Dcera kostí a dýmu

Dcera kostí a dýmu

Karou je nadaná, krásná a tak trochu záhadná sedmnáctiletá studentka na pražské umělecké škole. Její tajemství nezná ani její nejlepší přítelkyně Zuzana. Ráda kreslí chiméry, fantastické bytosti, a nikdo netuší, že tato mytická stvoření jsou její rodinou. Přichází a odchází skrze portál za svým zvláštním posláním, kterým ji její pověřil čaroděj, který ji vychoval. Neví, že ji sleduje smrtelně nebezpečný a mrazivě krásný anděl, a válka mezi světy dobra a zla brzy vypukne....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117801/kost-prani-dcera-kos-117801.jpg 4.1499

Kost přání (1.)

Daughter of Smoke and Bone (2011)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

PeťkaW.

Po dlouhé řádce YA a fantasy knih s postavami upírů, vlkodlaků, víl a elfů, je tohle příjemná změna. Autorce se podařilo vymyslet originální zápletku a příběh, což se v tomhle žánru opravdu cení. Její pojetí andělů a chimér je neotřelé, dala si záležet na jejich historii, mytologii... a stejně tak i příběh samotný zaujme svou promyšleností. Děj vás snadno pohltí, je čtivý, plný emocí a postavy mají svá tajemství, kladné i dobré stránky, které postupně vyplouvají na povrch. Není to žádné veledílo a když chcete, nějakou nelogičnost nebo chybičku si najdete, ale v rámci žánru opravdu stojí za to a je škoda, že o téhle sérii neví víc lidí. Musím říct, že jsem byla hodně příjemně překvapená a jsem zvědavá, co přinesou další díly.

Faith4Ness

Celá tahle série je naprosto úžasná. Začnete číst a říkáte si, že to bude zase to samé - nepřátelé se do sebe zamilují a změní svět. A ono to tak vlastně je a vlastně vůbec není. Prostě si to musíte přečíst :D

Monika82

Super knížka :)

SBH

Kniha se mi nečetla snadno, na druhou stranu byla vynikající. Jako Pražákovi zamilovanému do svého města mi trochu vadilo, že autorka udělala z Prahy historický skanzen. Ovšem jen do té doby, než popsala, jak se Karou ztratila na Starém Městě - a získala si mé srdce.
Popsat ústřední motiv jako lásku anděla k ďáblovi je mírně vychýlené. Ani jedna strana není vyloženě špatná či dobrá. Spíš se jedná o moderní verzi tématu z Romea a Julie, ovšem mnohem sofistikovanější, hlubší a romantičtější. Kde Shakespeare oslavuje čistý chtíč, tam Taylorová trousí hluboké myšlenky.
Ano, čekala jsem slaboduchou YA fantasy, a místo toho si vypisovala citáty. Hlavní hrdinka má mozek a nebojí se ho používat. Motivace všech postav jsou logické, byť mírně kontroverzní. Smršť tajuplností je smysluplně vysvětlena. Co mě naprosto uchvátilo, bylo prolínání současného a minulého děje - elegantní, zábavné a úderné.
Obálka působí na první pohled lacině, ale tak nějak dává smysl. Akorát typ písma bych pro příště sjednotila. Kupodivu se nekonalo ani obludné množství pravopisných a stylistických chyb, pochvala Petře Klůfové.
V mém oblíbeném rajónu logických nesrovnalostí poblikává slabě kontrolka nad dvěma věcmi - kdo živil obyvatelstvo válkou zmítané planety a proč se do tohoto světa chtěl Razgut tam úporně vrátit.
Celkové vyznění příběhu je kupodivu optimističtější, než jak to vypadá pouhých pár desítek stránek před koncem. Vřele doporučuji.

