Dcera kostí a dýmu

Dcera kostí a dýmu

Karou je nadaná, krásná a tak trochu záhadná sedmnáctiletá studentka na pražské umělecké škole. Její tajemství nezná ani její nejlepší přítelkyně Zuzana. Ráda kreslí chiméry, fantastické bytosti, a nikdo netuší, že tato mytická stvoření jsou její rodinou. Přichází a odchází skrze portál za svým zvláštním posláním, kterým ji její pověřil čaroděj, který ji vychoval. Neví, že ji sleduje smrtelně nebezpečný a mrazivě krásný anděl, a válka mezi světy dobra a zla brzy vypukne. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117801/kost-prani-dcera-kos-117801.jpg 4.1385

Kost přání (1.)

Daughter of Smoke and Bone (2011)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

mac.martina
předevčírem

Moc pěkná knížka, která mě hned chytla a začetla jsem se do ní... Příběh byl skvělý ale skončilo to celkem smutně a jsem zvědavá na pokračování...

Doporučuji k přečtení :-)

Aríka

Knihy fantasy miluju. Jsou to takové oddechovky. U této knihy jsem neočekávala nic velkého, ačkoliv její hodnocení bylo vysoké. Znovu se ukazuje, že předsudky jsou vás mnohdy iodradí od nečeho, co je opravdu dobré a jinak tomu nebylo ani u této knihy. Kniha je skvělá. Vtáhne vás do děje a nepustí, kniha vás propustí až na poslední stránce, kdy si říkáte, že si musíte přečíst další díl. Jediné, co mi opravdu vadilo, byla nesmyslná skladba vět a souvětí a nacházelo se tam několik pravopisných chyb. I přesto knihu doporučuji.

eromu

Hezká fantasy pro puberťačky s neotřelým námětem - mezi těmi všemi upíry a spol. Ale ten redaktor by potřeboval pověsit za uši do průvanu, zpočátku jsem si myslela, že se kvůli tomu podezřelému slovosledu překladu a pravopisným chybám na další čtení vykašlu. Ale nee...zajímá mě, co bude v dalších dílech.

AgnessN.R.

Ještě poslední kapitola 2:00 h. Už opravdu poslední kapitola 3:00 h. Ano, takhle u mě probíhalo čtení téhle úžasné knihy.

Irimie

Skvělá knížka, která mě vtáhla a už nepustila. Přečetla jsem jí jedním dechem a musím říct, že tak dobrou fantasy už jsem v ruce dlouho neměla. Konečně originální svět a romantický příběh plný akce.

Peta1607

Skvělá oddechová fantasy, která se hodí pro odpočinek.

Tofinka

Tohle je snad vtip... Tak hezky napsaná knížka a tak otevřený konec. Přísahám, že kdybych u sebe právě neměla druhý díl, skončí to pro všechno živé v mé blízkosti hodně špatně.

Karou mi byla velmi sympatická a Akiva... Do něj se prostě nešlo nezamilovat. Asi od půlky knížky jsem už tušila, co je Karou vlastně zač a nebyla jsem daleko od pravdy...

Celá kniha se mi líbila a rovnou jdu číst druhý díl... :D

MayaBu

Tak nevím. Začátek nic moc, potom se děj báječně rozjel, ale konec, kde se zdlouhavě vysvětlovala minulost, mě nebavil. Nebýt Čtenářské výzvy (kniha odehrávající se v Praze), asi bych se k této knize nedostala. Každopádně kdybych byla cizinka, myslím, že bych si díky této knize zamilovala Prahu, protože autorčiny popisy byly skvělé.

Cartyra

První polovina knihy vypadala nadějně, ovšem skutečná Karou mě trošku zklamala. Ještě to s příběhem nevzdám a přečtu si pokračování. Plusové body získává dílo za krásné popisy Prahy.

Layss

Knížku jsem si zakoupila spíše náhodou a fakt mě příjemně překvapila! Knihu jsem přečetla za pouhé dva dny i při dalších činnostech. Příběh byl napínavý, a musela jsem prostě vědět, co je Karou zač. Těším se na pokračování.

