Dcera kostí a dýmu

Karou je nadaná, krásná a tak trochu záhadná sedmnáctiletá studentka na pražské umělecké škole. Její tajemství nezná ani její nejlepší přítelkyně Zuzana. Ráda kreslí chiméry, fantastické bytosti, a nikdo netuší, že tato mytická stvoření jsou její rodinou. Přichází a odchází skrze portál za svým zvláštním posláním, kterým ji její pověřil čaroděj, který ji vychoval. Neví, že ji sleduje smrtelně nebezpečný a mrazivě krásný anděl, a válka mezi světy dobra a zla brzy vypukne....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117801/big_dcera-kosti-a-dymu-SOV-117801.jpg 4.1684

Kost přání 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Daughter of Smoke and Bone, 2011

Kniha Dcera kostí a dýmu

Lacie

Tuhle knížku jsem si přečetla jen díky komentářům níže a jsem moc ráda, že jsem se nedala odradit ani plytkou synopsí, ani obálkou jak z padesáti odstínů fialové.
Střet dobra a zla (démonů a andělů, zde chimér a serafů) není nijak novátorský, včetně toho, kdo je ten zlý, ale rozhodně je originálně pojatý.
Líbí se mi i popis Prahy z hlediska umělecky založeného mladého cizince, i když u jmen, která autorka zvolila jako typicky česká, jsem se docela zasmála. Kazimír, Světlana, Mik :D Aspoň ta Zuzana to zachraňuje.
Karou je sympatická a i když se příběh postupně zamotává, mě se to líbí, odhalení KDO vlastně je, po kterém pátrá celý svůj život, je překvapivé.

evineckY
29.12.2021

Tuto fantasy jsem četla hodně dávno, než jsem našla DK (jako hodně knih)
a samozřejmě, že jsem zapomněla. Až se dcera dívala na to dívala na Netflixu, tak mi to připomněla. Série se mi moc líbila - i když nejsem cílovka. Takové fantasy můžu :-)

Laf
28.12.2021

Od knihy jsem měla větší očekávání. Začátek vypadal tak slibně, ale pak se to celé začalo tak zamotávat, že jsem se v tom ztratila a už mě to moc nebavilo. Nápad knihy dobrý, ale zpracování mi hold už nesedlo. Za mě takový průměr a pokračování si odpustím :)

Shaxx
17.10.2021

Docela mě mrzí, že se tohle ke mně nedostalo tak před dvanácti lety. To by tehdy bylo něco pro mě. Každopádně Laini si moje srdce získala Snílkem neznámým a tak jsem prostě musela si jít přečíst i tuhle sérii. Už se nedá sehnat a dotisk se neplánuje, což je škoda, ale knihovna to jistí.
Hlavní postava je mi sympatická - kromě rebelského vzhledu sdílí stejnou vášeň ke kreslení (já tyhle holky prostě mám ráda, doporučte mi nějakou další knihu, kde hlavní postava kreslí a není to Karou nebo Clary, prosím :D). Je tam na mě dost romantiky, ale dá se to zvládnout.
Líbí se mi zasazení děje do Prahy a to, jakým způsobem Laini Prahu popisuje a jak se mazlí s tím názvem města. Praha jistě má v sobě dost magična a Laini se to daří vytáhnout.
Jsem zvědavá, co přinesou další díly.

McKashi
03.09.2021

Byl jsem dost pozitivně překvapenej, už nějakej čas se snažím najít nějakou fantasy, co neni Harry nebo Geralt a přitom to má stejně zajímavej příběh, napsané postavy a nedonutí mě, odložit jí, dokud jí nedočtu a konečně se mi to povedlo:) Ačkoliv to je trochu napsané spíš pro holky, neměl jsem s tím žádnej problém a musím uznat, že mě to tak chytlo tak,že celkem lituju, že jsou jen tři díly:) Kouzla, čary, láska, krev, trochu erotiky a příběh o nekonečném boji s myšlenkou na nastolení míru..a k tomu pár vtipnej hlášek a modrý vlasy.

nikca3882
13.08.2021

Příběh z jiného soudku fantasy. Trvalo než jsem ji začala číst, ale pak jsem ji nemohla odložit :D. Je to zase něco jiného než obvykle, neokoukané. Super :)

Sharrymt
17.06.2021

Knihu jsem si pořídala v akci asi jako čtrnáctiletá. Tehdy jsem po knížkách spíš jen koukala a pokud byly v akci, tak tedy koupila. Poté zůstali dlouho ležet v knihovně a po čase je vytáhla, většina z nich byla ale propadák. Tahle kniha je ale výjimkou, young adult moc ráda nemám, ale když je kvalitní, tak mě pohltí. Svět z této knihy mi leží už dlouho na srdci a jen tak neodejde. Pro mě naprosto fantastická kniha, u které si vyčítám jedinou věc, že jsem si ji přečetla. Strašně dlouho sháním k přečtení druhý díl a jako by se po něm zem propadla. Každopádně, až na něj jednou narazím, přečtu si s chutí první díl a znovu se ráda ponořím do tohoto skvělého světa.

Sirina
21.04.2021

Zajímavá knížka. Četla jsem ji už po druhé a pořád mě nepřestává fascinovat. Jedním z důvodů, proč mám tuhle knihu tak ráda, je atmosféra Prahy, která do děje prostě sedí. A pak taky kvůli zvláštní potrhlé modrovlasé dívce jménem Karou.