Samaret

Myslím, že tohle zalichotí každému Čechovi :D

Veronicess

Moja prvá kniha od Laini Taylor bola Strange the Dreamer, a tak sa mi páčila, že som sa rozhodla prečítať si od nej aj niečo iné. Vybrala som si túto knihu, a som tomu veľmi rada. Bola úžasná, páčila sa mi každá chvíľka z nej. Prišlo mi, ako by kniha bola napísaná presne pre mňa. Nikdy som sa nenudila, nikdy nesklamala moje očakávania. Práve naopak, bola plná prekvapení, napätia a celkovo bola úplne super. Páčila sa mi romantická zápletka a úplne najviac sa mi páčilo to čarovno a celý svet anjelov a chimér. Asi rozumiem dôvody, prečo sa niektorým ľuďom nepáčila, ale pre mňa bola dokonalá. Teším sa na druhý diel.

venacava

Obrovské plus patří autorce za originální svět, se kterým jsem se ještě nesetkala. Knihu jsem četla ze setrvačnosti jak to bude dál, ale nijak zvlášť mě neobohatila a další díly číst zřejmě nebudu.

pilulka

Knihu jsem si přečetla na doporučení od kamarádky z Austrálie, která právě kvůli ní toužila navštívit Prahu. Přestože je kniha určená pro mládež, náramně jsme se obě pobavily.

PiperW
29.12.2017

Ze začátku mně kniha zaujala, jak sem ale četla dál, tak prostřední část pro mně nezáživná, pořádně za to stálo až posledních cca 100 stran kdy se konečně něco začalo dít. Za mně 2* za ten konec

IsobelleFarbs
28.12.2017

Moc krásná knížka. Líbilo se mi, že hlavní postavy mají svou originální rasu a nejsou to žádní upíři, vlkodlaci atd. Ne že bych je neměla ráda, ale přece jen si přečtu raději o něčem mystičtějším... jako jsou chiméry.
Hlavní postavy byly velmi sympatické, a především Karou a Zuzku jsem si hned oblíbila.
Také se mi líbilo, že se knížka částečně odehrává v Praze. A ty její popisy byly naprosto top.
Přestože v knize je spousta věcí, co se mi líbila, četla jsem i lepší... a musím uznat, že první půlka mě zaujala o něco více, než ta druhá, ve které se popisovala nesmrtelná láska.
Ale i tak rozhodně doporučuji a těším se na další díl, bohužel jsem slyšela, že knihy se postupně zhoršují, tak jsem zvědavá...

Dakarianna
15.12.2017

Zaujala mě anotace, ale takovou jízdu jsem nečekala. Skvělý nápad, sympatická hlavní hrdinka, přirozená milostná zápletka, nečekaný konec, ale hlavně: Ty nádherné popisy Prahy! Knížku jsem přečetla velmi rychle, její čtivost byla naprosto fantastická. Už se nemůžu dočkat, až se dostanu k druhému dílu.

Halka2
07.12.2017

Do knihy jsem se pustila díky čtenářské výzvě a nelituji. Opět jedna z fantasy, která nebyla nudná. Pustím se určitě do dalšího dílu. Andělé a chiméry - zajímavé.

alenkacermi
05.12.2017

Knihu jsem si přečetla na doporučení.Je to krásný příběh,moje představivost a fantazie mi ho vykreslil skoro do filmu.Letěla jsem s nimi až na střechu katedrály...

blackdarkness
02.12.2017

úžasná kniha, čtivá, se zajímavou zápletkou co vás nutí číst dál a dál, jsem zvědavá jak to celé dopadne s Akivou a Karou

Shinju
17.11.2017

Tato kniha mě zaujala svou obálkou už před několika lety v knihkupectví. Nevím proč, ale odradilo mě to, že se příběh odehrává v Praze. Myslela jsem si, že ta kniha bude špatná, ale nebylo tomu tak, jsem ráda, že jsem si ji nakonec přečetla, bylo to velmi příjemné čtení.