Samira

Úžasné! U nás poměrně zapadlá, přesto naprosto skvělá fantasy, kterou stojí za to vyzvidnout. Příjemné je nejen pražské prostředí, ale zcela originální svět, který nemůžeme nalézt nikde jinde. A charaktery, které vám nedají spát. Nic není jen černé nebo bíle a o překvapení nebude nouze.
Dcera je prvním dílem trilogie, která v zahraničí lámala rekordy, u nás zatím vyšly díly pouze dva. Třetí by však konečně měl v češtině spatřit světlo světa. Dal se zatím sehnat pouze v angličtině, ale povím vám nic pro začátečníky. Poetika, krásné obraty i složitosti, které knihu zdobí, jsou v angličtině oříškem.

Kniha se dá pouze doporučit a rozhodně nejde o čtení jen pro mladší a dívky, naopak!

lilites

Kniha pro mě byla spíše hodně odpočinkovou četbou. Příběh celkem zajímavý, ale postupně se dosti zamotával. Nu, což. Není každý den posvícení. Ale oceňuji krásnou chimérskou pověst v kapitole 55. :)

pichova.veru

Kniha byla ze začátku celkem dobrá, ale pak mě to vubec nenadchlo, za mě opravdu ne...do čtení jsem se musela nutit :((((

malinkamajinka

Tato kniha je naprosto úžasná. Pro milovníky fantasy je to pravé :)

medvídě

Dávám o jednu hvězdičku méně, protože ze začátku jsem se nemohla začíst a do knihy jsem se musela nutit, ale řekla jsem si, že kvůli výzvě ji dočtu a to bylo dobře.
Příběh se rozvinu a tak jsem mohla sledovat minulost i přítomnost příběhu a také to hlavní, co Karou je / byla.
Je to dobře vymyšlený příběh, ve kterém se mi líbily kombinace těl chimér a jak to bylo vše popsáno.
Konec je neuzavřený, tudíž se brzy pustím do pokračování.
Měla bych ale ještě jednu výtku - přeskakování děje - člověk si není hned jistý, ve které časové rovině se nachází.

Takže, pokud máte rádi fantasy, tak se nedejte odradit pomalým začátkem, kniha se rozjede.
A pokud máte stejný vrtoch jako já - přečtu si konec knihy ještě dříve, než se tam dostanu - tady to nedělejte, mě osobně to mírně zmátlo v ději.

Princezna22

Měla jsem že začatku problém se do knihy začíst,ale pak to nabralo takovéj náboj že mě kniha doslova pohltila.. Prostě to pak bylo lepší a lepší.. Tento svět si prostě zamilujete... :-) jen ty jména děs... Knize jsem dala druhou šanci a byla jsem nadměrně překvapená.. Doporučuju.. Dejte knize šanci,tak jako jsem ji dala šanci já a u mého srdce zabodovala. Asi teď hned se vrhnu na další díl. Spokojenost...

jmeno

Ta jména.. věc co mi čtení opravdu ztěžovala. Kdo se dnes jmenuje Kazimír nebo Světlana? Jinak se mi kniha celkem líbila. Jen na konci mi nesedlo pár událostí. Proto 4 hvězdy.

IvankaM

Mělo to své chyby. Nebylo to uplně úžasné dílo, ale zase to nebylo úplně špatné. Někdy mě to bavilo, někdy se děj zadrhával. Je to spíše taková oddechovka.

Celá recenze: http://darkmermaid.wixsite.com/mermaid/single-post/2017/03/16/Dcera-kost%C3%AD-a-dýmu

Kajula27

Docela pěkné, oddechovaka. Jestli budu číst i další díly si nejsem jistá. Možná časem.
Příšerné byly ale ty gramatické chyby a překlepy.

sylva8672

Kniha se mi líbila, ale nemůžu říct, že by mne úplně pohltila. Nějak mi tam něco chybělo.
Když se tak zamyslím, nejvíce mě bavila, dokud se příběh odehrával v Praze na Starém městě. Jakmile se začínaly prolínat příběhy s minulostí a současností, nějak mě to přestalo bavit.
Ale jinak příjemné pohodové čtení

Veve721

Madame R: Třetí díl vyjde někdy na podzim tohoto roku. ;) Na stránkách Knižního klubu již je to veřejně vyhlášeno. Takže nevymlouvat se a šupejte číst první dva díly... jsou perfektní... :D

Samaret

Krásný příběh, ale čtyři hvězdy. Nevím, co to bylo, ale něco mi na konci nesedlo.

