopadu

Něco na styl Města z kostí, celkem čtivé.

LusSyNDA
03. listopadu

Zajímavě napsána kniha, četla jsem jí jen díky čtenářské výzvě 2017. Nemůžu říct, že se mi nelíbila, ale ani ve mne nezanechala žádný zvláštní pocit. Česká jména v knize byla vybrána strašně (Kazimír, Světlana) :-D osud Karou byl prazvláštní. Další díl číst nepotřebuji

ditul

Do první třetiny jsem se musela nutit.. ale pak už je kniha krásně čtivá a stála za to ;) Těším se, až si přečtu pokračování, snad nezklame..

Adriane

Tak právě jsem knihu dočetla, a to už potřetí a opět si říkám, proč ji proboha zná tak málo lidí?!..Tato kniha ovšem není pro každého, je to pro ty, kteří mají smysl pro fantasy a mají tak trošku svůj vlastní svět a umí si tak hravě představit, že sami žijí mezi světem chimér a andělů. Chce to použít svou vlastní fantazii a do knihy se ponořit, pro ty kdo takové "schopnosti" nemají nemusí být kniha moc zajímavá, to chápu. Podle mě je tato kniha úžasná, hned bych si to s hlavní hrdinkou vyměnila. Tak se vrhám ,už po druhé, na druhý díl a pak hned na nejnovější třetí. :)

vivalamuff

Tak já jsem nadšená! Příběh je velmi netradiční, něco takového tu ještě nebylo... jsem ráda za autorku, která si vymyslí raději něco nového a atypického, než aby kopírovala jiné spisovatelky (hlavně témata upírů apod.)
Karou mi byla od začátku sympatická a anděl Akiva je naprosto božský a k zulíbání :-) Nechci tu samozřejmě vyzrazovat děj, ale je fakt třeba, abyste měli s knížkou trpělivost a vyčkali aspoň do 100 stránky, než se děj pořádně rozjede. A ten konec! Páni, vůbec jsem to nečekala. O to příjemnější překvapení to pro mě bylo.
Dámy, neváhejte a čtěte!

mikela
29. říjnaodpad!

Kniha mě zaujala na první pohled. Bohužel, příběh mě zklamal. Dějová linie absolutně nedávala smysl, nic nebylo pořádně dotažené a o postavách se raději nebudu vyjadřovat. Nakonec jsem z celé knihy byla natolik znechucená, že jsem jí nedočtenou musela odhodit...

simi28

Tuto knihu jsem hrozně dlouho odkládala, což byla ta největší chyba. Nejdříve jsem si totiž myslela, že je to nějaká česká autorka a o to víc mě potěšilo, že si tato americká autorka vybrala zrovna Prahu. Na začátku je to totální chaos, a proto hodně lidí knihu nedočte. Mě se začátek naopak zamlouval a nutil mě pokračovat, zkrátka jsem tomu příběhu chtěla rozumět. Po pár stranách se vše začne postupně vysvětlovat a kniha začíná být o to víc napínavější. Příběh se mi líbil tak, že jsem knihu ani nechtěla dočíst a po dočtení jsem musela vzít do ruky i druhý díl. Při čtení jsem přemýšlela, proč je tato kniha v České republice tak málo známá. V Americe je to hit, ale tady o ní ví jen málo lidí, což je škoda, protože se mi líbila mnohem víc, než většina bestsellerů. Závěrem knihu doporučuji a těším se na pokračování.

keiko33

Knihu som si vybrala kvoli vyzve, inak by som sa asi do nej nepustila. Sice mam rada fantasy o anjeloch, no chimery ma vobec nebavili. Prva tretina sa dost vliekla, druha ma celkom bavila, ale tretia, to uz som citala s preskakovanim. Nejde ani tak o pribeh, ale o opis, ktory je podany nudne a dost zlozito. Uz davno som sa pri knihe tak nenudila, skoda. Aspon obalka je krasna.

hnilda3

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě, jinak bych na ni nejspíš nenarazila. Naštěstí to byla skvělá volba, kniha mě hned od začátku chytla, příběh mě zaujal a moc dobře se mi kniha četla. Hned si musím sehnat pokračování :-)

marta14

Bohužel jsem knihu nedočetla... Nerada se do čtení nudím... Jinak si myslím, že je nápad na tuto knihu dobrý, ale nezaujalo mě to.

Samaret

Já jsem si knížku oblíbila a je mi příjemné, že byl použit nápad s chimérami a Prahou. Byla to taková příjemná knížečka a trošku smutná pohádka...
A ještě bych se chtěla zeptat Percabethky, co myslí těmi úchylnými scénami...

Percabethka

Kdyby autorka vynechala ty úchylné scény, byla by to docela pěkná knížka. Hrozně se mi líbilo, že byl děj zasazený do Prahy a ten nápad s chimérami byl taky zajímavý, ale těmi úchylnými scénami ho úplně zazdila.

stozarka

Tak tohle, proč jsem o tom ještě neslyšela, nečetla? Krásný svět, úžasný postavy, nulový nudný pasáže, překvapení, láska. Už dočítám 3 díl, který je k dostání od včerejška. Když si uvědomíte, jak to vypadalo "tady" a srovnáte to s tím, jak je to "teď", nojo, věci se mění. Fakt hodně. Fakt si to přečtěte.

RosaLucis

Fantasie, umění a Praha. K tomu vtipná hrdinka, neodolatelný kluk a naprosto nový kouzelný svět. Prostě dokonalost sama!!!