Braenn
07.11.2017

Moje čtenářská výzva z Prahy. Další teen fantasy. Na rozdíl od některých komentářů zde, mně se víc líbila první půlka, která byla tak nějak... plná očekávání. Člověk neví, co čekat, hrdinové tady i Jinde byli otevřeným otazníkem, a na svůj žánr celkem originálním. K tomu pubertální hrdinka, která, ah ano, konečně dělá věci úměrné svému věku. Zamilovává se do idiotů. Plýtvá přání na věci, jako jsou uhry a cool barva vlasů, a huňaté obočí své rivalky. Za mne palec nahoru. Krom toho také zapomene říct své rodině tu nejvíc důležitou informaci, která by je mohla zachránit, nebo alespoň varovat, a místo toho začne slídit, ale tak příběh se musí pohnout...

Postupně to bylo horší. Rozmohl se nám tu takový nešvar... objevuje se nám tu nesmrtelný, neuvěřitelně krásný superduper hrdina. Který, chvíle napětí, no neuhodnete, během dvou setkání promění svůj vztah k hrdince od "chci tě zabít" do "jsi má životní láska". Plusem budiž, že je vše alespoň okecáno tím, že ji vlastně už znal a miloval. V lince, ve které se jejich vztah promění z "chci tě zabít, můj úhlavní nepříteli" do "jsi má životní láska". Během prvního setkání. Checht.

Jako zajímavou vložku uvedu, že kniha občas připomíná pasáže cestovní agentury, lákající nic netušící turisty do Prahy. No myslím, že by byli zklamaní, kdyby viděli tu nadpozemskou nádheru, popsanou v knize.

A pak tu máme druhou půlku knihy, kde můžeme číst tklivý příběh jejich nesmrtelné lásky, příběh, v němž jsou asi jediní dobří, kteří vidí konec věčné války a nepřátelství, zkrátka se ponoříme po kolena do cukrové vaty, jen lehce opepřené očekáváním smutného konce. Do toho se sem tam mydlí křídla nekřídla, let nelet, přímo před očima celé turistické Prahy. Což je trochu divný úlet.

Můžeme jen hádat, že v dalším díle potkáme hrdiny na opačné straně barikád, jen mocně přitahované k sobě navzájem, na jeho konci se zas dají do kupy a ve třetím budou asi bojovat proti velkému zlu v odboji, aby spojili nespojitelné a umožnili patřičné výbuchy srdíčkového ohňostroje.

Každopádně, dávám lepší tři hvězdy. Autorka má cit pro detail, dokáže mistrně vykreslit atmosféru (i když se vám třeba nelíbí, co popisuje). Rozhodně lepší kniha z jí podobných.

MGT
07.11.2017

Něco na styl Města z kostí, celkem čtivé.

LusSyNDA
03.11.2017

Zajímavě napsána kniha, četla jsem jí jen díky čtenářské výzvě 2017. Nemůžu říct, že se mi nelíbila, ale ani ve mne nezanechala žádný zvláštní pocit. Česká jména v knize byla vybrána strašně (Kazimír, Světlana) :-D osud Karou byl prazvláštní. Další díl číst nepotřebuji

ditul
30.10.2017

Do první třetiny jsem se musela nutit.. ale pak už je kniha krásně čtivá a stála za to ;) Těším se, až si přečtu pokračování, snad nezklame..

Adriane
30.10.2017

Tak právě jsem knihu dočetla, a to už potřetí a opět si říkám, proč ji proboha zná tak málo lidí?!..Tato kniha ovšem není pro každého, je to pro ty, kteří mají smysl pro fantasy a mají tak trošku svůj vlastní svět a umí si tak hravě představit, že sami žijí mezi světem chimér a andělů. Chce to použít svou vlastní fantazii a do knihy se ponořit, pro ty kdo takové "schopnosti" nemají nemusí být kniha moc zajímavá, to chápu. Podle mě je tato kniha úžasná, hned bych si to s hlavní hrdinkou vyměnila. Tak se vrhám ,už po druhé, na druhý díl a pak hned na nejnovější třetí. :)

vivalamuff
30.10.2017

Tak já jsem nadšená! Příběh je velmi netradiční, něco takového tu ještě nebylo... jsem ráda za autorku, která si vymyslí raději něco nového a atypického, než aby kopírovala jiné spisovatelky (hlavně témata upírů apod.)
Karou mi byla od začátku sympatická a anděl Akiva je naprosto božský a k zulíbání :-) Nechci tu samozřejmě vyzrazovat děj, ale je fakt třeba, abyste měli s knížkou trpělivost a vyčkali aspoň do 100 stránky, než se děj pořádně rozjede. A ten konec! Páni, vůbec jsem to nečekala. O to příjemnější překvapení to pro mě bylo.
Dámy, neváhejte a čtěte!

mikela
29.10.2017odpad!

