martineden martineden komentáře u knih

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Autor a jeho knihy mě hodně baví.

17.07.2022 5 z 5

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

Moc jsem se na knihu těšila, ale kromě popisů Prahy a obalu mě skoro nic nezaujalo. Postavy ploché, nesympatické, divné...

29.06.2022 3 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Ta Agatha je génius! Tolik knih, tolik kvality... Ale Hercule je naštěstí jen jeden.

26.06.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Velmi čtivé, moc mě to bavilo. Zpočátku to vypadalo jako v knize A. Christie Vánoce Hercula Poirota, ale pak se to pomalinku začalo odchylovat. Podezřelí a nesympatičtí byli všichni. Těším se na další knihu této autorky.

26.06.2022 4 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Mně se kniha líbila moc, anotace jsem nečetla, možná i proto mě námět přišel fakt dobrý. Co se děje, jsem ani v nejmenším neuhodla. A ty chladné popisy vztahů mezi těmi limi, to je tedy síla. Konec mi přišel useklý, klidně bych četla dál.

17.06.2022 4 z 5

Je důležité připomínat události doby (ne) dávno minulé. Tato kniha vzdává úctu obětem i přeživším životické tragédie, rozšiřuje obzory o dějiny česko-polsko-německé. Sledujeme osudy obyčejných lidí, kteří to vždycky odnesou a je to tak moc aktuální! Předevčírem bylo výročí Lidic, to je také šílená událost. Ale další tragédie se odehrávaly na mnoha dalších místech. Za téma knihy dávám 10 hvězd, literární zpracování mi trošku vadilo, jako by autorka lavírovala mezi dokumentem, venkovským románem... Když válečný román, tak velmi doporučuji pozapomenutou, ale vynikající knihu polského autora Mysliewskeho - Kámen na kameni.

12.06.2022 4 z 5

Smrt talentovaného ševce Smrt talentovaného ševce Václav Erben

Posloucháno jako audio, kdysi jsem viděla i film, který se natáčel v Opočně. Obojí doporučuji!

11.06.2022 5 z 5

Greenwich Park Greenwich Park Katherine Faulkner

Napínavá kniha, kterou skoro nejde odložit. Ne, že by námět byl tak originální, ale je to fakt dobrý. I když ta Helen mě neskutečně štvala svou hloupostí.

10.06.2022 4 z 5

To jsme, prosím, nebrali To jsme, prosím, nebrali Stanislav Rudolf

Člověk čte různé ty hotýlky blabla, ale Stanislav Rudolf je kvalitou převyšuje o mnoho pater.

07.06.2022 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Je to návyková série knih, pořád jí dávám šanci a pořád se divím, jak to může být tak úspěšné... Nápad instalovat postavy do cizích zemí a tam je nechat prozřít a samozřejmě najít tu pravou lásku je snad jediné, co je knihách zajímavé. A samozřejmě ty popisy dobrot a míst. Slabší jsou ale popisy lásky, samé ohňostroje emocí, hormony, emoce...Třeba nás autorka zavede o do Čech! To by se mohlo jmenovat Stánek s trdelníkem.

05.06.2022 2 z 5

Otec neznámý Otec neznámý Julie Clark

Na knihu jsem se moc těšila, téma je opravdu hodně zajímavé - anonymní dárcovství spermií a potíž, kdy dítě chce znát svého otce - to vše nabízelo parádní zápletku. Ovšem stala se z toho červená knihovna. A hlavní hrdinka mě tedy neskutečně vytáčela.

02.06.2022 3 z 5

Žalář nejtemnější Žalář nejtemnější Ivan Olbracht (p)

Ivan Olbracht byl skvělý spisovatel, mám ho moc ráda. Tato kniha je psychologický román, který je prostě top.

29.05.2022 5 z 5

Až se ucho utrhne: 50 ilustrovaných přísloví Až se ucho utrhne: 50 ilustrovaných přísloví Ester Stará

Neskutečně rozkošná záležitost! Ty obrázky nemají chybu!

28.05.2022 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Detektivka s nádechem vztahové romance - to je sázka na jistotu. Čte se výborně, těším se, jak to bude dál. Bod dolů dávám za opakující se sloveso culit se, to mě fakt vytáčelo.

27.05.2022 4 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Mnohovrstevnatý román o jedné nešťastné dušičce. Kniha mě nadchla. Škoda těch pravopisných a stylistických chyb! Dítě není podobné na otce, ale prostě je podobné otci. Měla krátké vlasy, konečně jí porostly. Uf! Snad dorostly. narostly, povyrostly... A mnoho dalších jazykových perliček.Holt ta čeština dává některým překladatelům a redaktorům zabrat. Škoda

23.05.2022 4 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Napínavý příběh o hledání jedné ztracené holčičky. Je fakt, že přeskakování v časech bylo občas nepohodlné, ale jinak knihu doporučuju.

13.05.2022 4 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Příběh o vztahu k půdě, lidem, i k sobě sama. Moc se mi to líbilo, krásná je i obálka knihy i jazyk. Trošku jsem měla problém s postavou dívky Sally, přišla mi prostě vzteklá, rozmazlená.

08.05.2022 4 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

To bylo tedy skvělé čtení! Takhle si představuju současnou českou kvalitní prózu, fakt ne Hartla a spol. Obálka je tedy příšerná, ale obsah to plně vynahradí.

02.05.2022 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Napínavé to bylo! A takové drsně syrové. Je zajímavé, jak se autorce podařilo vytvořit partičku tak nesympatických lidí. Konec mě trochu zklamal, takový useknutý, filmový...

30.04.2022 4 z 5