Život s hvězdou / Na střeše je Mendelssohn / Žalozpěv za 77 297 obětí přehled

Život s hvězdou / Na střeše je Mendelssohn / Žalozpěv za 77 297 obětí https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38546/bmid_zivot-s-hvezdou-na-strese-je-mendel-S04-38546.jpg 4 75 75

Souborné vydání tří samostatných próz Jiřího Weila charakterizuje jeho dobově těžko zařaditelný, prožitkově složitý, střihový, výrazně pointovaný styl, umožňující zachytit celou skutečnost až do paradoxních poloh, i hlavní téma jeho díla – osudy českých Židů za protektorátu. V době svého vydání prošlo Weilovo dílo dramatickou kritikou i textovou cenzurou. Popis tohoto Weilova „případu“ v komentáři zachycuje v dokumentární podobě souhrnně historicky těžko popsatelné okolnosti českého literárního života v 50. a 60. letech.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Život s hvězdou / Na střeše je Mendelssohn / Žalozpěv za 77 297 obětí. Přihlašte se a napište ho.

martineden
11.06.2022 5 z 5

Skvělá kniha.

Damato
27.12.2017 5 z 5

Kniha napsaná úžasně, ale mám z toho noční můry , začínám se probouzet v noci s myšlenkou, jak by mi bylo, kdybych musela z tepla peřin do nelidských podmínek, které Židy čekaly - šííílenost

maca5449
07.11.2014 4 z 5

Skvělá kniha s židovskou tématikou. Má docela ironický konec, čte se snadno a nedá se na ni jen tak zapomenout.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Život s hvězdou / Na střeše je Mendelssohn / Žalozpěv za 77 297 obětí v seznamech

Židé druhá světová válka (1939–1945) Protektorát Čechy a Morava holokaust, holocaust přeživší holokaustu

Jiří Weil
česká, 1900 - 1959