Kniha mě zaujala na první pohled. Bohužel, příběh mě zklamal. Dějová linie absolutně nedávala smysl, nic nebylo pořádně dotažené a o postavách se raději nebudu vyjadřovat. Nakonec jsem z celé knihy byla natolik znechucená, že jsem jí nedočtenou musela odhodit...

simi28
22.10.2017

Tuto knihu jsem hrozně dlouho odkládala, což byla ta největší chyba. Nejdříve jsem si totiž myslela, že je to nějaká česká autorka a o to víc mě potěšilo, že si tato americká autorka vybrala zrovna Prahu. Na začátku je to totální chaos, a proto hodně lidí knihu nedočte. Mě se začátek naopak zamlouval a nutil mě pokračovat, zkrátka jsem tomu příběhu chtěla rozumět. Po pár stranách se vše začne postupně vysvětlovat a kniha začíná být o to víc napínavější. Příběh se mi líbil tak, že jsem knihu ani nechtěla dočíst a po dočtení jsem musela vzít do ruky i druhý díl. Při čtení jsem přemýšlela, proč je tato kniha v České republice tak málo známá. V Americe je to hit, ale tady o ní ví jen málo lidí, což je škoda, protože se mi líbila mnohem víc, než většina bestsellerů. Závěrem knihu doporučuji a těším se na pokračování.

keiko33
22.10.2017

Knihu som si vybrala kvoli vyzve, inak by som sa asi do nej nepustila. Sice mam rada fantasy o anjeloch, no chimery ma vobec nebavili. Prva tretina sa dost vliekla, druha ma celkom bavila, ale tretia, to uz som citala s preskakovanim. Nejde ani tak o pribeh, ale o opis, ktory je podany nudne a dost zlozito. Uz davno som sa pri knihe tak nenudila, skoda. Aspon obalka je krasna.

hnilda3
17.09.2017

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě, jinak bych na ni nejspíš nenarazila. Naštěstí to byla skvělá volba, kniha mě hned od začátku chytla, příběh mě zaujal a moc dobře se mi kniha četla. Hned si musím sehnat pokračování :-)

marta14
15.09.2017

Bohužel jsem knihu nedočetla... Nerada se do čtení nudím... Jinak si myslím, že je nápad na tuto knihu dobrý, ale nezaujalo mě to.

Samaret
14.09.2017

Já jsem si knížku oblíbila a je mi příjemné, že byl použit nápad s chimérami a Prahou. Byla to taková příjemná knížečka a trošku smutná pohádka...
A ještě bych se chtěla zeptat Percabethky, co myslí těmi úchylnými scénami...

Percabethka
13.09.2017

Kdyby autorka vynechala ty úchylné scény, byla by to docela pěkná knížka. Hrozně se mi líbilo, že byl děj zasazený do Prahy a ten nápad s chimérami byl taky zajímavý, ale těmi úchylnými scénami ho úplně zazdila.

stozarka
31.08.2017

Tak tohle, proč jsem o tom ještě neslyšela, nečetla? Krásný svět, úžasný postavy, nulový nudný pasáže, překvapení, láska. Už dočítám 3 díl, který je k dostání od včerejška. Když si uvědomíte, jak to vypadalo "tady" a srovnáte to s tím, jak je to "teď", nojo, věci se mění. Fakt hodně. Fakt si to přečtěte.

RosaLucis
16.08.2017

Fantasie, umění a Praha. K tomu vtipná hrdinka, neodolatelný kluk a naprosto nový kouzelný svět. Prostě dokonalost sama!!!

Praha

Laini Taylor