martineden martineden komentáře u knih

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Tak to byla jízda! Jistěže ta dívka Vanessa je oběť, takovou “jinou” , v kolektivu neoblíbenou, si učitelský predátor nutně musel vyhlídnout a kecama o její výjimečnosti zavázat k mlčení. Tohle by se opravdu ve školství (ani nikde jinde), dít nemělo! Ten věk je tak křehký a následky nerovného vztahu se táhnou celý život. Kniha je navíc výborně napsána.

17.10.2022 5 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Příšerné svědectví o tom, co se děo v Osvětimi. Poučí se lidstvo někdy?

11.10.2022 5 z 5

Vojvoda z Montgomery Vojvoda z Montgomery Evie Dunmore

Líbil se mi námět - průkopnice studují na vysoké škole, také bojují za ženská práva. Jenže toho studia tam nakonec moc nebylo... Spíš soft porno a já čekala puritánskou viktoriánskou Anglii. Ale atmosfěra Anglie to zabírá, tudíž se asi pustím do další knihy.

11.10.2022 2 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Ta série se myslím zlepšuje, ale pořád mi to připadá tak nějak jednoduše napsané. Josie řekla, Josie se podívala, on řekl... Možná je to českým překladem, ale stylisticky opravdu chudé. A na konci knihy přes 20 stran reklam na předchozí knihy i s úryvky! Tomu říkám zaplácnout stránky.

30.09.2022 3 z 5

Sedmička Sedmička Miloš Zapletal

Výborná kniha nejen pro děti a mládež.

29.09.2022 5 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Na knihách Agathy Christie je báječné, že je můžete číst stále dokola a vždy objevíte něco nového, případně pozapomenete děj i vraha. A tahle detektivka si rouhodně pečlivé čtení či poslech audioknihy zaslouží.

29.09.2022 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Čtení této série je návykové, ale žádný majstrštyk to není. Šokující dětství hlavní hrdinky, divné rodinné vztahy, plno krutosti a nesmlouvavých zločinů. Přesto to ale nerezonuje, strach, napětí - nic z toho necítím. Ale jsem zvědavá, jak to bude dál.

23.09.2022 3 z 5

Zahrada mrtvých duší Zahrada mrtvých duší Lukáš Boček

Vynikající kniha. Vůbec jsem netušila, o čem bude, nevím, zda bych to vůbec četla, kdybych věděla. A to by byla škoda! Po mě jedno z největších knižních překvapení tohoto roku.

17.09.2022 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Kýč jak bič, ale krásnej. Tak jo, přiznám se, moc mě to dojalo.

11.09.2022 5 z 5

Čekání na spoušť Čekání na spoušť Lidmila Kábrtová

Krásný jazyk, napínavá atmosféra povídek, které do sebe tak krásně zapadnou. Radost číst.

07.09.2022 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Kdybych dříve nic o tematice táborů nucených prací a obecnem o životě v totalitě nepřečetla, dala bych plný počet hvězd. Klobouk dolů před osudy lidí nevinně zavíraných, před osudy lidí, kteří si zachovali i ve vězení důstojnost. Ale hodnotím tuto konkrétní knihu a ta mi nějak k srdci nepřirostla, ani nevím proč, ale četla jsem tuto útlou záležitost docela dlouho a přiznám se, že mě chvílemi nebavila.

04.09.2022 3 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Není to vůbec špatné, o erudici autorky svědčí i seznam literatury ba konci knihy. Mám trochu problém se stylem, je to vyprávěno jednoduchýn způsobem, není to moc propracované. Určitě vhodné jako doplňková kniha k učebnicím dějepisu pro studenty, kterým padesátá léta a nejen ty, nic neříkají. Přesto si ráda přečtu další autorčiny knihy.

01.09.2022 4 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

To bylo tedy zklamání! Těšila jsem se na letní čtení, věděla jsem, že to nebude Shakespeare, ale že to bude takhle debilní... Kniha měla přes 300 stránek, myslím, že by stačilo 50. Dvě hlavní postavy se chovaly velmi dětinsky, přitom to měly být velký manažerský šajby v nakladatelství... O práci se nedozvíme nic, snad jen to, že tam oba tráví spoustu času a nenávidí se... Ženská postava je totál diblík, muž je narcis jak vyšitej. Občas (asi tak třikrát) se mi líbilo pár hlášek z jejich slovních přestřelek, ale bylo to jak z šesté třídy základky.

28.08.2022 1 z 5

Lipnická bible: Štít víry v neklidných časech pozdního středověku Lipnická bible: Štít víry v neklidných časech pozdního středověku Lucie Doležalová

Nádherná kniha! Je až zázračné, jak se Lipnická bible dostala na chvíli do Čech, kde se podařilo týmu Spolku za záchranu rodného domu Jana Zrzavého připravit vydání tohoto slvostu. Povinná literatura pro češtináře, dějepisáře. ale i pro milovníky historie.

21.08.2022 5 z 5

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

To se taaak dobře četlo. Ale ten konec mě otrávil.

19.08.2022 4 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Clerfayt a Lillian - milenci ve stínu smrti. Knihu jsem již kdysi četla, úplně jsem zapomněla, jak je dobrá. Držíte palce Clerfaytovi, trochu pokyvujete hlavou nad Lillianiniu rozmařilostí, ale kdo by to nechápal? Nedávno mi zemřela kamarádka, tudíž má kniha pro mě další přesah.

30.07.2022 5 z 5

Šakalí léta Šakalí léta Petr Šabach

Já prostě Šakalí léta miluju. Kniha výborná, ale film - to je srdcovka.

28.07.2022 5 z 5

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Šabach je Šabach - kluci, dospívání, Praha 6, hudba... a to vše v dobách neveselých, přesto se chvílemi u knihy bavíte, i když vás mrazí. Doporučuji

28.07.2022 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Čtivé, ale tak nějak i přes tíživé téma neslané nemastné. Je tam hodně vysvětlování, které se ale několikrát opakuje, jako by se jednalo o pokus o učebnici moderních dějin pro slaboduché.

22.07.2022 3 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Já prostě tuhle sérii žeru.

20.07.2022 5 z 5