Kira128

Konečně zase něco z fantasy světa, po dlouhé době s kapkou romance. Nuže, jdeme na to.
Nejprve asi začnu tím, že jsem velmi potěšená z místa, kde se děj (tedy jeho většina) odehrával. I přes to, že autorka pochází z USA, vybrala si pro svou trilogii Prahu. Ráda jsem navštěvovala známá místa společně s úžasnými postavami, které autorka vytvořila. A s jejím odlehčeným, příjemným a dosti často i poetickým stylem psaní to bylo ještě více zajímavé. Jako kdybych skutečně vše pozorovala jen několik metrů od místa dění.
Můj názor na námět? Rozhodně originální. Zdálo se mi, že se Laini snažila propojit vše možné, aby vzniklo něco poutavého. Poraženecky uznávám, že to se jí povedlo.
Asi budu spoilerovat!
Ze začátku jsem si lámala hlavu nad vztahem Akivy a Karou. Zdálo se mi to trochu jako ohrané klišé. V podstatě jsem stále zvažovala, jestli to klišé skutečně je, nebo není. Není. To je moje závěrečná odpověď. Je to jen místy až nezdravě sladké, ale přiznejme si, někdy je to potřeba.
A jestli se klišé vyskytuje i v nějakých jiných situacích? Ne. Karou se mi sice občas jevila trochu jako Mary Sue, ale nakonec jsem to přehodnotila. To samé bylo u Akivy. Poslední stránky knihy vše vysvětlí, tedy téměř.
Ale… ó můj bože! Akiva. Zlaté oči, tmavé vlasy, ochranitelský typ. Dělá si ze mě autorka legraci? To potřebuje, abych umírala nad jeho krásou a charakterem? Žádám jeho dvojníka. Okamžitě.
Končím se spoilery.
Myslím, že není pochyb o mé zamilovanosti do tohoto díla. Po dlouhé době jsem se dostala k něčemu sladkému a upřímně, vážně jsem to už potřebovala. Pokud toužíte po fantasy světě, v němž existují opravdu charakteristické postavy, přivítáte romantiku a lásku, jste člověk, kterému můžu Dceru kostí a dýmu doporučit. A hodnocení? 5 hvězd. Jak jinak taky.

vandalka

Já vím, že jsem říkala, že už to nebudu číst, ale americká YA fantasy odehrávající se v Praze? Neodolala jsem. Doufala jsem, že to třeba nebude zas až taková YA jako spíš fantasy a celá první polovina románu mě také příjemně překvapila. Praha dobrá, atmosféra tajemství, u kterého skutečně nevíte, co čekat, čtivě napsané. Velmi se mi líbí neotřelé téma trilogie, ale je mi líto, že se s ním autorka nepoprala zdatněji a že za polovinou udeřila romance razancí twilightového kladiva. Romance jako taková by mi nevadila, to pubertální kladivo ano. Teskně občas přemítám, jak by si s tímto námětem poradila třeba taková Ursula Le Guin nebo alespoň Guy Gavriel Kay.

mac.martina

Moc pěkná knížka, která mě hned chytla a začetla jsem se do ní... Příběh byl skvělý ale skončilo to celkem smutně a jsem zvědavá na pokračování...

Doporučuji k přečtení :-)

Aríka

Knihy fantasy miluju. Jsou to takové oddechovky. U této knihy jsem neočekávala nic velkého, ačkoliv její hodnocení bylo vysoké. Znovu se ukazuje, že předsudky jsou vás mnohdy iodradí od nečeho, co je opravdu dobré a jinak tomu nebylo ani u této knihy. Kniha je skvělá. Vtáhne vás do děje a nepustí, kniha vás propustí až na poslední stránce, kdy si říkáte, že si musíte přečíst další díl. Jediné, co mi opravdu vadilo, byla nesmyslná skladba vět a souvětí a nacházelo se tam několik pravopisných chyb. I přesto knihu doporučuji.

eromu

Hezká fantasy pro puberťačky s neotřelým námětem - mezi těmi všemi upíry a spol. Ale ten redaktor by potřeboval pověsit za uši do průvanu, zpočátku jsem si myslela, že se kvůli tomu podezřelému slovosledu překladu a pravopisným chybám na další čtení vykašlu. Ale nee...zajímá mě, co bude v dalších dílech.

AgnessN.R.

Ještě poslední kapitola 2:00 h. Už opravdu poslední kapitola 3:00 h. Ano, takhle u mě probíhalo čtení téhle úžasné knihy.

Irimie

Skvělá knížka, která mě vtáhla a už nepustila. Přečetla jsem jí jedním dechem a musím říct, že tak dobrou fantasy už jsem v ruce dlouho neměla. Konečně originální svět a romantický příběh plný akce.

Peta1607

Skvělá oddechová fantasy, která se hodí pro odpočinek.

Tofinka

Tohle je snad vtip... Tak hezky napsaná knížka a tak otevřený konec. Přísahám, že kdybych u sebe právě neměla druhý díl, skončí to pro všechno živé v mé blízkosti hodně špatně.

Karou mi byla velmi sympatická a Akiva... Do něj se prostě nešlo nezamilovat. Asi od půlky knížky jsem už tušila, co je Karou vlastně zač a nebyla jsem daleko od pravdy...

Celá kniha se mi líbila a rovnou jdu číst druhý díl... :D

MayaBu

Tak nevím. Začátek nic moc, potom se děj celkem rozjel, ale konec, kde se zdlouhavě vysvětlovala minulost, mě nebavil. Nebýt Čtenářské výzvy (kniha odehrávající se v Praze), asi bych se k této knize nedostala. Každopádně palec nahoru za popisy našeho hlavního města :)

Cartyra

První polovina knihy vypadala nadějně, ovšem skutečná Karou mě trošku zklamala. Ještě to s příběhem nevzdám a přečtu si pokračování. Plusové body získává dílo za krásné popisy Prahy.

Praha

Laini Taylor