Madame R

Jak bych si chtěla tuto knihu přečíst ale nepřečtu, protože u nás nevyjde 3 díl. To opravdu nemá cenu jí mít rozečtenou a nevědět jak to dopadne.

dancadragneel

Tahle kniha je pro mě jednoznačně nejlepších z těch co jsem měla zatím možnost přečíst... Příběh byl tak poutavý, že se kniha četla jedním dechem a s postavami jsem se ihned ztotožnila a zamilovala se do ně. Spojit svět chimér a andělů je bombastický nápad, který si mě ihned získal. Autorka prostě dokázala něco co ještě nikdo před ní. Vytvořit dokonalý tajuplný svět s dokonalou historii a postavami. Nejvíc mě však překvapilo jak dokázala autorka překrásně popsat Prahu... Přenádherné, rozhodně doporučuji

Gabetka

Romeo a Julie ve fantaskním světě zmítaném odvěkou válkou mezi anděly a chimérami. Moc se mi líbilo postupné rozvíjení příběhu. Na začátku nemáte ani nejmenší tušení, co se bude dále dít s poněkud záhadnou studentkou umění, pak najednou zjistíte, že jste v úplně jiném žánru, a na konci jste zamilovaní do nového světa, který vám autorka popsala. Všechno zapadne na svá místa a pochopíte všechny podivné náznaky, které se v průběhu čtení objevovaly. Potěšil mě bohatý jazyk a květnatý styl (možná je to i zásluhou českého překladu). Kniha mě rozesmála, konec mi vehnal slzy do očí, takže nemůžu než hodnotit plným počtem hvězd.
Na druhý díl už se těším a pevně doufám, že ten třetí díl opravdu vyjde.

Veve721

Dokonalost! Od série Sukuba (R.Mead) už mě dlouho knížka takhle nepohltila. Styl psaní je vyjímečný, všechny postavy, prostředí, počasí, jídlo, příšerky... všechno dokupy tvoří úchvatné nenapodobitelné dílo. Někde jsem četla, že "Dcera kostí a dýmu" je autorčinou prvotinou. Jestli je tohle první knížka, co napsala, tak jak dokonalé budou její příběhy v budoucnu, až se rozepíše? Už by se radši neměla zlepšovat, protože víc než sto procent (pět hvězdiček) dát nemůžu. :D

Nikolaoss

Skvělá zpráva pro všechny! Vypadá to, že třetí díl bude letos v srpnu!! :) Mám to potvrzené z Knižního klubu, který knihu vydává. Prý pokud vše půjde dobře, můžeme se těšit :)

Napůlanděl

Krása...moc se mi tato kniha líbila...bylo to něco úplně nového...nápad byl skvělý a propracovaný....Konec mi připadal zdlouhavý...až jsem se někdy musela přemáhat a nutit do čtení...ale jinak to bylo super počtení...Hodně mě mrzí, že nepřeloží třetí díl...moc ráda bych se dozveďela jak to celé dopadne...no...co se dá dělat...Tak si aspoň přečtu druhý díl.

sara572
08.12.2016

Podle anotace se mi kniha zdála dobrodružná a čtivá. Jsem zatím na začátku a je to teda nuda. Snad se to rozjede. Celkový nápad na tento příběh se mi líbí.

RauMari
07.12.2016

Knihu jsem dočetla včera a musím říct, že je to ve světě fantasy knih nový a nevšední námět. Upřímně...knihu jsem si kupovala jen kvůli obálce a nic moc jsem od ní neočekávala, no překvapila a hodně.
Hrozně moc se mi líbila různá překvápka v knížce např. proč jednou Brimstone (doufám, že se tak píše) chtěl dětské zuby. Výborné bylo i zpracování problematiky dvou světů a to hlavně v tom, že se člověk stále orientoval v jakém se právě nachází. Největší plus pro knížku je dle mého názoru to, že se v příběhu objevují serafíni (andělé) a chiméry a ne nějaké obvyklé nadpřirozené bytosti. Knihu jednoznačně doporučuji.

Praha

Laini Taylor